Close

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 150
  1. #101

    Domyślnie

    Ale tę kropkę trzeba wyczuć. Różnie to może u innych działać.

    Ja zauważyłem, że mam lekki FF na 180-200mm w Tamronie jadąc od minimalnej odl ostrzenia, ale jadąc od nieskończoności BF znika.
    D3000 + N18-55 + T70-200 + Helios 58 | PSAM Mode ON

  2. #102

    Domyślnie

    super poradnik , ale moim zdaniem lepiej jest gdy aparat jest idealnie poziomo a linijka pod katem 45stopni ,

  3. #103

    Domyślnie

    Znalazłem dziś coś dla szkłoonanistów - http://www.amazon.com/gp/product/B0043RTJN0 - SpyderLensCal Lens Calibration System - myślę że sprzedawca w sklepie widząc klienta z takim sprzętem do sprawdzania obiektywów lekko by się zdziwił
    Piotr

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skrzypol Zobacz posta
    Znalazłem dziś coś dla szkłoonanistów - http://www.amazon.com/gp/product/B0043RTJN0 - SpyderLensCal Lens Calibration System - myślę że sprzedawca w sklepie widząc klienta z takim sprzętem do sprawdzania obiektywów lekko by się zdziwił
    A jak by się zdziwił jakby zobaczył z tym
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  5. #105

    Domyślnie

    A ja plecam pomysł Skibka, opisany na forum. Ostrzymy na płaską szachownicę a odczytu dokonujemy ma linijce pod kątem. Kartonik łatwo rozłozyć i ustawić na półce w sklepie. Pozycja pionowa jest łatwa do ustawienia, a skala jest milimetrowa. W przypadku bateryjek, kto mi powie jakie odległosci mają być pomiędzy bateryjkami. Dla pomiaru trzeba by wykonywać wiele ustawień.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vifoto Zobacz posta
    W przypadku bateryjek, kto mi powie jakie odległosci mają być pomiędzy bateryjkami. Dla pomiaru trzeba by wykonywać wiele ustawień.
    MZ im więcej bateryjek i ustawionych bliżej siebie, tym pomiar i odczyt będziesz miał dokładniejszy.
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  7. #107

    Domyślnie

    KamilM źle mnie zrozumiałeś. Na linijce Skibka mam podziałkę (kreskę) co milimetr i jestem w stanie zobaczyć jak rozklada się głebia ostrosci. A ile by trzeba ustawić tych bateryjek dla zkresu po 10mm w każdą stronę. Zakladająć że aparat mierzy wzorowo to czy ustawię bateryjki co 3mm czy co 6mm to i tak wynik będzie prawie podobny. Ale dokladnego rozłożenia GO nie odczytam.

  8. #108

    Domyślnie

    Dziś opublikuję najnowszą (udoskonaloną) wersję FocCal'a na stronce (ZTS), ale oczywiście będzie też dostępna od nas z Forum (wkleję bezpośrednio link, żeby potencjalne "Ostrofoby" nie musiały się ujawniać rejestrując się na stronie. Oczywiście link będzie w poddziale "Akcesoria, wynalazki, własne inicjatywy".
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    Dziś opublikuję...
    A słowo ciałem się stało...
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  10. #110

    Domyślnie

    Skibek... Dzięki , mam w planie zakup więc czytam wątek z zainteresowaniem, a ten zestawik- ekstra

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •