Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zepsute D90 i co dalej ?

    Witajcie,
    zepsuł mi się D90 - padł przycisk od spustu migawki. Niby nic dramatycznego, ale już na wstępie dowiedziałem się w serwisie, że koszt wymiany to 250 zł. Do tego dojdzie czyszczenie, bo AF coraz częściej zawodzi i zdjęcia wychodzą nieostro.
    Do tego mam szerokokątny Tamron 16-50 i tanią wersję zoom-u Nikkor-a 55-300.
    Zastanawiam się poważnie czy jest sens płacić za naprawę. Koszt to co najmniej 300 zł. Wydając niewiele więcej mógłbym mieć nieco nowocześniejsze body. Z drugiej strony nigdy nie mam gwarancji czy to co kupię nie będzie potrzebowało naprawy po krótkim użytkowaniu np z powodu wady zatajonej przez wcześniejszego użytkownika.
    Do czego używam sprzęt: głównie do fotografii wyjazdowej (zdjęcia rodzinne) - dzieci, pejzaż, zabytki itp. Lubię robić świadomie zdjęcia - dobrać przesłonę, ogniskową i kadr. Często też robię zdjęcia w trudniejszych warunkach, np o zmierzchu lub w mało oświetlonym pomieszczeniu - wtedy czasami ze statywu.
    Co o tym myślicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Trudno będzie o nowocześniejszą puszkę w cenie niewiele większej niż 300 zł. Chyba, że masz coś pewnego na oku.

  3. #3

    Domyślnie

    Pomocne będzie na pewno jak napiszesz jaki masz budżet.
    Z50 + Z DX 18-140 + Z DX 50-250 + V13 + T150-500 | D80 + N70-300 VR AF-S + T90

  4. #4

    Domyślnie

    Jak 300zl i body w dobrym stanie ogólnym, to naprawiać.
    Piszesz że za niewiele więcej, czyli chyba 500-600zl mógłbyś mieć inną lepsza używkę.

    No nie bardzo. Inne D90, zajechane D300 z tą samą matryca. Specjalnie innego wyboru nie ma w tych pieniądzach żeby zyskać trochę lepsze osiągi matrycy i lepsze body.

    Ja bym naprawiał. O ile twój aparat nie jest jakoś zajechany.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5

    Domyślnie

    E tam, zmieniaj Niewiele dołożysz do np. d7000. Wiem, dziś nie jest sexy, ale porównując do d90 będzie spora różnica za nieduże pieniądze.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję wam bardzo za szybkie odpowiedzi.
    Nie zakładałem jakiegoś sztywnego budżetu. Po prostu potrzebuję sprawnego aparatu i jeśli mam wydać min 300 zł na naprawę aparatu, który nastu lat (kupowałem używany) to zastanawiałem się czy nie wydać powiedzmy 600 - 900 za używany lepszy, np D7100.
    Nie za bardzo jeszcze orientuję się co w przypadku aparatu oznacza "zajechane". D7100 o którym wspominam jest do odbioru w Krakowie, czyli tam gdzie mieszkam, jest wystawione na Allegro za 950. Ma podobno 1 martwy czerwony piksel. Nie wiem czy jest to kwestia zajechania, czy błędu konkretnego egzemplarza.
    D7000 widziałem też na Allegro. Trochę boję się aby nie włożyć kasy w coś co może mi robić problemy, bo ktoś kręcił głównie filmy.
    Mój używałem tylko do zdjęć, nie robiłem filmów. Nie pamiętam jaki ma w tej chwili przebieg, ale sam zrobiłem nim co najmniej 15000 zdjęć i 3 lata temu wymieniałem migawkę bo padła. Przycisk spustu migawki też już kiedyś wymieniałem, ale wtedy (2020r.) zapłaciłem 180 zł.
    Jak widzę przepaść między zdjęciami z komórki i z aparatu, to nie wyobrażam sobie robienia zdjęć, szczególnie portretowych dzieci, inaczej jak z lustrzanki.

  7. #7

    Domyślnie

    Tu możesz sobie sprawdzać przebieg migawki
    https://www.camerashuttercount.com/
    Nic nie zastąpi oględzin aparatu, wszelkie wątpliwości interpretuj na niekorzyść. Łatwiej zrezygnować przed zakupem, niż później pozbyć się wadliwego aparatu.
    Może słabo znam ceny, ale d7100 za 950 zł to bym unikał

  8. #8

    Domyślnie

    Kup wężyk spustowy i rób dalej zdjęcia

    Jeśli masz sentyment do tego aparatu to napraw. W jakim serwisie robiłeś wycenę? Zapytaj @TOP67 i @Studio5s
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #9

    Domyślnie

    Nawet nie wiedziałem, że można do niego wężyk podłączyć
    Przed chwilą dostałem telefon z serwisu. Po rozebraniu aparatu okazało się, że sprawa wygląda dobrze i za całość, czyli wymiana przycisku i czyszczenie zapłacę razem 250. W dodatku najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj mógłbym odebrać sprzęt.
    Zdecydowałem się więc na naprawę: https://serwisfoto.net.pl/. Jest to jeden z niewielu serwisów w południowym Krakowie.

  10. #10

    Domyślnie

    Wczoraj wieczorem odebrałem aparat z serwisu. Zdjęcia robi bez problemu. Wyczyszczenie optyki wewnętrznej zdecydowanie poprawiło sprawność ustawienia ostrości. Jestem finalnie zadowolony z decyzji o naprawie.
    Dziękuję wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji

Podobne wątki

  1. Zepsute zdjecia
    By miszet in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 07:23
  2. zepsute karty SanDisk
    By mruwa in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 11:19
  3. zepsute af w nikkorze 80-200
    By bsiuda in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 11:08
  4. zepsute d50(?)
    By maciekk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-09-2007, 20:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •