Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2004
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    144

    Domyślnie single area vs. dynamic area

    Po miesięcznej pracy z D 70 wreszcie doszedłem o co chodzi z brakiem ostrości na niektórych zdjęciach. To była moja wina. Ustawiłem "single area". To błąd. Ustawienie "dynamic area" spowodowało, że ostrość zdecydowanie się poprawiła. Praktycznie 100 na sto. A jakie są Wasze doświadczenia?
    Pozdrawiam wszystkich.Jacek.
    D 70 + 18-70 + 70-210/1:4-5,6 D + SB 800 + SB 26 + F 90 X

  2. #2

    Domyślnie

    Ale jesteś pewien, że ostrość masz tam, gdzie dokładnie chciałes?
    Ja z kolei robiąc obiekty w ruchu po jakimś czasie przełączyłem się na single area, bo często śledzone obiekty wychodziły mi nieostre. Muszę jeszcze to dokładnie przetestować, bo pewności nie mam.

    Pzdr.

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli moge wtracic. Otoz wedlug mnie to dosyc powazny blad Nikona. Mowie tu o szybkim dostepie do funkcji zmiany sposobu pomiaru, a raczej braku takiego klawisza funkcyjnego. Jest to element z ktorego zmiany dosyc czesto korzystam. Raczej stosuje punktowy ale chcialbym szybko zmienic sposob, co czesto powoduje ze mnie lekko diabli biora, bo wlaczanie menu i ustawienia tam trwa jakis czas.

    Za to nie zauwazam specjalnych roznic w ostrosci przy uzytej funkcji centralnego pomiaru. Przy dynamicznym zdarza mi sie ze aparat proponuje pokazanie czegos innego niz ja

  4. #4
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz...Nikon musi zadbac by D2H tez sie im sprzedawal

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Mowie tu o szybkim dostepie do funkcji zmiany sposobu pomiaru, a raczej braku takiego klawisza funkcyjnego.
    Jest to jedna z niewielu rzeczy, której brakuje mi po przesiadce z CP5700. Tam były trzy zestawy ustawień osobistych i przełączenie się między nimi było proste i szybkie (guziczek+pokrętełko). A sposób wyboru pola pomiaru ostrości był jednym z możliwch do zmiany ustawień.

    MaciejK
    D70 | Nikkor 18-70 f/3.5-4.5G DX | Sigma 70-300 f/4-5.6 II | Nikkor 50 f/1.8 D | SB-600

  6. #6

    Domyślnie

    To mogli wrzucic opcje krecenia filmikow... Zapomnialem, za mala rozdzialka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    To mogli wrzucic opcje krecenia filmikow...
    I radio z budzikiem. Eh, cienki ten D70. Chyba kupię HP.

    MaciejK
    D70 | Nikkor 18-70 f/3.5-4.5G DX | Sigma 70-300 f/4-5.6 II | Nikkor 50 f/1.8 D | SB-600

  8. #8

    Domyślnie

    A pisząc na poważnie - zamiast programów tematycznych, które nie są niczym innym jak predefiniowanymi zestawami ustaweń mogliby na pokrętełku dać C1, C2, C3 i w menu pozwolić samemu wybrać jaki "program tematyczny" nas interesuje.
    Pobożne życzenia... Rozmarzyłem się. Aparatu idealnego NIE MA i NIE BĘDZIE.

    Z programów korzystałem tylko przez 2 dni jak oswajałem D70.

    MaciejK
    D70 | Nikkor 18-70 f/3.5-4.5G DX | Sigma 70-300 f/4-5.6 II | Nikkor 50 f/1.8 D | SB-600

  9. #9

    Domyślnie

    Macku, pisalem o D2h w sensie wyposazenia w filmiki - ma sie sprzedawac w konkurencji z D70 W sumie to nie ma wielkiego znaczenia, to tez srednia skrzynka

    Mowiac powaznie, przydala by sie mozliwosc zmiany funkcji ktoregos klawisza. Przez moment nawet wydawalo mi sie ze jest, ale przeczytalem TFM i nie znalazlem...

  10. #10
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Jesli mowicie o sposobie pomiaru swiatla to nie narzekam....IMHO jest to lepiej rozwiazane niz w F80 czy D100 w ktorych trzeba krecic niewygodnym "przelacznikiem" dookola przycisku AF-L/AE-L Mnie natomiast denerwuje brak (jak mialem wczesniej w F80) zmiany trybu AF przelacznikiem. Wchodzenie do menu bywa denerwujace, acz na cale szczescie funkcja ta jest dosc latwo dostepna...nie trzeba biegac po tych menu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •