Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Czy warto dzisiaj kupować N17-55 2,8

    Zastanawiam się nad kupnem tego obiektywu, niemniej jednak pojawiają się 2 problemy, czy w przeciągu roku nie okaże się że jego cena zleci na łeb na szyję.

    2 powody:
    -wyjdzie na rynek 16-85VR (wiem że ten profesjonalny nie jest, ale brak niskiej przesłony zrekąpesuje VR)
    -format DX - nie będzie to obiektyw dla profesjonalistów używających FX z powodu pojawienia się D3

  2. #2

    Domyślnie

    Nie warto
    Jedyne co warto to upić się warto.

    Ten obiektyw nie stanieje z w/w powodów ponieważ:
    ad.1 VR nie zastąpi 2.8
    ad.2 D3 jest drogi, a na odpowiednik 5d poczekamy co najmniej z 2-3 lata....
    カメラは、いくつかのレンズと、言葉には非常に貴重な ニコン

  3. #3

    Domyślnie

    Nie stanieje to fajnie, ale mimo to myślisz że nie warto? - lepiej wziąć nowinkę 16-85 z racji większej 'używalności'? No i trochę kasy by zostało

  4. #4

    Domyślnie

    17-55 to inna liga. To szkło profesjonalne - świetnie wykonane, z uszczelkami, szybkie i jasne. Jeśli celujesz w reporterkę i robisz zdjęcia w trudnych warunkach, ten obiektyw świetnie się spisze

  5. #5

    Domyślnie

    Generalnie na dniach chce kupić d300 i poprostu z racji takiego aparatu nie chcę 'ograniczać możliwości jakości obrazu' szkłem, z tego zakresu posiadam nikora 18-70, dlatego zastanawiałem się nad 17-55. Być może w ogóle powinienem sobie dać spokój, albo faktycznie brać 16-85. Jeżeli obraz okaże się tak samo dobry jak z 18-70 a będę miał VR to może wystarczy. Czy z obiektywem 17-55 zyskam cos poza niską przysłoną tak naprawdę.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez achpiotr Zobacz posta
    Czy z obiektywem 17-55 zyskam cos poza niską przysłoną tak naprawdę.
    Przeczytaj jeszcze raz mój post, a potem to:
    http://www.photozone.de/Reviews/Nikk...w--test-report

  7. #7

    Domyślnie

    Jak pisałem VR nie zastąpi 2.8 i na odwrót. Wszystko zależy od tego co chcesz tym szkłem fotografować, ale o tym powinieneś był napisać w pierwszym poście, bo to jest tak naprawdę najważniejsze. To czy dane szkło stanieje w ciągu roku, czy nie, to jest najmniej ważne, no chyba że chcesz kupić większą ilość na handel
    カメラは、いくつかのレンズと、言葉には非常に貴重な ニコン

  8. #8

    Domyślnie

    Poczytałem porównania itp. chyba się zdecyduję - z kwestią ceny jest w tym rzecz, czy warto czekać około miesiąca licząc na to że cena spadnie z powodu własnie przesiadkę profesjonalistów na D3 i z powodu 'używalności' 16-85. No i czy czasem Nikon nie planuje w najbliższym czasie wpakować do niego VR co by spowodowało spadek ceny bez VR. Nie chce poprostu zainwestować kasy a zaraz się okaże że po miesiącu czy dwóch będe je już mógł kupić o połowe taniej - bo tyle to poczeac mogę.

    Jeżli chodzi o używanie - faktyczie jedno mnie zastanawia - czy zastąpi mi on między innymi N50mm 1.8 w sytuacjąch właśnie 50mm i czy okaże się lepszy do portretu od niego właśnie. Głównie co mi się podoba w 50mm oprócz obrazu to stosunek przemiotów znajdujących się dalej od obiektywu do tych co sa bliżej. Bo przykładowo jeżeli zrobić zdjęcie nikorem 18-70 gdzie kadr pokrywa się z 50mm to i tak przedmioty w stosunku do siebie wyglądają inaczej i moim zdaniem korzystniej przy 50mm. Fajnei by było jak by taiej różnicy nie było przy szkle 17-55 i właściwie można by sobie darować n50mm.

  9. #9

    Domyślnie

    1. Profesjonaliści, którzy chcieli D3, już się dawno przesiedli.
    2. VR nie powinno się pojawić w 17-55. Wątpię, żeby Nikon przerabiał to szkło.
    3. Nowe o połowę taniej na pewno nie będzie. Z jakiej racji Nikon ma dokładać do interesu. Profesjonalny sprzęt nie spada tak szybko z ceną jak amatorski. D2Xs miał być taniochą po wejściu "smoka" D3, a przecież nadal stoi dobrze ponad 10 K http://www.ceneo.pl/373449.
    4. Używam tego szkiełka od ponad roku i śmiem twierdzić, że jest najlepszej jakości spośród obiektywów DX.
    A tu jest coś w kwestii wyboru między 17-55 i 16-85, tylko po angielsku: http://forums.dpreview.com/forums/re...hread=26701040
    Ostatnio edytowane przez markB ; 20-02-2008 o 17:33

  10. #10

    Domyślnie

    Nie sądzę, aby nikon w najbliższym czasie obniżył cenę 17-50/2.8. Tak mi wyszło z ułożenia fusów w kubku

    Piszesz, że podoba się tobie zabawa z DOF, ale pamiętaj że nawet światło 2.8 nie zastąpi tobie 1.8.... Jeśli jednak uparłeś się, aby zastąpić N50/1.8 jakimś zoomem to zapomnij o 16-85VR.

    Aktualnie nikon oferuje jedynie dwa jasne standardowe zoomy: 17-50/2.8 i 24-70/2.8. W zasadzie większość osób głowi się nad wyborem między tymi dwoma jasnymi szkłami. Czy lepiej mieć szerzej, czy jednak przyszłościowo inwestować w FF. Jeśli chodzi o jakość to 24-70 jest nazywany przez niektórych na forum "zabójcą stałek" lub bardziej dosadnie, ale to szkło nie dość że kosztuje 5400pln to jeszcze aktualnie jest nie-do-dostania w Polsce (no chyba że po zabójczej cenie).
    カメラは、いくつかのレンズと、言葉には非常に貴重な ニコン

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •