Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Sigma APO Macro a Super Macro II 70-300

    Szukam i szukam i znalezc nie moge. Szykuje sie na Sigme 70-300 i dokopalem sie do modeli Super Macro II DG w rozsadnej cenie. Mam jednak dylemat gdyz znalazlem rowniez wersje APO Macro DG (ta z czerwona obwodka), ktora jest troszke drozsza ale wnioskuje, ze jest to model starszy od II, czy moze sie myle??? Ktory z tych obiektywow jest lepszy i co oznacza to APO??? Chodzi o szklo niskodyspersyjne??? Nie wiem, ktory z tych dwoch bedzie lepszy. Jak ktos wie to poprosze o odpowiedz
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam z czerwona obwodka i to jest wersja superII. w moim na makro mam płynna regulacje od 200 do 300 w starszych ponoc makro było tylko na 300
    D70s, D7200, 18-70, 18-105, Tamron 70-300, SB-800, polar

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz. A jaka jest roznica w takim razie pomiedzy Super Macro II a APO Super Macro???

    [ Dodano: Czw 09 Mar, 2006 ]
    Nikt nie wie, czy temat oklepany??? Nie znalazlem odpowiedzi jak na razie Czy jest tez Sigma APO Super Macro II??? Widzialem w jednym watku, ze ktos o niej wspomina ale na allegro ani na ebayu nie znalazlem. Widzialem tylko APO Super Macro i Super Macro II. Nadal nie wiem co to to APO. Pewnie odpowiedz jest banalna a ja stawiam na szkla o niskiej dyspersji. Ktos podpowie???

    Pozdrawiam
    Buculus
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  4. #4

    Domyślnie

    Ok, więc APO jako skrót pochodzi od Apochromat i różni się od tym od zwykłego achromatu, że ma korekcję wady chromatycznej dla składowej zielonej dodatkowo w przeciwieństwie do achromatu który miał tylko dla barwy niebieskiej i czerwonej. Ma to na celu eliminacje wad w soczewkach, blebleble Technologia ma zastosowanie w drogich telskopach DeepSky, stąd tam jest stosowany w obserwacjach wizualnych, gdzie gołym okiem widać różnice na korzyść stosowanych APO.
    Reasumując lepiej mieć APO niż bez APO, poprostu zyskuje na tym kontrast...to oczwyiście w skrócie
    Jeśli wątek Cie interesuje odsyłam na forum http://www.astromaniak.pl/

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  5. #5

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za rzeczowa odpowiedz Teraz juz wiem, ze bede szukal APO Super Macro i jezeli jest (a chyba jest) to wersji II.

    Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
    Buculus
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  6. #6

    Domyślnie

    Proszę bardzo, takową posiadam i jestem zadowolony, za te pieniądze naprawdę nic lepszego na rynku nie ma. Korzystny współczynnik jakości/możliwości do ceny :P

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  7. #7

    Domyślnie

    Znalazlem APO Super Macro II na brytyjskim e-bayu. Czekam na odp. czy wysylaja poza UK. Obiektyw badzo mi odpowiada zakresem ogniskowych. Jestem amatorem i mysle, ze wystarczy jak dla mnie. Poza tym cena jest bardzo rozsadna

    Moshica - jezeli jest taka mozliwosc to czy moglbym poprosic o jedna lub dwie testowe fotki z tego obiektywu? Cos na 70 i na 300mm. Jezeli masz oczywiscie cokolwiek pod reka Moj @: reaven@o2.pl

    Dziekuje bardzo i pozdrawiam
    Buculus
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  8. #8

    Domyślnie

    Owszem fotki mam, ale nie pod ręką. Postaram się dziś lub jutro coś podesłać...
    Póki co a na szybko do zobaczenia to polecam te galerie na Pbase, niejednokrotnie bardzo udane i świetne fotki. Przykłady tej Sigmy, a proszę bardzo : :P http://search.pbase.com/search?q=sigma+70-300+apo&c=sp

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  9. #9

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo Po obejzeniu fotek powiem jedno - jak dla mnie takie szkielko w zupelnosci wystarczy na poczatek i moze nawet na dluzej Bardzo ladne zdjecia jak na ten oprzedzial cenowy

    Dziekuje raz jeszcze i pozdrawiam
    Buculus
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Buculus
    Znalazlem APO Super Macro II na brytyjskim e-bayu. Czekam na odp. czy wysylaja poza UK. Obiektyw badzo mi odpowiada zakresem ogniskowych. Jestem amatorem i mysle, ze wystarczy jak dla mnie. Poza tym cena jest bardzo rozsadna

    Moshica - jezeli jest taka mozliwosc to czy moglbym poprosic o jedna lub dwie testowe fotki z tego obiektywu? Cos na 70 i na 300mm. Jezeli masz oczywiscie cokolwiek pod reka Moj @: reaven@o2.pl

    Dziekuje bardzo i pozdrawiam
    Buculus
    hello, tutaj masz crop'a z 300mm F5,6 1/500 bezpośrednio z neff'a beż rzadnej ingerencji


    pozdro
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •