Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: D70 po upadku

  1. #1

    Domyślnie D70 po upadku

    Witam,
    wlasnie spadl mi z biurka D70 z kitowym obiektywem. Pierwsze objawy to brak ostrzenia i przeslona sie nie zmianie Co to moze byc? obiektyw czy body? Czy wiecie czy w Szczecinie gdzies mozna to naprawic?

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Ambrosious
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Wwa-Ursynów-Imielin
    Posty
    162

    Domyślnie bum

    [QUOTE=radziu.art.pl;576517]Witam,
    wlasnie spadl mi z biurka D70 z kitowym obiektywem. Pierwsze objawy to brak ostrzenia i przeslona sie nie zmianie Co to moze byc? obiektyw czy body?

    Rozumiem, że akurat nie masz innego obiektywu aby sprawdzić... Zatem wyłącz aparat i wyjmij obiektyw. Spróbuj poruszyć pierścieniem ostrzenia: prawdopodobnie napotkasz na opór. Nie pokonuj go w takim wypadku. S[próbuj jeszcze poruszyć dźwigienką zamykaj,acą przysłonę. Zapewne też będzie nieruchoma. Ruchome elementy przesunęły się względem siebie pod wpływem uderzenia i klinują się....

    W przypadku najtańszych obiektywów trzeba się liczyć z tym, że naprawa (choć oczywiście możliwa) może się wydawać nieopłacalna...?
    Piszę na podstawie doświadczenia z "latającym" obiektywem ale solo.
    Ostatnio edytowane przez Ambrosious ; 29-01-2008 o 22:41

  3. #3

    Domyślnie

    mam obiektyw na M42 migawka dziala i zdjecia sie robia, swiatlomierz tez reaguje wiec wg. mnie body jest sprawne

    pozostaje tylko problem zablokowanej przeslony i braku mozliwosci zlapania ostrosci przez kit

    a ile mozna sie spodziewac przy ew. sprzedazy kit'a
    Ostatnio edytowane przez radziu.art.pl ; 29-01-2008 o 23:22

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radziu.art.pl Zobacz posta
    a ile mozna sie spodziewac przy ew. sprzedazy kit'a
    Ja nabyłem 2 letniego w stanie idealnym za 520zł, średnia rynkowa to 600zł (tutaj na giełdzie), nowego kupisz już za 800-900zł a za uszkodzonego to nie mam pojęcia ile możesz zawołać, tak na oko wydaje mi się że coś 200-300 w zależności od tego jak bardzo poważnie jest uszkodzony obiektyw.

  5. #5

    Domyślnie

    hmm...no nic jutro postaram sie pojsc do fotooptyki w Szczecinie i moze jakas blizsza ekspertyze bede miec

  6. #6

    Domyślnie

    W Gdansku za lekko uderzonego gdzies o framuge i zablokowany lekko pierscien AF , szedl do 50 i sie blokowal. Czlowieczek siedzial nad nim tydzien ale skasowal kolo 150 - 200zl juz nie pamietam, obiektyw byl juz po gwarancji wiec nawet z Nikonem nie walczylem. Wiem ze technik sie konsultowal ze swoim kolega bo podobno mocno jest napchany ten KIT i w tamtym przypadku starla sie jedna ze sciezek do AF, ale zrobil i obiektyw dziala jako rezerwowe szklo. Ale poiwiedzial jak go skladal ze to bardzo pozadnie zrobiony obiektyw i dziwi sie ze daja go jako KIT.
    Na cale szczescie nie bylo to moje szkło
    D800, D200 + SB900 + N14-24 2.8, N24-120 + N28-300 + N35 + N10,5, Nikon F90x

  7. #7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •