Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Rumunia - Transylwania i Maramuresz

    Tydzień pobytu Rumunii - start w Braszowie (Transylwania), dalej Sighisoara, Alba Lulia (Maramuresz), Surdesti, Budesti, Sapanta, Rasnow (znów Transylwania) i Bran.
    Wycieczka niesamowita - większość trasy pokonaliśmy stopem (stare Dace, furmanki lub samochody towarowe) i nocnymi pociągami. Na miejscu zobaczyliśmy pozostałości po średniowieczu oraz komunie. Poznaliśmy ludzi, którzy starali się jak mogą porozmawiać z nami na migi oraz pomóc i takich, którzy chcieli okraść nas ze wszystkiego. Kraj kontrastów z dominującym kolorem, którym jest brąz :]
    Ustrzeliłem jedną, niecałą kliszę - Fuji Reala. Aparat to stara Fujica.

    1. Braszow - widok z baszty na Czarny Kościół i centrum miasta.

    2. Braszow - znowu widok z baszty, schody schodzące do miasta.

    3. Braszow - ulica Sznurowa, jedna z najwęższych uliczek Europy.

    4. Sapanta - most z położonych niemalże luzem desek, dyndający na wietrze.

    5. Sapanta - Wesoły Cmentarz, jedyny taki cmentarz na świecie, nagrobki świadczą o dystansie tych ludzi do życia.

    6. Rasnow - średniowieczny zamek ludowy, pięknie zachowany.

    7. Rasnow - widok na miasto.

    8. Rasnow - już na zamku.
    Aparat nie ma znaczenia.

  2. #2

    Domyślnie

    Niezła wycieczka. Zdjęcia mi się podobają. Czuć w nich klimat. Technicznie też nie mam nic do zarzucenia. Wrzuć więcej jak masz.
    Pozdrawiam
    Sony Alfa 65 Coolpix 4200 + Tachimetr Nikon NPL352

  3. #3

    Domyślnie

    Dawaj więcej
    D750X2 /FM/ dużo gratów

  4. #4

    Domyślnie

    BArdzo fajna seria! Ogląda się z ciekawością i z przyjemnością:]
    s0qs
    ----------------------
    D80 + Nikkor 18-135

  5. #5

    Domyślnie

    Mamy z żoną plany w przyszłości wybrać się do Rumunii - przede wszystkim w Góry Fagarskie. Dla mnie tym bardziej interesujące, bo właśnie czytam: "Rumunia - Podróże w poszukiwaniu diabła".

    Najbardziej interesujące kadry - 5 i 8.
    Równi i równiejsi!

  6. #6

    Domyślnie

    Więcej, więcej! Jak koledzy zauważyli... czuć klimat Rumunii. W zeszłe wakacje przejechałem 1000km przez to państwo (niestety autokarem ;( ) i postanowiłem, że tam wrócę... mam nadzieję, że już za niedługo newtilus - odwiedziłeś może Orade'e?

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo fajnie oddales kllimat tych miejsc- zazdroszcze takiego wypadu

  8. #8

    Domyślnie

    Ładnie naświetlone, podoba mi się to z wesołego cmentarza, opowiedz coś o swojej technice, co?
    Nie znałem Rumunii z zimowej strony, wychodzi na to, że jest piękna.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze.
    Dużo więcej fotek nie ma - sumarycznie było ich ok. 20, kilka jest albumowych, więc zostało parę zaledwie, jak znajdę czas to wrzucę.
    rekdar - polecam przewodnik Rumunia - Mozaika w Żywych Kolorach, bardzo nam pomógł, wszystko dobrze opisane, zgodni z prawdą.
    mikkay - niestety, jak sporo innych planów, odwiedzenie Oradei nie udało się. W wakacje udam się do tego kraju na dłużej, z namiotem pod pachą i z ogromem czasu, wtedy będę miał okazję zrobić wszystko, czego zabrakło mi w te ferie :]
    Argymir Iwicki - dziękuję. Trudno tu mówić o jakiejkolwiek technice. W przypadku zdjęcia z Wesołego Cmentarza krążyłem długo między grobami żeby znaleźć miejsce oświetlone odpowiednio przez słońce, większość niestety skrywał cień. Przesłonę ustawiłem na tylę małą żeby wydobyć jakiś pierwszy plan, odpowiedni kąt ustawił tło z nagrobków. Czyli w zasadzie nie ma o czym gadać :P
    Aparat nie ma znaczenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •