Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    ALF,
    Od początku do końca zgadzam się w pełni z tym co piszesz!

    Nie ma bata jeśli nosisz aparat ze sobą i robisz nim zdjęcia to masz Sajgon czy to na filtrze czy na szkle. Wybór należy do nas
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  2. #22

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za zaintereswanie tematem

    Co do polara to na razie sie wstrzymam i poczekm na nowe szkielko i do niego dopasuje sobie cos z B+W. Natomiast UVke zakladam tylko i wylacznie zeby chronic obiektyw. Nie chcialem jednak stracic na jakosci zdjec wiec dla tego pytalem o dobry filtr. Nie licze na jakies dodatkowe efekty (no moze poza redukcja zamglenia) i jedyne co, to chce miec cos na szkielku przez caly czas bo duzo zdjec robie plenerze a warunki sa rozne (czasami zawieje piaskiem, prysnie woda itp) i chce oszczedzic sobie i obiektywowi bolu Z reguly szanuje sprzet i jezeli moge go zabezpieczyc to to robie.

    Dziekuje wszystkim i pozdrwiam
    Buculus
    D50+ Nikkor AF-S DX 18-55 ED + Nikkor 35-135 AF + Tamron 28-300 +SB20 + SanDisk Ultra II 1 GB+Lowepro TL+UV52+ Velbon CX660 + F50 + Nikkor 35-70 AF + kilka klisz i szukam dalej...

  3. #23

    Domyślnie

    Słów kilka w temacie UVki...Od zawsze mam zabezpieczone na stałe wszystkie (prawie) obiektywy tymi filtrami-dla wygody, by w razie potrzeby np. mankietem przetrzeć Mówili mi mądrzy ludzie, że filtr ten "rozbija światło", że kolejna szyba itd... Ceniąc sobie wygodę -nie wnikałem. Na fotkach rozmydlenia nie było ( znaczy: nie dostrzegałem), więc OK...
    Niedawno kupiłem obiektyw, a że opinie o nim różne były ( i na cyfraku można szybko i "bezkosztowo" teścik zrobić ) sprawdzałem jak jest m.in. z ostrością... Kupiłem też jak zwykle UVke- normalna,najtańsza Hoya za kilkadziesiąt zet- coby nadal rękawem czy chusteczką można przecierać... No i pstryknąłem kilka fotek z filtrem i bez....I -takiej dużej różnicy się nie spodziewałem... UVka działa mi jak filtr zmiękczający do portretu Przesadzam może- widać jednak wyrażnie spadek ostrości na rzęsach modelki już przy 100 % powiększeniu... Na fotkach w analogu porównań wcześniej nie robiłem, w przeciętnych formatach jakoś to pewnie nie przeszkadzało...
    W każdym razie, robiąc fotki które mogą być powiększane do 15x21 i wyżej, będe teraz zawsze te filterki odkręcał, nawet w terenie... Cóż, trzeba będzie jakieś fajne ściereczki nosić...
    Marek

    Zakon Fuji

  4. #24

    Domyślnie

    fotomarek_k, więc nie bierz hoyi, ale szarpnij się na dobrą UVkę :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #25

    Domyślnie

    Alf piszesz: "fotomarek_k, więc nie bierz hoyi, ale szarpnij się na dobrą UVkę "

    Dla mnie to niecelowe-UVak z warstwami itd., którą żal przetrzć "w locie" byle szmatką, jest mi zbędna...No, chyba że tam gdzie filtrowanie ultrafioletu się przydaje Ale w cyfrze i nawet w negatywie nawet już problem z tymi promieniami mniejszy jakoś... W każdym razie, jak wyżej napisałem-będe zdejmował UVkę, gdy "wybitna" jakość potrzebna...Na "mercedesy" wymieniać tych które mam,nie planuję...Bo i efekt może być niezbyt pewny-jak mnie się zdaje...Pozdrawiam,

    ps.może jednak niedoceniam wagi filtrów wszelakich-w szufladzie gdzieś leży polaryzacyjny, kupiony do analoga kiedyś...sporadycznie korzystałem-a z cyfrakiem jeszcze wcale
    Marek

    Zakon Fuji

  6. #26

    Domyślnie

    wierz mi, że filtry z dobrymi powłokami możesz spokojnie przecierać flanelką...może z hoyą HMC nie tak łatwo, ale filtry tiffena, marumi, B&W czy heliopana już sopkojnie
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #27

    Domyślnie

    Wierzę ALF, jednak relacja korzyść-cena nie uzasadnia dla mnie takich ruchów...może, jakbym gdzieś w górach wysokich ciągle biegał .... Flanelką to i nie grzech obiektyw bezpośrednio przetrzeć
    Moim zdaniem ,oczywiście...
    Marek

    Zakon Fuji

  8. #28

    Domyślnie Filtr UV i Polar

    Dla chętnych wyniki mojej zabawy z filtrem HOYA HMC PL-CIR
    Mała uwaga - do zabawy użyłem syfraka - Yakumo Mega Image 34 - takie cóś co robi screenshoty. Ale do tego aby pokazac jak działa polar nadał sie genialnie.
    Nawet filmik nakręcilem.

    Filmik ma 3MB i jest TUTAJ DO POBRANIA

    Natomiast fotki poniżej.

    Filtr w kadrze

    Bez filtru - słońce z lewej - godzina 12 - lato - żar leje się z nieba

    Filtr w kadrze

    Pewna chałupa - bez filtra - zero nieba

    Całkowicie przez filtr

    Filtr w kadrze

    Filtr w kadrze

    Filtr w kadrze

    Gdy ja kupowałem filtr - nigdzie takiego demka nie znalazłem i kupując miałem nadzieję, że ten filtr cokolwiek daje. Te fotki zrobiłem dla "przyszłych pokoleń" aby nie miały takiego utrapienia.

    Tak wyglądają oba połączone(UV i POLAR).
    Na dole jest redukcja na mniejszy obiektyw.
    Używam tego bo winietowanie pojawia sie wówczas dopiero jak mocno skręcę obiektyw na 28mm, na 30mm juz nie ma winiety(od filtrów). Co ciekawe - winieta pojawia sie jedynie na focie - w okularze jej nie ma. Wynika to z faktu, że na kliszy rejestrowany obraz jest nieco wiekszy od tego co widać w okularze lub inaczej, w okularze widac mniej niż rejestrowane jest na kliszy.
    Ostatnio edytowane przez Arkady_pl ; 05-05-2008 o 00:39 Powód: Aktualizacja linków do zdjęć
    Miłego dnia.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •