Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie Jakie oświetlenie?

    Witam zakupiłem okazyjnie namiot bezcieniowy Quantuum 75x75 i mysle nad oswietleniem tego namiotu Prosze poradzcie mi cos sensownego i w miare taniego

  2. #2

    Domyślnie

    Tanio? żarówki błyskowe 68Ws. 2 sztuki + oprawki pojedyncze i być może jakieś małe statywy.
    Później możesz potrzebować jeszcze 1 sztukę - oświetlenie z trzech stron powinno Ci całkowicie wystarczyć do fotografii bezcieniowej.

    Teoretycznie taniej wyniosą cię halogeny budowlane, ale nie polecam... grzeją się, ciągną dużo prądu i nie zawsze dają ładne światło.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    A jak ze swiatlem ciagłym ? np tez zarowki z allegro 400W? Czy z trzech stron namotu wystarczy po jednej?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bialy260 Zobacz posta
    A jak ze swiatlem ciagłym ? np tez zarowki z allegro 400W? Czy z trzech stron namotu wystarczy po jednej?
    Ogolnie wiekszosc sprzetu do fotografi na allegro to chlam (zarowki energooszczedne, tla z wlokniny) zarowki blyskowe np 68Ws bedą ok, dobra temperatura barwna 5500 i wystarczająco duza moc, naprawde warto

  5. #5
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    daj sobie spokój z halogenami i posłuchaj kolegów odnośnie żarówek błyskowych

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    Jak zawsze slucham sie forumowiczow dlatego tu jestem kwestia teraz czy dwie czy trzy oczywiscie jakies statywy a teraz pytanko jak najlepiej je z synchronizowac z D80?

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    232

    Domyślnie

    hmmm bawie sie funkcja MASTER w lampie SB-800 i w zwiazku z tym mam pytania a mianowicie mimo wylaczenia lampy głownej czyli mam ustawione trzy poziome kreseczki lampa nadal błyska nie wiem dlaczego czy cos jeszcze trzeba wylaczyc? mam ustawione w taki sposob M--- A TTL B TTL C TTL oczywiswcie to wszystko to tylko zabawa bez dodatkowych lamp blyskowych chcialem tylko sprawdzic jak to wyglada mniej wiecej w praktyce a drugie pytanie z tym zwiazane czy z funkcji MASTER moge wyzwolić tylko trzy dodatkowe lampy błyskowe plus oczywiscie jako czwarta lampa główna czyli SB 800 czy nieskonczenie wiele jezeli wiecej to w jaki sposob?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •