Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica

    Witam wszystkich serdecznie
    Poszukuję pomocy w poszukiwaniu odpowiedniego dla moich potrzeb statywu oraz głowicy. Ponieważ nie mam praktycznie żadnej możliwości, aby móc na żywo próbować statywy/głowice oraz nie posiadam odpowiedniej wiedzy w tym temacie, to też zwracam się do szanownych Kolegów z prośbą o podpowiedzi.
    Planuję spróbować swych sił w fotografii lotniczej (głównie pokazy), ale mógłbym również zwiększyć swe możliwości w architekturze, portrecie, krajobrazie, w przyszłości także zbudować amatorskie studio. Mam nadzieję, że istnieją rozwiązania, dzięki którym do wszystkich tych "zadań" będzie mógł posłużyć jeden zestaw statywu z głowicą?
    Używam D300 + Sigma 18-50/2.8 EX Macro HSM, na dniach planuję zaopatrzyć się (i tutaj podziękowania dla Kolegów za pomoc w poszukiwaniach) w tele Nikona 70-300/4.5-5.6VR.
    Proszę o Wasze sugestie odnośnie tego, jaki statyw i głowicę powinienem brać pod uwagę w odniesieniu do fotografii opisanej powyżej. Wiem, że ponad wszystko wyznacznikiem jest bariera finansowa, także zakładam, że mogę wydać na zestaw 2000pln. Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica


  3. #3

    Domyślnie Odp: Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica

    Dziękuję Waldku za podpowiedż. Tak, czytałem już te posty. O ile w związku z Goldphoto mam obawy co do użytkowania z cięższym sprzętem (w niedalekiej przyszłości ma się pojawić dłuższy tele/stałka) to też nie znalazłem jasnej odpowiedzi czy Manfrotto 055Prob (zakłądam wg opinii, że to lepszy model od 190prob) będzie wystarczająco stabilny, nie mówiąc już o głowicy. Bardzo proszę o pomoc.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica

    Jeżeli mógłbyś wydać to co napisałeś to poleciłbym Ci taki zestaw:
    1. Statyw Manfrotto 055 Mag Fiber 4 - lekki, nośność do 7kg, krótki skład,
    2. Głowica Manfrotto 468 MG RC2 - super obsługa, niska waga idealna,
    zobacz sobie w Imfoto
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 14-04-2008 o 18:50

  5. #5

    Domyślnie Odp: Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica

    Dzięki serdeczne Wilk za podpowiedż. Z opisu statywu wynika, że jest to ta sama konstrukcja z różnicą w użytych materiałach (no i ten pasek mogący posłużyć do dodatkowego obciążania- pomysłowe) co 055PRO. Czy jednak odczuwalna jest różnica w stabilności między "karbonowym" a "aluminiowym" statywem? Używasz może Wilku 055 Mag Fiber 4? A co do głowicy, to zapewne z panoramowaniem również sobie poradzi? Oraz chciałbym zapytać, czy jest sens brać z opcją poziomice, jak model 468MGRC4 HYDROSTATIC?

  6. #6

    Domyślnie Odp: Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica

    Sam statyw ma poziomicę. Ja kupiłem na początek 468MGRC4 HYDROSTATIC, ale niepotrzebnie. Posiadam monopod z głowicą 234RC na płytki C2, i coś takiego http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=994 gdzie też występuje płytka C2. Nie wiem jaki jest stabilny 055PRO aluminium, ale karbonowy jest bardzo stabilny, lżejszy i 055 Mag Fiber 4 jest krótszy w składzie. Gdybyś chciał jeszcze to usztywnić to masz coś takiego http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=988. A najlepiej to u hesji masz wszystko. Co do poziomicy to kup taką zakładaną zamiast lampy błyskowej, dużo większa i dokładniejsza, łatwiejsza w obsłudze ( ja taką używam ).

  7. #7

    Domyślnie Odp: Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica

    Różnica w wadze statywu 055Pro alu i jego odpowiednika z węgla jest minimalna. Carbo nie będzie też bardziej stabilniejszy, za to będzie fajniej wyglądał.
    Ja wybrałem wersje Alu i droższą głowicę hydrostatyczną. Jestem zadowolony.
    055 Mag Fiber 4 po złożeniu malutki, wygodny do transportu ale 4 sekcje nogi nie będą tak sztywne jak nogi 3 sekcyjne, zwłaszcza w ich maksymalnym rozłożeniu.
    Ze statywem to jak z kołderką. Zawsze gdzieś musi być kompromis. Jak lekki to chwiejny, jak ciężki to stabilny ale może być aż na tyle cieżki ze zniechęci cię do noszenia. Mały po złożeniu, zazwyczaj po rozłożeniu też nie będzie wysoki a dłuższa praca ze zgarbionymi plecami do komfortowej nie należy.
    Poziomica zakładana na sanki z racji wysokości swego położenia (nie tylko dlatego ze sama jest większa) daje dużo większa precyzje.
    NIKON 007

  8. #8

    Domyślnie Odp: Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica

    Bardzo dziękuję za cenne podpowiedzi. Jameski, ale 055MF4 ma chyba 3 nogi, różnica podobno w materiałach między nim a 055prob. Z wyciągniętą kolumną ma 165cm wysokości, a np. taki 055xprob już 178cm. Nie wiem czy nie "porzucę" karbonu na rzecz zdrowszych pleców Choć właściwości włókien węglowych cenię bardzo, chociażby w rowerze Ale w tym przypadku dochodzi do o wiele większych obciążeń, zginania i tym podobnych; nie wiem czy w statywie nie będzie wystarczjącym stop aluminium. Mimo wszystko jednak dzięki Wilku za podpowiedż. A czemu mówisz, że 468MGRC4 HYDROSTATIC nabyłeś niepotrzebnie? A tak się zastanawiałem kupując parę dodatków do aparatu na eBay, czy wziąć również poziomnicę no Ale już złożyłem zamówienie. Zapewne są takowe ustrojstwa do dostania również w kraju?
    Ostatnio edytowane przez maynard ; 15-04-2008 o 16:10

  9. #9

    Domyślnie Odp: Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica

    468MGRC4 HYDROSTATIC kupiłem niepotrzebnie bo jak pisałem w monopodzie mam głowicę z płytką C2, w specjalnym uchwycie do długich obiektywów też jest głowica C2, dlatego dokupiłem mocowanie wraz z płytką C2 i przerobiłem 468MGRC4 na 468MGRC2. Teraz obojętnie co zabieram to zawsze pasuje, a płytkę C2 mam na stałe przykręconą do aparatu i nie przeszkadza. Co do poziomicy - zdecydowanie ta na sanki lampy.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica

    A w ogóle wejdź na stronę hesji - statywy i tam się dowiesz wszystkiego. 055MF4 ma trzy nogi ale czteroskładaniowe. Po całkowitym rozłożeniu i zamontowaniu aparatu na głowicy to muszę stawać na palcach żeby coś zobaczyć w wizjerze ( bez wysuwania kolumny ) a mam 180cm. Nie wiem też czy jest mniej stabilny od 055prob skoro ma większe o 1kg obciążenie. Jak będziesz się zastanawiał to zadzwoń do hesji, on Ci najlepiej doradzi.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •