Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: tamron 55-200mm

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar pestkos
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    prawie Oświęcim
    Posty
    70

    Domyślnie tamron 55-200mm

    Witam mój pierwszy post
    Mam okazje kupic w sklepie (Norwegia) obiektyw TAMRON AF55-200mm DiII F/4-5.6 LD MACRO i mam dylemat
    Nie posiada ten obiektyw przełacznika AF/M.Czy jest to dózy mankament dla tego obiektywu?
    Bedzie działał AF pod D70s i czy bedzie mozna manualnie łapac ostrość na tym obiektywie ?
    Dac sobie z nim spokój i nie brac go?

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli za małe pieniądze ( 200-250 zł ) to brać moim zdaniem. Szkło nie ma przełącznika ale wystarczy że przełączysz tryb afa w body i będzie wszystko ok, zarówno na afie jak i na manualu.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar pestkos
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    prawie Oświęcim
    Posty
    70

    Domyślnie

    No dobra ale jest to starszy model tego obiektywu? Czy jak?

  4. #4

    Domyślnie

    Witamy na forum!
    No to tak:
    - szkło współpracuje z N D70, jak też z każdym Nikonem DX (z D40 nie działa AF)
    - AF/manual przestawiamy przełącznikiem na body
    - szkło ma pierścień ostrzenia manualnego ale bardzo cienki i niewygodne, raczej trudno ustawić nim ostrość ręcznie
    - jak za tą cenę (niecałe 300 zł w FJ) to opłacalny zakup
    - mam ten obiektyw i w dobrym świetle sprawuje się całkiem nieźle (dora ostrość)
    - przed zakupem warto sprawdzić na obecność BF/FF
    , Mamiya RZ 67 PRO II, Nikon F 90X, D300, 10 kg szkła

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli dobrze pamiętam to Tamron ma niedługo wprowadzić nowszą wersję tego szkła, aczkolwiek jeszcze się z nią nie spotkałem i czytałem, że zmiany będą dotyczyły przede wszystkim wyglądu obiektywu. Ja mam tego DiII i jestem zadowolony z niego.

  6. #6

    Domyślnie

    Ponadto ma bardzo wygodny zakres ogniskowych i do 150 mm nie trzeba go nawet przymykać.
    , Mamiya RZ 67 PRO II, Nikon F 90X, D300, 10 kg szkła

  7. #7

    Domyślnie

    Witam. Miałem to szkiełko, w wersji bez przełącznika. Czego się możesz spodziewać: jakość wykonania dobra, ale nie powala (niektórzy mówią plastik-fantastik ), bagnet plastikowy, kręci mordką, trochę wolny AF. Jakość obrazu całkiem całkiem. Ogólnie niezły stosunek jakość/cena

  8. #8

    Domyślnie

    zgadzam się z Frodo'85, aczkolwiek jeśli się postarasz to wolny af nie jest problemem, a jak mile zaskakuje jego przyspieszenie z np. Sb-800 w moim przypadku.
    To może Cię przekona:

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar pestkos
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    prawie Oświęcim
    Posty
    70

    Domyślnie

    naczytałem sie o nim troche na tym forum.Miałem ten obiektyw w rece i faktycznie;plastik,lekki ale cena
    Nio i zaskoczył mnie ten brak pzrełacznika.
    Dzieki za szybka odpowiedz.

    OOjj zagoszcze chyba tu , dłuzej ,na forum nikona.Moze pochwale sie kiedy jaka fotą.

  10. #10

    Domyślnie

    Emet_b ładne fotki masz rację, Sabina fajnie wspomaga AF. Niestety jej nie miałem, kiedy jeszcze posiadałem tego Tamiego, więc w ciemniejszych miejscach było nieciekawie Ale ogólnie szkło daje radę

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •