Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    okolice szczecina
    Posty
    72

    Domyślnie Sigma Telephoto 105mm f/2.8 EX DG Macro AF

    widziałem, że kilku z Was ma takie szkła ; nie będę przecież pchał się na priv, stąd też pytam na forum:
    jak się tym foci
    nadaje się faktycznie do makro (widziałem w opisie, że ma skalę 1:1)
    wrażenia z praktyki użytkowania
    plusy/minusy
    opłaca się, czy szukać jakiegoś innego makro (w cenie rzędu 300-400 USD); widziałem ofertę tego szkła za 370 USD

    pzdr

    UPDATE
    noooo... przecież widziałem,że ktoś miał takie szkło.....

  2. #2

    Domyślnie

    No właśnie też jestem zainteresowany zakupem tego szkła w przyszłości, więc przyłączam się do prośby o opinie na jego temat, a najlepiej jakieś sample z maksymalnym powiększeniem możliwym do uzyskania bez żadnych dodatków (konwertery, soczewki, itp.)
    Nikony

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    widziałem, że DIDO się przyznaje w stopce do tego szkła...

  4. #4

    Domyślnie

    słyszałem o nim bdb opinie...ale tylko słyszałem...szczerze mówiąc jest na 5 miejscu w kolejce do zakupu
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    okolice szczecina
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    szczerze mówiąc jest na 5 miejscu w kolejce do zakupu
    no tak Kosmito - koty trochę za duże, co by je focić przez makro

  6. #6

    Domyślnie



    a moja lista jest taka:
    1- D70 - 3200
    2- nikkor 35-70 2;8D - 1500
    3- statyw ok 4kg - 400
    4- długi, jasny zoom - ???
    5- stałka do makro - i tu jego miejsce ???

    ??? - zbyt odległa przyszłość
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    okolice szczecina
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    słyszałem o nim bdb opinie...ale tylko słyszałem
    Jacku - a gdybyś był uprzejmy coś więcej ???

  8. #8

    Domyślnie

    kurczę...któraś niewiasta na forum ma sigmę makro...ewusia?

    słyszałem takie cóś "...zdjęcia wyszły piękne...można go porównać ze 105 nikkora"

    znalazłem...
    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    okolice szczecina
    Posty
    72

    Domyślnie

    dzięki wielkie;

  10. #10

    Domyślnie

    Oki... Skoro zostałam wezwana do odpowiedzi...

    To mój ukochany obiektyw. Zresztą najlepszy w targanej przeze mnie torbie. Ponieważ moją fascynacją są szczegóły to nie mogłam mu się oprzeć. Historia wejścia w jego posiadanie jest dość pokrętna. Otóż... Zapewne niewielu wie, że przeszłam ze stajni C. Gdy jeszcze miałam Canona poszukiwałam dobrego obiektywu makro. Mialam do wyboru canona i sigme i wybralam to drugie za co do tej pory dziekuje Bogu, losowi czy co tam jeszcze miało na to wpływ. Jak weszłam w posiadanie nikosia, to nijak nie mogłam założyć tego obiektywu. Licho wie czemu Szczescie sie do mnie usmiechnelo i w tym momencie, bo udalo mi się go wymienić na bagnet nikonowski i to w nowszej wersji (DG) za dopłata jedynie różnicy między starą wersją a nową. No ale do rzeczy...

    Co do odwzorowania. A cóż tu samplować - 1:1 to 1:1. Mam zdjęcie monety 50gr - jak ktoś jest szczególnie zainteresowany to może oczywiscie przyłożyć sobie monete do matrycy i porównać Oczywiście można spokojnie zamontować zestaw pierścieni i focić rogi motyla. Tylko że... przy takiej charakterystyce głębi to najlepiej uschniętego.

    Przez oferowane przez Sigme światło udało mi się zrobić kilka dobrze utrzymanych zdjęć z ręki. Oczywiście przy takiej przysłonie nie ma co marzyć o super głębi, ale to juz ma mało wspólnego z konkretnym obiektywem.

    Ponadto muszę przyznać że ma bardzo miły bokeh. A tak propos nieostrości - zrobiłam też kiedyś prywatny test ostrości. Ustępuje tylko nikkorowi 50/1.8, a przy tym można go spokojnie wykorzystać do portretów (choć pewnie profesjonaliści się uprą przy 85mm).

    Polecę każdemu, kto chce zrobić dobre makro i stać go na taki zakup (więc nie musi rozważać rozwiązania alternatywnego typu mieszki czy pierścienie - oczywiści do skali 1:1).


    P.S. ALF - jestem pod wrażeniem pamięci...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •