Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dziwne wyświetlanie przez Eizo s1921 (problem z kalibracją)

    Wątek założyłem bo nie wiedziałem pod co to podpiąć. Od niedawna jestem użytkownikiem monitora Eizo s1921. Generalnie jestem zadowolony chociaż jeszcze nie udało mi się go dobrze wyregulować (skaliborwać). Mam m.in. problem z żółcią. Np. kiedy przewijam żółte forum Nikona tekst zaczyna mi smużyć, tzn. pojawiają się takie fioletowe podświetlenia. Gdy przełączam forum na niebieskie problem znika. Z tekstesm w wordzie jest dobrze chociaż biel nie jest idealna-zażółcona. Poza tym żółty często wydaje się zielony-subiektywne odczucie. Gmerałem już na różne sposoby, wgrałem nowego Screen Managera bo ten z płyty nie działał dobrze pod vistą. Reasumując jestem zielony i proszę o jakąs poradę.

  2. #2

    Domyślnie

    Kalibracja "naoczna" to nie to. Jeśli już zamierzasz coś grzebać w ustawieniach fabrycznych to znacznie lepiej zaopatrzyć się w kalibrator z kolorymetrem (np. Spyder, tu lepszy podobno stary model Spyder Pro 2, X-rite Display One lub Monaco); albo pozostać przy fabrycznym ustawieniu dla sRGB (chyba jest taka możliwość w Eizo S1921).
    Ostatnio edytowane przez markB ; 07-03-2008 o 18:49

  3. #3

    Domyślnie

    Przede wszystkim trzeba wyregulować monitor z użyciem czujnika. Podejrzewam zły balans bieli, ale na oko się tego nie ustawi.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #4

    Domyślnie

    Po pierwsze to nie wiem o jaki czujnich chodzi (kalibrator?). Po drugie Nowy ScreenManager się spisał. Ściągnąłem go ze strony Eizo.com, za wadę można uznać to, że cały czas wywala mi błąd przy starcie sytestemu ale jest to spowodowane moją kartą graficzną w laptopie. Generalnie wszytsko działa i wygląda jak należy. Pozstała jednak jedna mała rzecz, mianowice to żółte forum nikona, które kiedy przewijam rozmazuje się. Nie wiem czy to nie jest czasem wina czasu reakci (20ms) chociaż np. na drugim monitorze (jakaś tania Belinea) wszystko wygląda normalnie czyli dobrze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •