Close

Strona 124 z 140 PierwszyPierwszy ... 2474114122123124125126134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 231 do 1 240 z 1399
  1. #1231

    Domyślnie Jak sprawdzić przebieg lustrzanki?

    Cytat Zamieszczone przez bbart79 Zobacz posta
    Jakieś naprawy po drodze? Wynik astronomiczny
    Ani razu w serwisie - nawet na czyszczenie. Gumy podklejone własnoręcznie a matryce czyszczę sam sensor swabem. Trochę gubić farbę zaczyna
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 03-05-2016 o 11:01

  2. #1232

    Domyślnie

    Przez wizjer nie widzę szczegółów z 2metrów... LV i przybliżenie nawet 2krotne by mieć pewność,że ostrość jest dobrze ustawiona. Może przez wizjer portrety tak, ale coś co jest trochę dalej to już masakra.

    Oczywiście nie mam przerobionych obiektywów tak by było potwierdzenie ostrości. Tylko zablokowaną przesłonę i ostrzenie na 4m max (wystarcza mi).

  3. #1233
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    wywar, powinieneś nówkę dostać w nagrodę od nikona

  4. #1234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę że nikon jest kręcony nagminnie zwłaszcza starsze modele, jak wygląda sytuacja z D5200 lub D5300, czy tu jest bezpiecznie ?
    Co znaczy "nagminnie" ?? 1 na 1000 ?? Tylko nieliczni wiedzą o sofcie serwisowym do Nikona.

    Swego czasu można było dostać soft do D5200, czy gdzieś jest jeszcze dostępny - nie wiem.

    Cytat Zamieszczone przez Maly.Psikus Zobacz posta
    Oczywiście nie mam przerobionych obiektywów tak by było potwierdzenie ostrości. Tylko zablokowaną przesłonę i ostrzenie na 4m max (wystarcza mi).
    Pierwsze słyszę, że trzeba przerabiać obiektyw aby było potwierdzenie ostrości... moje dobrze pokazują nawet ze zwykłą soczewką...
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 03-05-2016 o 15:10
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #1235
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nagminnie może złe słowo ale jak widzę na alledrogo nikona D300 wytyranego tragicznie i w opisie na liczniku 10 tysięcy to tak jak z samochodami, okazja !

    Mam Nikona D5200 po gwarancji gdzie jest rozkalibrowany AF, mechanicznej regulacji nie podejmę się ale programowej tak, nawet jeśli będzie wymaga wielu prób i korekt to nie jest problem, jednak softu nie znalazłem.

  6. #1236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maly.Psikus Zobacz posta
    Przez wizjer nie widzę szczegółów z 2metrów... LV i przybliżenie nawet 2krotne by mieć pewność,że ostrość jest dobrze ustawiona. Może przez wizjer portrety tak, ale coś co jest trochę dalej to już masakra.

    Oczywiście nie mam przerobionych obiektywów tak by było potwierdzenie ostrości. Tylko zablokowaną przesłonę i ostrzenie na 4m max (wystarcza mi).
    A co trzeba przerabiać, żeby mieć potwierdzenie ostrości? Trochę OT się tu robi, może załóż jakiś temat i rozwiń tą myśl

  7. #1237

    Domyślnie

    Potwierdzenie ostrości i ostrzenie na dalszą odległość bez przerabiania ? Jak ?
    Przepraszam za OffTopic

  8. #1238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maly.Psikus Zobacz posta
    Potwierdzenie ostrości i ostrzenie na dalszą odległość bez przerabiania ? Jak ?
    Przepraszam za OffTopic
    Do ostrzenia na dalsze odległości przeróbka jest potrzebna, ale potwierdzenie ostrości jest zawsze, jak jest ostrość. Taka kropka się zapala w wizjerze jak zawsze po ustawieniu ostrości... Już nawet analogowy F501 to potrafi

  9. #1239

    Domyślnie

    Okazja zapewne miała wsparcie softwarowe:

    http://fotoblogia.pl/1786,oprogramow...ieklo-do-sieci

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nagminnie może złe słowo ale jak widzę na alledrogo nikona D300 wytyranego tragicznie i w opisie na liczniku 10 tysięcy to tak jak z samochodami, okazja !

  10. #1240

    Domyślnie

    D80 - Jakoś w maju samoczynnie zresetował mi się przebieg migawki.
    Zamiast ok 34tyś mam ok 400.
    Aparat nie był ostatnio w żadym serwisie itp.
    Co może być przyczyną?
    D80 ; N 18-105 ; SB-800; D7200; N 50/1,8

Strona 124 z 140 PierwszyPierwszy ... 2474114122123124125126134 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •