Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Dziwne rozmiary JPG-ów w NC 4.1

    Dzisiaj zacząłem bawić się z RAW w NC 4.1. Co mnie dziwi to fakt, że przy zapisaniu go po kilku modyfikacjach do JPG-a w jakości excellent robi się z niego nawet do 10MB!!! Dopiero przy jakości good quality robi się JPG w granicach rozsądku. Fakt ,że były to zdjęcia na których było dużo szczegółów (architektura), ale nawet standardowe ujęcia w tej jakości wychodzą z reguły większe niż same NEF-y Co ciekawe nie zauważyłem spadku jakości przy zastosowaniu good quality ale może w niektórych sytuacjach to wyjdzie? Dzięki za odp.
    Swoją drogą to DEE jest niezłym narzędziem, tylko moim zdaniem ciut za dużo ziarna generuje.

  2. #2

    Domyślnie

    Dzieje sie tak dlatego ze NEF jest w jakims stopniu wynikiem dzialania swoistej kompresji zrzutu matrycy. Zwroc uwage ze rozne aparaty generuja RAW roznej wielkosci. Teoretycznie powinno byc tak ze 1 piksel odpowiada jednemu Kb wielkosci pliku. Matryca generowala by wtedy plik wynikowy taki jak wielkosc matrycy. Poza tym przy zapisie pliku o maksymalnej jakosci, czeas pikseli jest dodawana przez rodzaj interpolacji pola najblizszego piksela. Czesto taki obraz jest "bogatszy" w szczegoly niz teoretyczny oryginal. Tyle ze te szczegoly nie stanowia juz wlasciwego obrazu zarejestrowanego przez matryce. To oczywiscie moje zdanie na temat

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm.. Czyli jednak NEF to nie do końca nietknięty zrzut matrycy

  4. #4

    Domyślnie

    Klaniam sie !

    Bardzo trafna uwaga Xantos odnosnie zrzutu z matrycy ,NEF nie jest nietknietym RAW i stanowi to dosc powazny problem przy astrofotografi
    Otoz z rzut z matrycy w D 70 jest filtrowany niezaleznie odtego czy redukcja szumow jest ON czy OFF ma to za zadanie wygaszanie tzw.goracych pikseli czyli szumu matrycy przy dluzszych czasach naswietlania i duzych ISO, co w praktyce prowadzi do tego ze filtr myli slabe obiekty /gwiazdy np/ z goracymi pikselami i skutecznie je gasi a bardzo slabe gwiazdy poprostu sa niewidoczne.
    Wszyscy "normalni" uzytkownicy nie zdaja sobie nawet sprawy ale Ci od nieba maja nielada problem
    Jezeli ktos jest zaineresowany jak ominac te usprawnienia to zalanczam linke.
    www.astrosurf.com/buil/d70v10d/eval.htm
    Pozdrawiam sqbany
    Nikon D300 +tout le bazar

  5. #5
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Prawde mowiac jestem ciekaw jak gosc do tego doszedl, bo z punktu widzenia elektroniki jest to zupelnie bez sensu i stawia pod znakiem zapytania funkcje NR dla dlugich czasow

  6. #6

    Domyślnie

    Klaniam sie !
    Nie dochodzilem do tego ,wszystko jest pod linka .
    Milej lektury


    www.astrosurf.com/buil/d70v10d/eval.htm
    Pozdrawiam sqbany
    Nikon D300 +tout le bazar

  7. #7
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Przeczytalem i dalej nie wiem. Gosc tylko pisze ze tak jest, ale skad to wie juz nie

  8. #8

    Domyślnie

    Kaniam sie !

    Z tego co sie doczytalem to poprostu do szedl do tego przez przypadek podczas testow pod katem astrofotografii i nie ma ocztywiscie tego w instrukcjii .Radze dokladnie poprzegladac sample i powinno sie wyjasnic.
    I jeszcze jedno wersja francuska wydaje mi sie troszka bardziej szczegolowa.
    Pozdrawiam sqbany
    Nikon D300 +tout le bazar

  9. #9
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Przykro mi ale po francusku czytac nie potrafie

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba zapomnielismy o czym postujemy.Nie zamierzam niczego niczego udowadniac bo poprostu nie jestem kompetentny i jeszcze wiele sam niewiem /dlatego jestem na tym forum/i chetnie sie dowiem.

    Interesuje sie astronomia i kiedys trafilem na testy D 70 po tm wlasnie katem i tylko dlatego zabralem glos ichcialem sie podzielic informacja, a chyba wlasnie tutaj o to chodzi
    Pozdrawiam sqbany
    Nikon D300 +tout le bazar

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •