Close

Strona 13 z 21 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 202
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ADAS Zobacz posta
    Skakun - określenie pająka.
    Skakun to nie jakieś gwarowo-slangowe określenie pająka, lecz prawidłowa nazwa jednego z gatunków.
    Krzysztof Paszkiewicz

  2. #122

    Domyślnie

    I to chyba najczęściej fotografowanego

  3. #123
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    cudownie...naprawde fajny pomysł...szczególnie jak ktos nowy sie pojawia to pewne zwroty to czarna magia...a wstyd sie pytac...moze warto zrobic taki osobny wątek i pilnowac zeby alfabetycznie bylo...??

    mnie tez to zastanawiało ze w dziale sprzedam trzeba sie tłumaczyc dlaczego...ale to nawet fajne jest...tez tak robie...
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 14-12-2008 o 01:44 Powód: proszę nie mnożyć postów.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    Skakun to nie jakieś gwarowo-slangowe określenie pająka, lecz prawidłowa nazwa jednego z gatunków.
    No proszę. Człowiek się uczy całe życie.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #125

    Domyślnie

    Jako świeżak na forum witam serdecznie użytkowników forum.
    Przeczytałem cały wątek i stwierdzam że należą sie gratulacje Prz3mowi za pomysł.
    Generalnie dobry dla nowicjuszy jak i ludzi ze stażem a jednocześnie zapewniający całkiem niezłą rozrywkę. Jako że wyobraźnia ludzka nie zna granic możemy się spodziewać jeszcze wielu smaczków w dziedzinie nazewnictwa
    A swoją drogą to może by tak zrobić jakiś ranking najzabawniejszych określenień- u mnie numer jeden jeden z pośród powyższych to popizdułka- a więc wbudowana lampa błyskowa.
    Heh, czego to człowiek nie wymyśli.
    jeszcze raz witam i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez wilkolak ; 16-03-2008 o 08:59

  6. #126
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2005
    Miasto
    Góra/Wrocław
    Posty
    160

    Domyślnie

    zanabyłem - określenie na kupno nowego sprzętu. Np zanabyłem wczoraj obiektyw

    polar
    - wbrew pozorom nie część garderoby ale filtr polaryzacyjny Bardzo przydatny w fotografii krajobrazowej
    oprócz kręci mordką jest jeszcze wysuwa ryjek oznaczające wysuwającą się pierwzą soczewkę w czasie ostrzenia. Tamron 90 wysuwa ryjek Nikkor 105 nie

    wyślij body na Postępu -
    czyli do serwisu Nikona. Chyba nikt by nie chciał na forum otrzymać takiej odpowiedzi na posta

    wodotryski
    - funkcje aparatu które niekoniecznie są potrzebne i ułatwiające fotografowanie ale fajnie wyglądają opisach na półkach w MM.

    tutorial -
    opis krok po kroku jak osiągnąć dany efekt obróbki na zdjęciu

    he he he i jeszcze jedno takie kiedyś było: ZORC - ********y odbłyśniko-reflekśnik Czornyja

    jeśli coś się powtórzyło to sorki. Na szybko przeglądałem wcześniejsze posty.
    +RIP+ Nikkor stopiątka tu spoczywa... wypadł z torby... tak bywa +RIP+

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Laku Zobacz posta
    zanabyłem - określenie na kupno nowego sprzętu. Np zanabyłem wczoraj obiektyw
    [B]
    Czasem jeszcze bardziej złozona forma - zanabyłem drogą kupna

  8. #128

    Domyślnie

    lekkie ślady użytkowania = przy odrobinie samozaparcia da się odczytać liczby i symbole na obiektwie
    Fiat Lux

  9. #129

    Domyślnie

    DR - Dynamic Range - czyli rozpiętość tonalna
    HDR, HaDeeR - High Dynamic Range - obraz powstały z nałożenia na siebie kilku zdjęć wykonanych z różną ekspozycją [część zdjęć jest prześwietlona, część niedoświetlona].
    (migawka) jeszcze na dotarciu/ pierwsza młodość - zależnie od modelu, seria DXX - to ok. 10k wykonanych zdjęć, DXXX - 50k, D2X-D2Xs - 100k.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    Skakun to nie jakieś gwarowo-slangowe określenie pająka, lecz prawidłowa nazwa jednego z gatunków.
    Cytat Zamieszczone przez ADAS Zobacz posta
    No proszę. Człowiek się uczy całe życie.
    Też nie wiedziałem, ale poszukałem w internecie, gdy się ta nazwa zaczęła tu pojawiać.
    I to jest jeden z edukacyjnych aspektów naszego forum.
    Krzysztof Paszkiewicz

Strona 13 z 21 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •