Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Znalazłem dwa leżące na jakimś serwerze, ale są podostrzone. Poszukam jeszcze w domu jakiegoś surowego jpega.



  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    okolice szczecina
    Posty
    72

    Domyślnie

    dido, jeszcze jedno pytanie - niektórzy mówią, że taka rura trochę przydługa przy cropie...
    np. w połowie tego
    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.
    a jakie są Twoje doświadczenia w tym względzie ? a fotki ładniutkie (ciepłe takie)...

  3. #23

    Domyślnie

    Mnie pasuje taka ogniskowa, nie musze tak blisko podchodzić, mam przecież Nikkora 60 2.8 D macro, też skala odwzorowania 1:1 ale nie używam go do macro. Większa odległość od fotografowanego obiektu to wygoda i do tego jeszcze światło 2.8. Nie muszę w wielu przypadkach obracać głowicy statywu. W fotografii owadów i innych poruszających się stworzeń np: motyli, większa odległość to mniejsze prawdopodobieństwo spłoszenia.
    Myślałem jeszcze o pierścieniach do niego oby zwiększyć skalę odwzorowania, ale nie wiem jeszcze czy to będzie i jak będzie działać.

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    okolice szczecina
    Posty
    72

    Domyślnie

    dzięki... też mi się tak wydaje, że dłuższa rura, to jednak wygoda w tym przypadku....
    o pierścieniach jest trochę na dole tego topicu, o którym pisałem we wcześniejszym poście......

    pzdr

  5. #25

    Domyślnie

    Fakt o pierscieniach bylo juz tego od groma. O jednym tylko prosze pamietajcie - uzywac tylko do martwej natury, bo trzeba byc jakies pol centymetra od obiektu.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •