Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Fotografowanie samochodu z samochodu

    Jako że niedaleko Czaplinka mamy nieużywany pas startowy po którym śmiga pełno samochodów i motorów postanowiłem to jakoś wykorzystać. Zabraliśmy się na dwa auta i coś tam pstryknąłem, ot tak na dobry początek. Teraz jak na to patrzę to żadna rewelacja i tu moje pytanie: czy można zastosować jakieś "sztuczki" podczas fotografowania aby wyglądało lepiej niż w rzeczywistości
    Kiedyś były tu wystawione bardzo fajne zdjęcia Subaru Imprezy, szczególnie podobało mi się ujęcie podczas skrętu, zastanawiałem się jak to zrobić i doszedłem do wniosku, że chyba trzeba by było jechać przed fotografowanym autem i zakręcać razem z nim??!!

    Przykład jak mi poszło za pierwszym razem:
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  2. #2

    Domyślnie Odp: Fotografowanie samochodu z samochodu

    Stosuje się do tego ramę mocowaną do samochodu (jakkolwiek się ona nazywa) i wtedy aparat zdalnie robi ładne fotki :

  3. #3

    Domyślnie Odp: Fotografowanie samochodu z samochodu

    to znaczy, że bez ramy to się już w ogóle nie da ??
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #4

    Domyślnie Odp: Fotografowanie samochodu z samochodu

    dać się da ale jeżeli aparat jest zamontowany na ramie to względem aparatu samochód jest "nieruchomy" a co za tym idzie mozna z czasami ciut poszaleć.

  5. #5
    Ania_B
    Gość

    Domyślnie Odp: Fotografowanie samochodu z samochodu

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    Stosuje się do tego ramę mocowaną do samochodu (jakkolwiek się ona nazywa) i wtedy aparat zdalnie robi ładne fotki :
    nazywa się rig..

  6. #6

    Domyślnie Odp: Fotografowanie samochodu z samochodu

    emetb, mysle ze na tym forum znajdziesz odpowiedz na swoje pytania
    http://www.foto-moto.pl/index.php

    I temat o "rigu':
    http://www.foto-moto.pl/viewtopic.php?t=1962&start=0

  7. #7

    Domyślnie Odp: Fotografowanie samochodu z samochodu

    Heh, jakby jeszcze ten rig włąsnoróba był bezpieczniejszy dla samochodu, byłoby super. Kumpel przedwczoraj odebrał SLRa i mam fajny obiekt do focenia

  8. #8
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie Odp: Fotografowanie samochodu z samochodu

    Bardzo fajnie robi się zdjęcia będąc na kipie jakiegoś samochodu ( bez dachu ) lub dłuższym szkłem siedząc na tyle jakiegoś kombi ( z otwartą klapą ). Pozdro

  9. #9

    Domyślnie Odp: Fotografowanie samochodu z samochodu

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Bardzo fajnie robi się zdjęcia będąc na kipie jakiegoś samochodu ( bez dachu ) lub dłuższym szkłem siedząc na tyle jakiegoś kombi ( z otwartą klapą ). Pozdro
    Ale rig daje możliwość zrobienia ostrych zdjęć przy znikomej prędkości. Wygodnie jest też focić z lawety ciągniętej równo z samochodem - można łapać fajne kadry przy ziemi.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Fotografowanie samochodu z samochodu

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Bardzo fajnie robi się zdjęcia będąc na kipie jakiegoś samochodu ( bez dachu ) lub dłuższym szkłem siedząc na tyle jakiegoś kombi ( z otwartą klapą ). Pozdro
    Idealne, gdy chcemy wyrwać zawiasy i uszkodzić sprężyny gazowe oraz spojenia słupków z dachem auta - klapa waży sporo kilogramów...
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •