Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie Jak zwykle Kasia

    Jeśli można to prosiłbym o ocenę techniczną tego zdjęcia. Surową i szczerą.
    Dla asekuracji dodam że nie jest to obrazek na okładkę magazynu i nikt mi za to nie płaci, więc nieprofesjonalny makijaż czy fryzura są dla mnie absolutnie w normie.
    Cel zdjęcia - obrazek rodzinny o lekkiej pretensji artystycznej starający się udawać konwencję malarską. Coś do ramki i na ścianę w wyeksponowanym miejscu. Czy popełniłem jakieś błędy? Czy czegoś brakuje? Albo jest za dużo?



    P.S. Uprzedzając - tak, zdjęcie ma lekki chłodny zafarb - i jest to wynikiem konwencji obróbki nastawionej wyłącznie i stuprocentowo na mój własny gust.
    Chłodne zacieki na skórze są absolutnie zamierzone.

  2. #2

    Domyślnie

    dwie rzeczy rzucają sie w oczy w pierwszych 2 sekundach:
    1. magentowa dominanta
    2. fatalne pozostałości obróbki (blur ?), zwłaszcza na włosach na czubku głowy
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  3. #3
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    dwie rzeczy rzucają sie w oczy w pierwszych 2 sekundach:
    1. magentowa dominanta
    2. fatalne pozostałości obróbki (blur ?), zwłaszcza na włosach na czubku głowy
    Magentowa dominanta - jest, absolutnie, dużo pracowałem aby to osiągnąć. Dzięki żeś to zauważył, jest to ważny element tego obrazka. Mogę się podzielić jak to zrobilem - warstwa cz/b w zafarbie selenium na przezroczystości 25%. I tylko na skórę. Trochę mi zajęło zanim osiągnąłem taki zafarb jaki chciałem.
    Jak powiedziałem - zafarb jest 100-centowo na mój gust. Może się innym nie podobać i nie jest częścią mojego pytania o stronę techniczną.
    Blur na czubku głowy? Zobaczę czy masz rację, zaraz to przeanalizuję. Nie robiłem żadnego bluru obróbkowego, muszę przeanalizować skąd to pochodzi...

    P.S. Po przybliżeniu oryginału już wiem skąd to jest. Jest to po prostu problem konwersji obrazka. Ciemne włosy się wtapiają w ciemne tło. Na większej rozdzielczości widać to prawidłowo. Tam nie ma sztucznego bluru, tak niestety to wygląda na małym formacie. Ale zgadzam się że tutaj nie wygląda to dobrze. Nic na to nie poradzę i trzeba z tym żyć.
    Czy jeszcze jakieś inne atomy i elektrony nie są na dobrym miejscu?

  4. #4

    Domyślnie

    Podoba mi się najbadziej ze wszystkich dotyczczasowych zdjęć Kasi . Przeszkadza mi cień na twarzy (ten który tworzy kosmyk włosów), i tło kolor tła - troche mdły. Kolor skóry fajny. Nie wiem czy to wynika z obróbki, czy taka już uroda modelki, ale wygląda troche jakby ne miała rzęs (na poprzednich zdjęciach podobnie).

    Pozrawiam
    kupa sprzętu i tragarz

    BLOG STRONA

  5. #5

    Domyślnie

    Drażni refleks na ustach i zblurowanie; za bardzo to trochę "rozpuszczone". I kadr jakoś mi nie leży, Kasia wygląda naturalnie, ale... nudno, to zdjęcie nie żyje.... Choć może taka była wizja, żeby było spokojnie i nad wyraz statycznie.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  6. #6

    Domyślnie

    swiatlo, jeśli to ma być zdjęcie do rodzinnego albumu, to płaskie, studyjne tło zupełnie do mnie nie przemawia.
    Dość sztampowo i tak jak na tysiącu innych fotografii.
    Masz piękną i młodą córkę, więc wybierz się z nią w plener.
    Inna plastyka, troszkę trudniejsze do opanowania światło, ale na 100 strzałów na pewno coś trafisz.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #7

    Domyślnie

    Córa, że eh... ;]

    Aż szkoda, że mam dwóch synów. I obydwa za małe, żeby im twoją córkę pokazywać... Chociaż z drugiej strony starszy ma 12 lat a biorąc pod uwagę, że moja żona jest starsza ode mnie o 5 wiosen to czemu ni. Może się chłopak w fotografię wciągnie

    W kwestiach "atomów i pixeli". Trzy uwagi: 1 - ładnie miękka, zblurowana twarz a wyostrzone włosy-kucyk (może koniecznie, może nie ale różnica budzi dyskomfort); 2 - jak dla mnie troszkę zbyt mocno wybielone (być może nie w sofcie, kto wie...) prawe oko modelki - na tle ciemnego makijażu strasznie wali z kolei mnie po oczach; 3 - ten blik na ustach absolutnie niekonieczny. Wygląda jak pomaziane maścią na opryszczkę czy coś tam.

    No ale to przyczepiając się do "atomów i pixeli". Nie przyczepiając się. Jest bardzo ładne. Zdjęcie. ;]

    Pozdrawiam.

  8. #8
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ruda# Zobacz posta
    Nie wiem czy to wynika z obróbki, czy taka już uroda modelki, ale wygląda troche jakby ne miała rzęs (na poprzednich zdjęciach podobnie).
    Najlepszy i najcelniejszy komentarz. Dzięki! Biję się w piersi, mea culpa! Kasia ma piękne i ogromne rzęsy których tutaj zupełnie nie widać. Muszę przeanalizować gdzie leży szkopuł że ich nie widać. Może makijaż, może obróbka, może poza. Jest to ważny element to poprawienia! Ponowne dzięki!

    Zgadzam się też z komentarzami co do tła. Nie mam dobrego tła w moim domowym studiu. Chyba następną sesję zrobimy na białym. Muszę jednak coś wymyśleć. Czy są jakieś wskazówki jak skombinować dobre tło? W ogóle jakie tła są dobre? Moja wiedza teoretyczna w tej dziedzinie jest zerowa.

    Następny komentarz co do bliku na ustach - tak, to też jest do poprawienia. Dzięki. Po prostu musimy użyć mniej świecącą szminkę...

  9. #9

    Domyślnie

    Spróbuj też krótkiego świecenia przy tej pozie - czyli spróbuj oświetlić tę krótszą część twarzy światłem głównym, a od przodu daj wypełnienie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swiatlo Zobacz posta
    . ...Muszę przeanalizować gdzie leży szkopuł że ich nie widać. Może makijaż, może obróbka, może poza. Jest to ważny element to poprawienia! Ponowne dzięki!...
    Rzęsy znikają jak za bardzo zblurujesz . Wygumuj blur w okolicach oczu, a jak chcesz je jeszcze dodatkowo podkreślić to możesz delikatnie wyostrzyć i przyciemnić. A do tej konkretnej fotki wolałabym czarne tło i bardziej malarskie światło.

    Pozdrawiam
    kupa sprzętu i tragarz

    BLOG STRONA

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •