Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie F80 a F70 - co tracę a co zyskuję kupując ten drugi...

    Witam!

    Tyle się dobrego naczytałem na temat "efosiemdziesiątki", że byłem już niemal zdecydowany... Niemal... Aż do momentu, w którym pomyślałem, że warto było by mieć możliwość współpracy z manualnymi obiektywami. O ile zrozumiałem, F70 był ostatnim korpusem z tej niższej półki, który taką współpracę zapewnia. No i zacząłem mieć wątpliwości... W związku z tym czy ktoś mógłby mi wyłożyć jak krowie na miedzy: co stracę kupując F70 zamiast F80? Funkcje, jakość wykonania, może coś o czym nie mam pojęcia a powinienem wiedzieć? Byłbym wdzięczny za radę

    PS.: A może warto mieć oba te korpusy?
    PS2.: A 35-70/3,3-4,5 na początek znośny będzie czy lepiej omijać?
    PS3.: Mam takich pytań dużo więcej...
    Marcin Turski (a.k.a. Sokolik Wędrowny)
    D300 || F80 || 35 || 85 || 100 || 16-85vr || 70-300vr
    Blog

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem oba korpusy więc coś na ten temat wiem.Parametry mają mnie więcej podobne z korzyścią jednak dla F70 np:
    f70 3,7 klatki/sek F80 2,5
    F70 kompensacja ekspozycji w zakresie od -5EV , do + 5EV) co 1/3 EV, F80 - od -3 do +3 EV co 1/2 EV
    F70 pozostawia końcówkę filmu na zewnątrz kasety F80 nie
    F70 solidna budowa, wytrzymała na nieostrożności fotografa,możliwość wymiany tylnej ścianki (sam wymieniałem po ułamaniu się zatrzasku) F80 plastik bez możliwości wymiany ścianki tylnej a ten sam zatrzask.
    F70 współpracuje z obiektywami manualnymi F80 nie F70 współpracuje z obiektywami typu G w ograniczonych możliwościach tryb (P i S)
    F70 trochę większy od F80,trochę cięższy i trochę głośniejszy.
    F80 ma fabryczny grip MB16 ale służy on tylko jako źródło zasilania i poprawia ergonomię F70 można dostać gripy nieoryginalne też tylko jako zasilanie choć czasami można złapać taki z wyzwalaniem migawki w pionie za pomocą połączenia kablowego.
    Najlepiej poszukaj specyfikacji technicznej obu korpusów w necie i porównaj.

    Znajdzie się jeszcze więcej różnic ale podsumowując, ja mając do wyboru oba kupiłbym F70 nie ma sensu kupowania obu korpusów bo są bardzo podobne parametrami
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki! To zostawianie końcówki filmu mnie przekonało
    Marcin Turski (a.k.a. Sokolik Wędrowny)
    D300 || F80 || 35 || 85 || 100 || 16-85vr || 70-300vr
    Blog

  4. #4

    Domyślnie

    a jak to włączyć?? bo u mnie połyka w całości film
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sokolik Wędrowny Zobacz posta
    Wielkie dzięki! To zostawianie końcówki filmu mnie przekonało
    Istotny bajer, możliwy do uzyskania także w F80 jednak przy piorunującym czasie usług w serwisie nikona, boję się wysyłać aparat na aktualizację softu.
    Najistotniejszą (wg. mnie) różnicą jest współpraca ze szkłami manualnymi ale to tylko tym, którzy bardzo mocno tej współpracy potrzebują(sprawa do rozpatrzenia indywidualnie)
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  6. #6

    Domyślnie

    Moje F70d i F70 łykały końcówki filmu do kasety. Więc chyba coś nie hallo z tym jest.
    Używam obydwóch korpusów. Zdecydowanie lepszy pomiar światła jest w F80. Naświetlam nim slajdy a F70 został do B&W.

    Pozdrawiam
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  7. #7

    Domyślnie

    Ze slajdami i tak zamierzam używać spota, więc różnice matrycach mi niestraszne
    Marcin Turski (a.k.a. Sokolik Wędrowny)
    D300 || F80 || 35 || 85 || 100 || 16-85vr || 70-300vr
    Blog

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yoora Zobacz posta
    Moje F70d i F70 łykały końcówki filmu do kasety. Więc chyba coś nie hallo z tym jest.
    Mea culpa - faktycznie.pomyliłem korpusy, F70 nie ma tej możliwości

    Cytat Zamieszczone przez Yoora Zobacz posta
    Zdecydowanie lepszy pomiar światła jest w F80. Naświetlam nim slajdy a F70 został do B&W.

    Pozdrawiam
    Tu można dyskutować na ten temat,ja naświetlałem F70-tką slajdy i nigdy nie stwierdziłem jakichś nieprawidłowości.

    Jeszcze jedno - F80 ma podgląd głębi ostrości czego z kolei brak F70 ale przy ciemności wizjera F80 to i tak niewiele daje, za to F80 ma podświetlenie wyświetlacza LCD u góry i to jest duży plus w porównaniu z F70 jeśli ktoś robi zdjęcia nocą lub przy niedostatkach światła.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  9. #9

    Domyślnie

    Warto przeczytać to:

    http://www.nikonians.org/nikon/slr-lens.html

    a więc F70 nie obsługuje VR.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Warto przeczytać to:

    http://www.nikonians.org/nikon/slr-lens.html

    a więc F70 nie obsługuje VR.
    bo w tych czasach kiedy powstał F70 nie było VR. ale moim zdaniem to akurat drobny szczegół
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •