Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie COKIN a KRĘCENIE MORDKĄ

    Mam prośbę o podzielenie się doświadczeniami - czy filtry systemu COkin mogą być używane z obiektywami kręcącymi mordkami - przy czym używanie filtrów jednobarwnych wydaje mi się bezproblemowe (chyba siedzą sztywno w holederze?), ale jak jest z połówkowymi? Właśnie szykuję się na 35-70D no i trza się zastanowić co z tą kręcącą mordą zrobić?

    Alfie, będę wdzięczny również za Twoje doświadczenia w tym zakresie.
    Pozdrawiam - Grzegorz
    A co w torbie? D300 i trochę szpargałów

  2. #2

    Domyślnie

    spokojnie...możesz się nie martwić...obiektyw pokręci mordką, blokujesz AFa i delikatnie naprowadzasz holder na właściwą pozycję...niezbyt wygodne przy ręcznym robieniu, ale na statywie bez problemu...holder jest przecież ruchomy na adapterze i wystarczy palcem przytrzymać lub później naprowadzić
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3

    Domyślnie

    jesli dobrze rozumie to chodzi ci o to ze przy zmianie połozenia piersienia ostrosci filtr połówkowy sie obraca i linia leci np na ukos a nie w poziomie... polecam trzymanie holdera przy zmianie ostrosc, holder swobodnie obraca sie na pierscieniu i nie ma porblemu... tak jest tez napisane w ksiazeczce COKIn która odstałem kupując pierwszy secik (ring, holder i 3 filterki)
    pozdrawiam
    www.bartoszsklodowski.pl
    D300 + MB-D10 | D70s | T 12-24/4 | S 15-50/2.8 | N 50/1.4 | N 85/1.8 | N 70-200/2.8 VR | S 150/2.8 | SB600

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje

    A może jednak w takiej sytuacji stosować zwykły okrągły filtr? Przecież na gwincie też można go obrócić? Jakie macie doświadczenia?
    Pozdrawiam - Grzegorz
    A co w torbie? D300 i trochę szpargałów

  5. #5

    Domyślnie

    Grześ Pseudonim, obrócić go oczywiście można, ale przesunąć linii podziału wyżej lub niżej, w stosunku do kadrowanej sceny, już się niestety nie da. W Cokinie robisz to regulując stopień wsunięcia filtra.
    Jacek

  6. #6

    Domyślnie

    nakrętki się przydają...też mam kilka, ale cokin daje niezależność karowania
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    A czy ktos moze widzial zestawienia obiektywow do Nikona, z zaznaczeniem funkcjonalnosci takich jak:
    1. Brak obracania mordka
    2. Inner focus (znaczy bez wydluzania sie)?
    MCC

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •