Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57
  1. #51

    Domyślnie

    tak wlasnie jak pisze nie mierzylem ze stoperem ale pamietaj mozesz wylaczyc poszerzona dynamike i robic standardowy RAW

    [ Dodano: Sro Mar 01, 2006 11:39 am ]
    ale d70 jest o wiele szybszy od s3 pro

    [ Dodano: Sro Mar 01, 2006 11:41 am ]
    ale do fotografii slubnej s3 pro to wymarzona fura moze 2 body
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  2. #52

    Domyślnie

    Dzięki Niedzwiedz - zrozumiałem jak tyniu i trochę to smutna sprawa... Bo o tę poszerzoną dynamikę chodzi mi głównie... Jedna fotka zapisywana przez 10-15 sekund??? No, ale SUPERJAKOŚĆ nieczęsto konieczna i raczej nie przy reportażowych ...
    Muszę przyznać, że myślę o s3pro od dłuższego czasu... Jakoś mnie jeszcze nie "gniecie", D70 wystarcza prawie zawsze, ale... trzeba myśleć o przyszłości Ciekaw jestem bardzo wszelkich refleksji z użytkowania...Może skrobniesz coś jeszcze-był taki temat w Innych systemach? Pozdrawiam
    Marek

    Zakon Fuji

  3. #53

    Domyślnie

    w kartach xd 512mb zapisuje sie o wiele szybciej ale jednak to troche trwa !!! tzn nie mozesz trzaskac jadnego po drugim trzebe chwile czasu , jednak w rozszerzonej dynamice jest bez porownania do d70 !!!!

    ja lubie ostre zdjecia, d70 w portretach robil mi taka moire na wlosach ze strach bylo patrzec !!!!!!! poprostu sieczka, dlatego go sprzedalem , s3 nie robi prawie wogole zdrza mu sie jakies gowienko (jak na dpreviwe pokazuja) ale nie az tak jak d70 ! ostroscia obie puchy sa zblizone (te same szkla ta sama modelka te same parametry).

    po drugie s3 idealnie naswietla i l lampa i z swiatlo zastane to nie loteria jak w d70 brawo !!!
    af jest sprawny , wizjer nie widze roznicy (uwaga ja nawet nie widzialem roznicy w d1x !!!!! dla mnie to czy w tym czy w tym wszystko widac moze dlatego ze mam szkla 1,8 ?? niewiem

    s3 nie ma korekcji co 0,3 ale nie widze jeszcze potrzeby by musial ja miec
    pozbawili go wszelich wodotryskow i dzieki temu ma swietna ergonomie wszystko jest pod palcem w d70 ae-L by wg mnie do dupy zmiana trybu pomiaru swiatla tez , przelaczanie aF-S AF-C w d70 z menu !!! tu z body dzien do nocy,
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  4. #54

    Domyślnie

    Ale ta poszerzona dynamika to 2EV w światłach. Ogólnie 10EV w stosunku do 8 z D200. Wolę chyba jednak szybkość D200 (mi sie przyda) niż te 2EV więcej.

    Ale jak bym miał i jedno i drugie to bym się nie gniewał
    The hardest thing about being a photographer is, you have to take pictures.-Doug Bartlow
    Nikon D200 + N AF 50/1.8D + N AF-S DX 18-70/3.5-4.5G ED + N AF 80-200/2.8D ED + SB-800

  5. #55

    Domyślnie

    no ja tez bym chcial jedno i drugie tyle ze ja nie jestem fanem szybkosci , tak jak mowilem mialem w rekach np d1x i nie czulem ze szybciej dziala AF (moze to pozostalosci po canonie eos 5 i szkle USM)
    a po drugie w zyciu nie zrobilem wiecej niz 10 klatek w serii (najszybsze zdjecia robilem na serpentynie koledze motocykliscie sigma 105 macro !!!!! i wtedy to bylo chyba z 7 sztuk )

    moze jeszcze nie doszedlem do etapu trzaskania seriamii a moze nie jest mi to potrzebne (jak zoomy i dlugie tele) to po co mi szybki aparat wole lepsza jakosc
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  6. #56

    Domyślnie

    Pierwszy raz zajmuje glos w podobnej dyskusji.
    mialem D70 ponad rok zrobilem nim ponad 25tys klatek, D200 mam juz wystarczajaco aby zabrac glos w dyskusji (czyli od poczatku stycznia ) i co moge powiedziec do tej pory: szumy to jest temat ktory zawsze mnie najbardziej bolal w D70, czasem extra ujecia...ale konkretnie zapackane...i tu nie moge zabrac glosu, gdyz do tej pory robilem foty wylocznie do ISO 400 z dobrym swiatlem, wiec nie chce stawac po zadnej ze stron.
    oczywiscie trzeba focic "na swiatla" aby bylo ich jak najmniej.
    Niemniej jaki wniosek najbardziej narzuca mi sie po zakupie d200? (oczywiscie sama puszka..tu wszyscy zgodni sa co do najwyzszej poleczki...naprawde prawdziwa bajka...+ dla mnie ogromnie wygodny CLS nikona za pomoca wbudowanej lampy, zmieniam sobie w menu aparatu parametry kazdej z lamp
    ale co najbardziej cieszzy to CZAS...czas ktory wczesniej pochlaniany byl przez mozolna obrobke kazdej z fotek
    teraz obrobka to czysta przyjemnosc (czyli brak obrobki (zapuszczam batcha w NC, nastepnie otwieram w CS, nastepna akcyjka : rozmiar na papier+do web, czasem ostrzenie i to wszystko, pelen komfort, nie mialem go majac d70...i to jest dla mnie poki co najwieksza zaleta.
    i powiem tyle: nie znam nikogo, absolutnie nikogo, kto chcialby nawet za cene zakupu oddac teraz swoja puszke, ja nie dlabym nawet za 8tys(za dlugo bym musial czekac na nowa ...to tez jest jakis wynik, jakiegos testu ....
    nio dobra i tak za dlugi tekst
    Pozdrawiam
    Jacek

  7. #57

    Domyślnie

    Kto chce ............
    niech kupi sobie ....... S3Pro......
    A kto chce niech kupi sobie D200......
    A może ktoś chce miec 5D?? to też niech zrealizuje swe marzenia.....
    Nie widzę problemu....
    Trzeba realizować mazrzenia po to są........

    I ważne jest coś jeszcze........

    Trzeba się na coś zdecydować..... mniej ufacć testom w miarę możliwości samemu potestowac to daje najwięcej....

    ile ludzi tyle opinii........

    Jakiś amerykański fotografik powiedział kiedyś:

    'pokaż mi swoje prace a nie Twój sprzęt......"

    tyle na ten temat

    pozdrawiam niezdecydowanych
    foto, jazz & more .....

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •