Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie propozycja tematu

    To ja może mało oryginalnie, proponuję temat:
    "Zajączki, kurczaki, kotki, jajka - polska Wielkanoc"
    Pozdrawiam
    Janusz
    | D80 | N18-70 | N85/1.8 | SB-800 |

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo fajnie, dziękuję .
    Od razu proszę o przesyłanie propozycji na PW, mam tam taki folder, który pozwala mi zachować porządek.

  3. #3
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jakubs Zobacz posta
    Bardzo fajnie, dziękuję .
    Od razu proszę o przesyłanie propozycji na PW, mam tam taki folder, który pozwala mi zachować porządek.
    Już napisałem Jakubsowi na priwa, ale tutaj daję do przemyślenia ogółowi:
    "Inspirowane Muzyką". Czyli obrazek którego tytuł jest jednocześnie tytułem ulubionego utworu muzycznego i który tym utworem jest też zainspirowany. Utwór muzyczny musi być międzypokoleniowym klasykiem, nie może to być żaden nowoczesny hit młodzieżowy. Jesteśmy grupą międzypokoleniową, więc i taki powinien być utwór abyśmy wszyscy mogli go znać i się z nim utożsamiać...

  4. #4

    Domyślnie

    Ponieważ zbliża się WIOSNA, to proponuję temat: "NARODZINY ...", oczywiście w szerokim rozumieniu tego tematu.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    Już napisałem Jakubsowi na priwa, ale tutaj daję do przemyślenia ogółowi:
    "Inspirowane Muzyką". Czyli obrazek którego tytuł jest jednocześnie tytułem ulubionego utworu muzycznego i który tym utworem jest też zainspirowany. Utwór muzyczny musi być międzypokoleniowym klasykiem, nie może to być żaden nowoczesny hit młodzieżowy. Jesteśmy grupą międzypokoleniową, więc i taki powinien być utwór abyśmy wszyscy mogli go znać i się z nim utożsamiać...
    Podoba mi się (co prawda i tak będzie głosowanie) ale co to znaczy międzypokoleniowy klasyk to nie wiem. Dla mnie takim klasykiem jest "Kombinat" Republiki, "Prison Sex" Tool'a czy "Manic Depression" Hendrixa ale i "Smells Like Teen Spirit" Nirvany. Trudno będzie zadowolić każdego...

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety temat może mieć do 30 znaków, więc do głosowania przedstawię temat: Inspirowane muzyką.
    Ale przecież możemy tu podyskutować, uzgodnić jakieś wspólne zamierzenie i spróbować je realizować na zasadzie projektu... Jak myślicie?

    Może od razu w tym miesiącu odpuścić głosowanie i zająć sie tym tematem, ale po uprzednim uzgodnieniu warunków.....

  7. #7

    Domyślnie

    temat bardzi ciekawy mozna tez uzgodnic tytul - jeden tytul, wiele interpretacji

  8. #8
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anchel Zobacz posta
    Podoba mi się (co prawda i tak będzie głosowanie) ale co to znaczy międzypokoleniowy klasyk to nie wiem. Dla mnie takim klasykiem jest "Kombinat" Republiki, "Prison Sex" Tool'a czy "Manic Depression" Hendrixa ale i "Smells Like Teen Spirit" Nirvany. Trudno będzie zadowolić każdego...
    Pierwotnie chodziło mi o to że każdy fotograf sam obiera sobie swoją własną inspirację. Oczywiście można wybrać utwór znany tylko fotografowi, jest OK, problem jest taki że inni mogą tego w ogóle nie zrozumieć, a przecież chodzi o nawiązanie kontaktu z dość szeroką gamą odbiorców. Najlepiej właśnie jakby każdy wybrał utwór który ma szansę być znany innym. Jest to zresztą subiektywne. Dla mnie inspiracją jest Simon&Garfunkel, Cohen, Pete Seeger, Lennon, etc. Rozumiem że część może nigdy o nich nie słyszeć, choć prawdopodobieństwo że ktoś nie zna Lennona jest dość niskie.

    Inną i być może lepszą wariacją tego tematu jest że zamiast każdy fotograf wybiera swój własny utwór, to raczej admin (Jakubs) wybiera autorytatywnie jeden szeroko znany klasyk muzyczny i my musimy podać własną fotograficzną interpretację tego jednego utworu. Np "Imagine" albo "Let it be" Lennona? Może to nawet lepiej tak to zrobić...?
    Albo Jakubs podaje kilka wybranych tytułów muzycznych pod głosowanie?
    Ostatnio edytowane przez swiatlo ; 17-03-2008 o 18:56

  9. #9
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    P.S. Im dłużej o tym myślę tym większy to ma dla mnie sens. Jeden utwór - czy to podany przez Jakubsa, czy to przegłosowany, i wiele interpretacji. Jak ktoś utworu nie zna, to musi go przesłuchać, zrozumieć i wyrobić sobie własną interpretację.
    Zamiast galimatiasu różnych utworów muzycznych - jeden dla wszystkich.
    Tak, to jest świetny pomysł!

  10. #10

    Domyślnie

    Proponuję "Inspirowane muzyką" w formie, w której zdjęcie podparte jest cytatem z utworu. Sam temat bardzo mi się podoba i chętnie powalczę.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •