Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie Jak najlepiej wyzwolić lampy błyskowe 68Ws?

    Mam pytanko jak wyzwolic jak w tytule dwie lampy 68Ws, wiem ze za pomoca fotoceli wszystko sie to odbywa posiadam lampe SB800 dostałem dwa przewody do tych lamp narazie dla mnie jest to czarna magia dla was pytanie naopewno smieszne wiec chcialbym sie dowiedziec krok po kroku jak mam to wszystko podlaczyc zeby na chlopski rozum blyskalo

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    załóż sabinke na sanki body. Ustaw ją na M i na 1/128 mocy. To wszystko. No i żarówki musza być podłączone do prądu
    Palnik sb możesz odchylic do góry, by nie brał udziału w ekspozycji, nie dawał cieni czy odblasków.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    Faktycznie to proste a jak wyglada sytuacja z przewodami do tych lamp blyskowych kiedy moge je wykorzystac i czy dadza sie wykorzystac w D80?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy260 Zobacz posta
    Faktycznie to proste a jak wyglada sytuacja z przewodami do tych lamp blyskowych kiedy moge je wykorzystac i czy dadza sie wykorzystac w D80?
    Przewodziki są po to aby je połaczyć z gorącą stopką aparatu. Zakładasz kabelek z jednej strony wtykasz w gniazdo Synch a z drugiej strony w aparat (tam gdzie Sabinkę zapinasz) druga żarówka przez fotocelę się wyzwoli to drugi kabelek jest nie potrzebny własciwie. Sabinkę możesz ustawić w tryb SU-4 i masz już trzecią lampkę ... To już studio jak znalazł ...

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    Zacząłem eksperymentować z błyskotkami 68Ws fajnie wszystko działa chociaż jedna rzecz mnie zdziwiła pewnie jest na to jakas sensowna odpowiedz ale ja jeszcze niestety jej nie znam dlatego pisze do was fachowcow, a wiec do rzeczy, rozstawilem dwie błyskotki 68Ws na dywanie narazie tak luzem bez oprawek bo jeszcze nie doszły założyłem sabinke na sanki ustawilem ja w M moc 1/128 no i wiadoma rzecz błysk słaby więc ciemna fotka wspomogłem sabinę dwiema błyskotkami i zdjęcie wyszło juz duzo lepsze nawet przepalone , nastepnie zdjałem sabinkę z sanek wszedłem w opcję REMOTE grupa A kanał 1 ustawilem lampę obok błyskotek w tym samym kierunku następnie wszedłem w MENU D80 w sterownik błysku wyłaczyłem lampe wbudowaną rownież ustawilem kanał 1 i grupę A ustawilem w tej grupie A M i wartość 1/128 zdjęcie wyszło ciemne jak w poprzednim przypadku (gdy sabina byla w sankach)i również jak w poprzednim przypadku włączyłem błyskotki 68 Ws dla wspomożenie Sabiny nacisnalem spust i zdjecie wyszlo identycznie niedosiwtlone , a moje pytanie brzmi dlaczego błyskotki nie wspomogły swiatłem, gdy sabine wyzwalalem fotocela jak wprzypadku, gdy sabina byla w sankach?

    Posiadam namiot bezcieniowy 75x75 i chcialbym wykorzystac jako trzecie zrodlo swiatla SB800 ale nie wiem czy bedzie to mialo sens
    Ostatnio edytowane przez bialy260 ; 21-03-2008 o 23:52

  6. #6

    Domyślnie

    SB prawdopodobnie wyzwoliła twoje żarówki "przedbłyskiem" pomiarowym, więc nie brały one udziału w naświetlaniu klatki. Nie pamiętam w tej chwili jak go wyłączyć, późno troche. Dopisze jutro Tzn. dzisiaj ale później
    Nikon D

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy260 Zobacz posta
    nastepnie zdjałem sabinkę z sanek wszedłem w opcję REMOTE grupa A kanał 1 ustawilem lampę obok błyskotek w tym samym kierunku następnie wszedłem w MENU D80 w sterownik błysku wyłaczyłem lampe wbudowaną rownież ustawilem kanał 1 i grupę A ustawilem w tej grupie A M i wartość 1/128 zdjęcie wyszło ciemne jak w poprzednim przypadku (gdy sabina byla w sankach)i również jak w poprzednim przypadku włączyłem błyskotki 68 Ws dla wspomożenie Sabiny nacisnalem spust i zdjecie wyszlo identycznie niedosiwtlone , a moje pytanie brzmi dlaczego błyskotki nie wspomogły swiatłem, gdy sabine wyzwalalem fotocela jak wprzypadku, gdy sabina byla w sankach?
    tak nie możesz. Opcja remote oznacza w konsekwencji przedbłyski komunikacyjne z SB800, które w tym momencie powodują odpalenie (przedwczesne) żarówek błyskowych.
    jeśli chcez zdjęć sb800 z sanek, to musisz sabine ustawić w tryb SU4. A lampka wbudowana w body - w trybie M.
    nie ustawiaj żadnego sterowania CLS lampami zewnętrznymi.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    Ok dzieki za wytlumaczenie, a gdybym chcial wykorzystac kilka lamp SB 800 to z której funkcji musialbym skorzystac? Wtedy moge z REMOTE? i błyski beda wyzwalane jednakowo w tym samym czasie?

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    remote=przedbłyski. By pracować na remote musisz mieć wszystkie lampy obsługujące protokoły CLS.
    Zarówki błyskowe nie pracują w CLS.
    Jesli będziesz miał same sabinki - możesz mieć remote.
    Jesli chcesz mieszać sabinki i żarówki - nie możesz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    Dzieki wielkie bardzo mi pomogłeś juz wszystko działa jak należy zgodnie z Twoimi wskazówkami

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •