Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Filtry polar i UV

    Witam wszystkich.

    Moj pierwszy post i mam nadzieje, ze nie ostatni. Zanim sie na mnie wszyscy rzuca, ze temat jak bumernag to chcialem powiedziec, ze sie juz naczytalem o filtrach az nadto i chcialem zapytac tylko o obiektywna opinie na temat dwoch produktow. Znalazlem polara i UVke w dobrej cenie firmy Hama.

    http://www.allegro.pl/item87423958_f...owy_hama_.html

    http://www.allegro.pl/item87423194_f...owy_hama_.html

    Ceny kuszace. Wiem, ze do B+W sie nie umywa i powloki nie te a znowu Hoya jest sporo drozsza. Pytanie wiec, czy dla mnie jako amatora z pierwszym lustrem (w koncu) bedzie wystarczajacy zestawik polar + UVka Hama. Nie mam odniesienia jakosciowego do filtrow Hoya, ktore sa dobre ale sporo drozsze. W niedlugim czasie zmienie pewnie szkielko i 52mm pojdzie na bok, wiec nie chce ladowac duzo kasy w filtry, ktore posluza tylko pare miesiecy. Pytanie, czy w ogole jest sens kupowac takie cos (w sensie jakosci), czy lepiej poczekac i kupic juz cos np. B+W do nowego szkielka? Jak ktos mial jakas stycznosc z filterkami Hama to prosze o podpowiedz.

    Dzieki z gory i pozdrawaim
    Buculus
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  2. #2

    Domyślnie

    Nie polecam spada kontrast i ostrość na szkłach Hama, jedynie z Hama HTMC nie zauważyłem tego efektu.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz. Widze, ze jednak tanie mieso psy jedza. W takim razie chyba daruje sobie na razie polar a kupie tylko jakas lepsza UVke jak ta tutaj http://www.allegro.pl/item88151596__...a_jakosc_.html

    Polar bede kombinowal z nowym szkielkiem. W sumie moze i lepiej za cene dwoch badziewnych kupic jeden dobry.

    Pozdrawiam
    Buculus
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  4. #4

    Domyślnie

    zależy jak często używasz polara...jeśli podobnie jak ja, niezbyt często, to możesz na razie kupić jakiś wynalazek, ale UVkę kup jak najlepszą...polecam marumi MC WPC w www.raysfoto.pl to slim, ale z przednim gwintem i ma bardzo dobre powłoki...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    "polecam marumi MC WPC w www.raysfoto.pl to slim, ale z przednim gwintem i ma bardzo dobre powłoki..."
    No patrz rzesz Alfie jak nie! dzisiaj zamówiłem właśnie u nich...
    Do ochrony mojej nowej babe
    Jak dobrze przepstrykam to się pochwalę w twoim wątku 17-35
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  6. #6

    Domyślnie

    tylko po co UV???
    robisz foty podsas burz piaskowych???
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

  7. #7

    Domyślnie

    ictus, ja wywaliłem już 3 UVki z przyczyn, że tak powiem "mechanicznych", ale jeszcze ani jednego szkła - skojarz fakty :P
    a zaznaczam, że nie robię w czasie burz piaskowych
    pomijam fakt, że mieszkam w górach...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8

    Domyślnie

    ja robie zdjecia na rajdach samochodowych od 7 lat... deszcz snieg bloto piach kamienie... hmmm... ja oslaniam przednia soczewke dekielkiem... wole ostre zdjecia i bez blikow
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

  9. #9

    Domyślnie

    dekielkiem powiadasz? :P w czasie robienia zdjęcia to raczej kiepski pomysł, a zakładanie i zdejmowanie bez przerwy to straszna męka...wolę się skupić na robieniu zdjęć...na nadmiar blików nie narzekam, na ostrość swoich szkieł również, a zawsze mam jakiś filterek...tylko to nie są zwykle hamy czy inne wynalazki

    a na rajdzie górkiskim w karkonoszach jak sypnęlo mi żwirkiem po szkle, to UVka nadawała się tylko do odzysku pierścienia :P na szczęście mądry wujo/fotograf kazał zabezpieczyć cenne szkło (pentacon 29) UVką...no i dobrze, że miałem okulary p/słoneczne bo po pysku też oberwałem, ale czego się nie robi żeby mieć dobrą fotkę
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    "ja robie zdjecia na rajdach samochodowych od 7 lat... deszcz snieg bloto piach kamienie... hmmm... ja oslaniam przednia soczewke dekielkiem... wole ostre zdjecia i bez blikow"

    Szczerze? bull shit...

    Pierwszą rzeczą jaką zawszę robię to zakręcenie "czegoś" przed przednią soczewkę. I "dla mnie"(powtarzam to tylko moje osobiste zdanie) jak ktoś gada że nie używa filtrów i robi gołym obiektywem to nie fotograf. Nie wiem ja mam wiecznie zapierdzielony ten filtr. Jak teraz zimą można, nie używać czegokolwiek przed soczewką to nie wiem(oczywiście dla kogoś kto robi zdjęcia). Toż tymi rękawicami w śniegu zapaćkasz wszystko od razu. Bliki? ostrość? skoro stać kogoś na obiektyw to i powinno stać na jakąś Hoyę biedną która zapewniam nie zrobi ci zdjęc "mniej ostrych" na twoim d70. Wogóle rozróżniłbyś na zdjęciach z d70 zdjęcie z filtem(sredniej klasy hoya nawet) i bez? z całym szacunkiem wątpię. Goły obiektyw dobiłbym szybko... Filtr daje mi zupełny spokój o szkło… mogę huhać przecierać bo wiem że to kawałek szkiełka.
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •