Close

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 193
  1. #1

    Domyślnie List do Serwisu Nikon Polska

    W najbliższym czasie planuję wysłać swoje D200 do wyregulowania AF, postanowiłem do przesyłki z aparatem załączyć list - wykaz problemów i mały wywodzik. Poniżej publikuję treść listu z zapytaniem do Was, szanowni forumowicze, szczególnie służący pomocą doświadczeni admini, czy treść i forma wykazu usterek - listu jest odpowiednia.

    Nikon D200 (nr 4202990) – opis problemów z aparatem

    1. Wada klapki domykającej baterię. Przy włożeniu oryginalnej baterii i zamknięciu komory baterii klapką aparat nie uruchamia się, na górnym wyświetlaczu pojawia się symbol rozładowanej baterii. Po zmianie klapki od baterii z innego D200 problem znika, prawdopodobnie uszkodzona jest więc (wada fabryczna) klapka od baterii, którą dostałem z aparatem.
    2. Problem z ustawianiem ostrości za obiektem (tzw. backfocus). Problem szczególnie ujawniający się i irytujący przy fotografowaniu teleobiektywem (Nikkor 80-200/2.8, Nikkor 18-200VR). Problem ten dotyczy także fotografowania obiektywem szerokokątnym Nikkor 24/2.8. Co ciekawe problem nie występuje przy minimalnych odległościach ostrzenia, zauważalny jest wraz ze wzrostem odległości ostrzenia (2-10m przy 80-200/2.8 ). Przy fotografowaniu obiektywem Nikkor 50/1.8 zdarza się odmienny problem – aparat ustawia ostrość przed obiektem, są to jednak sytuacje rzadsze, jednak zdarzające się i irytujące; ok. 10-20% zdjęć wykonanych „pięćdziesiątką”. Nie wiem jak wyglądam sprawa z innymi obiektywami Nikkor, gdyż innych od opisanych powyżej nie posiadam. Dodam, że obiektywy są sprawne, gdyż były użytkowane na korpusach D50, D70s, D200 (inny model), na których to nie nie stwierdziłem żadnych problemów z ustawianiem ostrości.

    Liczę na pomyślne i skuteczne rozwiązanie problemów z aparatem, a obawa moja wynika z problemów, jakich dostarczyło państwu wyregulowanie układu AF w D80, który kiedyś byłem zmuszony do Państwa dostarczyć. Po 4 wizytach w serwisie aparat nie został naprawiony zgodnie z moimi oczekiwaniami. W przypadku powtórzenia się tej sytuacji zostanę zmuszony do wykorzystania środków dostępnych w polskim prawie.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Pytanka:
    1. Naprawa gwarancyjna czy płatna?
    2. Masz papiery z wcześniejszych napraw?

    jeśli masz w okolicy kogoś kto prowadzi działalność choć po części związaną z fotografią, niech on wyśle zer swoim wpisem do ewidencji gospodarczej. Będzie szybciej i sprawniej.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Pytanka:
    1. Naprawa gwarancyjna czy płatna?
    2. Masz papiery z wcześniejszych napraw?

    jeśli masz w okolicy kogoś kto prowadzi działalność choć po części związaną z fotografią, niech on wyśle zer swoim wpisem do ewidencji gospodarczej. Będzie szybciej i sprawniej.
    1. gwarancyjna
    2. papiery z napraw D80 gdzieś zaginęły, prawdopodobnie je zwyczajnie wyrzuciłem.

    Tak, oczywiście mam kolegę, który świadczy usługi video-foto. Mam tez kolegę, ktory ma legitkę prasową.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  4. #4

    Domyślnie

    Po takim tekście:

    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    Liczę na pomyślne i skuteczne rozwiązanie problemów z aparatem, a obawa moja wynika z problemów, jakich dostarczyło państwu wyregulowanie układu AF w D80, który kiedyś byłem zmuszony do Państwa dostarczyć. Po 4 wizytach w serwisie aparat nie został naprawiony zgodnie z moimi oczekiwaniami. W przypadku powtórzenia się tej sytuacji zostanę zmuszony do wykorzystania środków dostępnych w polskim prawie.
    Będą Ci trzymali aparat maksymalnie długo - możesz być tego pewien.

    A co do 80-200 - to może być wina obiektywu - nienaprawialna. Było już o tym.

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    (...)

    Tak, oczywiście mam kolegę, który świadczy usługi video-foto. Mam tez kolegę, ktory ma legitkę prasową.
    To bardzo Ci radzę z tego skorzystać, bo:

    1. Będzie inne podejście do naprawy.
    2. Czas oczekiwania na naprawę/regulację będzie bardzo krótki
    3. Proś o body zastępcze. Bardzo możliwe, że je dostaniesz. Dojdzie Ci tylko dodatkowa opłata za odesłanie zamiennej puszki.
    4. Po kilku dniach od wysłania dzwoń i bądź wszech miar upierdliwy.

    To takie moje konkluzje po kilkukrotnym skorzystaniu z serwisu Nikon.

    pozdrawiam
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #6

    Domyślnie

    fragles - skąd w ludziach takie skur**syństwo?

    rsz - na czym ma polegać to wysłanie 'na firme'. Załączyć zaświadczenie, ze sprzed uzywany jest w firmie? Sprzet zostal kupiony na osobe prywatną
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    fragles - skąd w ludziach takie skur**syństwo?

    rsz - na czym ma polegać to wysłanie 'na firme'. Załączyć zaświadczenie, ze sprzed uzywany jest w firmie? Sprzet zostal kupiony na osobe prywatną
    Samo życie, samo życie ....



    Dołącz tylko do paczki ksero Wpisu Do Ewidencji Gospodarczej i do opisu usterki dop[isz, że aparat jest wykorzystywany zarobkowo. To wystarczy. No wiadomo, gw. i dowód zakupu.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    fragles - skąd w ludziach takie skur**syństwo?
    nie wiem

    ale losu lepiej nie kusić... i tyle. Mnie tez by szlag trafił... ale z czystej, rozsądnej kalkulacji wywaliłbym ten akapit.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fragles Zobacz posta
    Będą Ci trzymali aparat maksymalnie długo - możesz być tego pewien.
    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    fragles - skąd w ludziach takie skur**syństwo?
    Stąd, że Nikon Polska to paniska teraz. Mają wyłączność i tyle, co najwyżej mozna ich w d..e pocałować.
    Moim zdaniem, powinny być przynajmniej dwie firmy w tym kraju, ktore zajmowały by się sprzętem. Od razu by się pojawiły instrukcje po polsku do sprzętu, miła obsługa klienta, szybsze naprawy.
    A tak - ktoś fajną kasę zbija, Nikon z Japonii ma wszystko gdzieś bo liczy się tylko sprzedaż. Największe hece na Postępu go specjalnie nie obchodzą.
    Nie chciało mi się czytać wszelkich postów nt. serwisu, ale może by tak częściej pisać maile z opisem działań polskiego serwisu do centrali w Japonii. Było?
    Ostatnio edytowane przez elanek ; 21-02-2008 o 10:49 Powód: ortografia - czasem się zapomnę jakoś...
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #10

    Domyślnie

    elanek,
    pomysł jest dobry.... a moze pójśc dalej i wykorzystać do tego.. nasze forum jako całkiem sporą ilość osób było nie było mocna związaną z marką nikon? Kto wie jak wyglądają stosunki na linii serwis Nikon Polska - Nikon Japan. Być może nasi ziomkowie kreują wizerunek takich co panują nad całą sytuacją, a każdy klient serwisu tylko czeka kiedy to będzie miał przyjemność z nimi obcowania? Przecież to MY jesteśmy ich główną klientelą , jest nas pewnie z parę tysięcy. Myślę, że głos wyrażony w takiej sile nie powinien przejść bez echa. Przynajmniej da skośnym do myślenia.
    alexanderkozłowski ::: Nasza... Strona

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •