Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95

Wątek: JAlbum

  1. #21

    Domyślnie Odp: JAlbum

    Witam!!!

    ja mam taka mala prosbe...

    Zajmuje sie fotografowaniem psow na wystawach.. Potem udostepniam fotki w sieci, tak aby kazdy wlasciciel psa mogl sobie je sciagnac i umiescic na swojej stronce....

    Dotad korzystalam z albumu JAlbum, ale od jakiegos czasu (nie wiem czemu) album tworzy sie w taki sposob, ze nie mozna pobrac z niego fotki...

    Czy ktos z Was wie moze jak ustawic (i gdzie) album, zeby mozna byla sciagac z niego fotki?
    Ja probowalam dzis godzine w ustawieniach i nie doszlam do tego jak to zrobic...
    Dodam, ze jest to dla mnie szalenie wygodne - w przeciwnym razie zostane w szybkim tempie zasypana mailami z prosba o przyslanie fotek... Naprawde nie mam na to czasu...

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie Odp: JAlbum

    To jak znacie dobrze ten program, to powiedzcie mi taką rzecz: dlaczego kompresuje zdjęcia? Bo czego bym nie ustawił w opcjach, to zawsze je skompresuje i zmasakruje
    Dużo sprzętu, mało czasu

  3. #23

    Domyślnie

    Trochę odświeżę wątek. Pytań mam kilka (chodzi o skórkę BananAlbum):
    1. Czy istnieje możliwośc zmiany koloru tła?
    2. Czy da się umieszczac w folderach dowolny rozmiar zdjęc i czy potem Jalbum zmniejsza je automatycznie do wielkości ekranu czy też może wczytuje je całe?
    3. Czy można ukrywac wszystkie paski tj. miniatury i spis katalogów, tak aby na całym ekranie widoczne było tylko zdjęcie?
    4. Widziałem w czyjejś galerii przycisk zapisz umożliwiający ściągnięcie zdjęcia - da się uaktywnic tą opcję?
    5. Rozumiem że bajerki typu komentarze i księga gości to w innych programach, a może się da w Jalbum?

    Bardzo proszę o jakąś odpowiedź, bo ten program wydał mi się najciekawszy z darmowych i łatwych w obsłudze.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carantoni Zobacz posta
    Trochę odświeżę wątek. Pytań mam kilka (chodzi o skórkę BananAlbum):
    1. Czy istnieje możliwośc zmiany koloru tła?
    Tak na więcej pytań nie znam odpowiedzi ale ostatnio, w miarę wolnego czasu zacząłem testować GALLERY i chyba daje większe możliwości.

  5. #25

    Domyślnie

    Bardzo mi się Twoja galeria podoba Mont, fotki też.
    Jeśli chodzi o wygląd, kosmetykę itp, to bananalbum mi odpowiada bardzo. Jedyne czego bym chciał to żeby oglądający maksymalnie mógł skupic się na zdjęciu, tzn jak najmniej paneli a jak najwięcej zdjęcia. Nieważny jest dla mnie ciężar fotek bo zamierzam wykupic porządny serwer i nie będzie problemu z miejscem. Jedyne czego mi brakuje w jalbum (tak żeby nie bawic się w modyfikacje kodu, przyłączanie do osobnej strony itp.) to brak komentarzy, brak możliwości zapisu przez oglądającego (chameleon podoba mi się mniej), może jakaś muza w tle. Najważniejszy jest jednak kontakt oglądającego ze zdjęciem, dlatego inne galerie, w tym flash jakoś mi nie podpasowały.
    Jakiej wielkości zdjęcia umieszczałeś w swoim albumie Mont, bo panoramy to miały w dłuższym boku pewnie więcej niż 800 pxl?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carantoni Zobacz posta
    Jakiej wielkości zdjęcia umieszczałeś w swoim albumie Mont, bo panoramy to miały w dłuższym boku pewnie więcej niż 800 pxl?
    tak, zdecydowanie
    Pozostałe zdjęcia to min.1500px

  7. #27

    Domyślnie

    Odświeżę wątek. Mam mianowicie problem, a właściwie kilka problemów z Ja Album. Nie mogę wstawić Księgi gości. Zaznaczam "księge gości" w opcjach ale nie pojawia się na stronie. Świeżo po utworzeniu strony działała normalnie. Potem ją usunąłem i już nie mogę jej ponownie dodać Ktoś miał podobny przypadek albo może wiecie jak tą ponownie włączyć?
    Druga sprawa... chciałbym dodac jakieś własne informacje, typu, adres e-mail, numer GG lub jakiś własny tekst na stronie tytułowej albumu. Da się to zrobić w programie "Ja Album"?
    Z góry dzięki
    pozdrawiam
    Tomek

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barracuda Zobacz posta
    ...chciałbym dodac jakieś własne informacje
    Ja zrobiłem po prostu plik graficzny w PhotoShopie (możesz napisac co ci się podoba) i dodałem jako zdjęcie bez folderu. Inaczej się nie da.

    Co do księgi gości to w skórce fotoplayer też miałem problemy. Zresztą ta skórka ma sporo błędów i ostatecznie zdecydowałem się na bananalbum. Łatwiejszy w konfiguracji a jedyną wadą jest brak możliwości dołączenia mp3 jako podkładu muzycznego.

    Moja fotogaleria w jalbum (bananalbum): www.carantoni.com
    Napiszcie co sądzicie.
    NIKON d70s i FUJI s5 pro + COŚ od siebie
    http://karolantosiewicz.blogspot.com/

  9. #29

    Domyślnie

    ja używam Jalbuma ze skórką Chameleon i tam bez problemu można dodać księgę gości i w stopce dowolny podpis, zobaczcie sami: http://w0jtek.ovh.org/
    Z6, N24-70/4S, N35/1.8S, N50/1.8G, N85/1.8S, FTZ, N70-210/4-5.6

  10. #30

    Domyślnie JAlbum - księga gości

    Też używam JAlbum wesję 7.4 ze skórką Chameleon, ale nie mogę uaktywnić księgi gości. Podaj jakąś podpowiedź.
    Przykładowy mój album: http://alfa73.myjalbum.net/Petra/.
    Pozdrawiam
    alfa73

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •