Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Karta pamięci MMC do D80

    Witam wszystkich, normalnie używam SDHC Kingston 4 GB, działa oczywiście bez zarzutów. Natomiast wczoraj przypomiałem sobie że czytniki kart SD obsługuja zazwyczaj także MMC (MultiMedia Card) no i spróbowałem czy działa w aparacie. Okazało się że świetnie się sprawuje. Mogłem sprawdzić tylko 512 MB ( bo tylko takie mam) MMC oraz RS MMC - obie działają doskonale w D80. Zawsze to jakieś rozszerzenie możliwości D80.
    Może posiadacie wieksze pojemności tych kart i da radę sprawdzić jakie jest ograniczenie ich wielkości ???

  2. #2

    Domyślnie

    Karty MMC powinny działać w urządzeniach z portem SD (standard SD to rozwinięcie MMC), niestety nie działa to na odwrót . Używanie MMC w cyfrówkach może być trudne , po prostu te kary są wolniejsze.

    Co do pojemności, raczej niema ograniczeń - maksimum kart MMC to dziś jakieś 2 lub 4 GB
    Ostatnio edytowane przez mww7 ; 26-03-2008 o 20:49

  3. #3

    Domyślnie

    fajnie że działa, tylko co mi z tego jak i tak mam i korzystam z SD
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mww7 Zobacz posta
    Karty MMC powinny działać w urządzeniach z portem SD (standard SD to rozwinięcie MMC), niestety nie działa to na odwrót . Używanie MMC w cyfrówkach może być trudne , po prostu te kary są wolniejsze.

    Co do pojemności, raczej niema ograniczeń - maksimum kart MMC to dziś jakieś 2 lub 4 GB
    Dokładnie, jednak karty MMC są nieco cieńsze. W portach MMC także zadziałają karty SD ale po lekkim z piłowaniu, działa ten system bynajmniej w telefonach komórkowych.
    Canon & Nikon

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •