Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

    Domyślnie Windows XP i aktualizacje

    Czy jest jakiś sposób na zarchiwizowanie pobranych ze strony Microsoftu aktualizacji do Win XP tak aby dało sie je wprowadzić je do systemu ponownie po reinstalu bez konieczności ponownego ich ściagania.?
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  2. #2
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    To nasuwa mi inne pytanie (sorry, że nie odpowiadam na to Valdka, ale nie jestem mocny w tych sprawach). Otóż pytanie brzmi tak: czy w takiej sytuacji trzeba wprowadzać wszystkie poprawki, które się wprowadziło przez pół roku, czy to jest tak, źe te ostatnie załatwiają niejako sprawę i wystarczy tylko parę ostatnich?

  3. #3

    Domyślnie

    Na początku maja wyjdzie SP3 do Windows XP PL, w kwietniu do wersji EN, który będzie zawierał wszystkie dotychczasowe poprawki, warto więc poczekać 1 miesiąc i już nie kombinować bo szkoda czasu

    Jeśli jednak to polecam program nlite www.nliteos.com gdzie można zintegrować poprawki z płytka instalacyjną


    Ad pytania bombla: Tylko duże poprawki tzw Service Pack zawierają wszystkie poprzednie poprawki, niestety po SP2 w Windows XP wydano ponad 90 poprawek bezpieczeństwa które należy ściągnąć dodatkowo, w momencie wydania SP3 do Windows XP te a także wiele innych poprawek zostaną zintegrowane z SP3

    Edit: a jeśli chodzi o same poprawki to http://www.msfn.org/board/HOTFIXES-W...P2-t86450.html
    Ostatnio edytowane przez Tr0n ; 02-04-2008 o 14:23
    pozdrawiam Sebastian

  4. #4
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Mozna tez korzystac z autopatchera, ktorego comiesieczne reedycje zawieraja wszystkiego dotychczasowe uaktualnienia+troche zabawek.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejms Zobacz posta
    Mozna tez korzystac z autopatchera, ktorego comiesieczne reedycje zawieraja wszystkiego dotychczasowe uaktualnienia+troche zabawek.
    O ile mnie pamięć nie myli projekt "Autopatcher" został zawieszony bodajże we wrześniu 2007 po tym jak jego autorzy otrzymali pismo od Microsoftu nakazujące zaprzestania jego dalszej dystrybucji.
    Puszka: D300 + MB-D10 + SB800
    Słoiki: N20-35/2.8D | N85/1.4D | N180/2.8 |
    http://www.jazzfoto.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli jak rozumiem pobrane poprawki nie są zapisywane gdzieś w jakimś katalogu w Windowsach i nie da się ich np. skopiować by je później zainstalować z kompa. Pytam bo w ostatnim kwartale trzykrotnie robiłem reinstal i za każdym razem muszę pobierać wszystkie poprawki poprzez net a to niestety trwa dość długo.

    Jeszcze jedno pytanie: czy u Was też tak jest ? używam firefoxa i bywa,że robi mi coś na kształt zwisu , nie otwierają się w nim strony tak jakby nie było netu natomiast w tym samym momencie te strony można otworzyć w IE kilka razy po dość długim oczekiwaniu na otwarcie się kilku stron w FF wyświetlił mi się blue screen i komp się zrestartował, nie wiem czy wiązać to z przeglądarką, w tym wypadku z firefoxem ?? czy poprostu coś nie tak z moim kompem
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    Czyli jak rozumiem pobrane poprawki nie są zapisywane gdzieś w jakimś katalogu w Windowsach i nie da się ich np. skopiować by je później zainstalować z kompa. Pytam bo w ostatnim kwartale trzykrotnie robiłem reinstal i za każdym razem muszę pobierać wszystkie poprawki poprzez net a to niestety trwa dość długo.
    Poprawki są przechowywane w katalogu \WINDOWS\SoftwareDistribution\Download
    Puszka: D300 + MB-D10 + SB800
    Słoiki: N20-35/2.8D | N85/1.4D | N180/2.8 |
    http://www.jazzfoto.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Windows Updates Downloader - sciagasz raz i po klopocie
    D700 + N24-70/2.8 + MB-D10 + SB-900 + Slik 700DX Pro + URBAN GEAR U120 Naneu Pro + Canon IXUS 850IS + PQI mPack P800 40GB + Epson R2880 i inne duperele

  9. #9
    Makowiec
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy Zobacz posta
    (...)
    Jeszcze jedno pytanie: czy u Was też tak jest ? używam firefoxa i bywa,że robi mi coś na kształt zwisu , nie otwierają się w nim strony tak jakby nie było netu natomiast w tym samym momencie te strony można otworzyć w IE kilka razy po dość długim oczekiwaniu na otwarcie się kilku stron w FF wyświetlił mi się blue screen i komp się zrestartował, nie wiem czy wiązać to z przeglądarką, w tym wypadku z firefoxem ?? czy poprostu coś nie tak z moim kompem
    Zastanowil mnie zbieg okolicznosci: przegladarka Ci sie wiesza (zakladam ze najnowsza wersja(?)), instalujesz system kolejny raz w krotkim-nawet jak na Windows-czasie. Z jakiego powodu te reinstalacje? Jesli awaryjnie to mam podstawowa propozycje w takim momencie: zrob dokladny test pamieci! Windows jest wrazliwy na uszkodzenia kosci RAM, odezwij sie na PW podam Ci dokladniejsze instrukcje jak chcesz. Teraz pisze z iPoda, nie dam rady sciagnac i sprawdzic czy o dobrym programie do tego celu mysle. Inna rada zwiazana tylko z przegladarka-nie masz jakis wtyczek do Firefoxa poinstalowanych? Moze ktoras z nich szwankuje. Zobacz czy bez nich sytuacja bedzie wracala.

  10. #10
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _k_o_s_t_e_k_ Zobacz posta
    O ile mnie pamięć nie myli projekt "Autopatcher" został zawieszony bodajże we wrześniu 2007 po tym jak jego autorzy otrzymali pismo od Microsoftu nakazujące zaprzestania jego dalszej dystrybucji.
    O ile mnie wzrok nie myli to ostatni (czyt. najnowszy) autopatcher to Marzec 2008
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •