Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 147
  1. #21
    Oszczędny w słowach Awatar Kazzam
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Wronki - Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yuras Zobacz posta
    ..ja też polecę zestaw D80 + Tamron 17-50 f:2,8 i nic lepszego w tej cenie nie kupisz. Tokina odpada, bo droga i kiepska przy Tamronie, Sigma w tej samej cenie a f:2,8 nie trzyma nawet do 24mm choć przyznam, że odrobinę lepiej wykonana, sam Tamron 28-75 okaże się za ciasny przy landszafcie choć przy koncertach może się sprawdzić. Zrezygnuj z n18-70 i n18-135, one są ostre ale chłoną kurz jak odkurzacze, luzy mają już od nowości i nie są jasne, co do koncertów jest miarą podstawową. Jeśli pomyślisz o Tamronie, kupuj raczej w sklepie.. i to tam, gdzie mają przynajmniej kilka sztuk do wyboru, jeśli wybierzesz właściwy będziesz naprawdę zadowolony. Nie polecam "okazji" na Allegro, jeśli już net wybierz u chłopaków z forum (Cichy, Hesja.....)
    A ja dodam jeszcze nowarta - pierwszy egzemplarz 17-50/2.8 jaki od niego dostałem i od razu dobry! No i made in Japan, w dodatku w naprawdę niskiej cenie (czy ja tu robię kryptoreklamę? ) Nie zachęcałbym gdybym nie był zadowolony
    Nikon D80 | Tamron 17-50/2.8 | Nikkor 50/1.4 | Velbon DF-40 | Raynox M-250 | Zenit 12XP | Helios 58/2 | Cała masa akcesoriów

  2. #22

    Domyślnie

    Nie szukam powodów do zmartwień, po prostu nie polecam tego szkała. Zanim kupiłem Sabinke dużo ciekawych zdjeć poszło się je..ć przez ten cień. Teraz z SB 600 problemu z cieniem nie ma. Problem łapania kurzu niestety zostanie aż nazbieram na coś lepszego. Myślę że gdybym wtedy wziął np. 50mm 1.8 byłbym bardziej zadowolony.
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  3. #23

    Domyślnie

    dzieki za opinie wasze zastawiam sie teraz nad nikorrem 18-70
    ale kusi mnie szkiełko
    Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF coprawda cały zestawik wyszedł by mnie kolo 5000zł :/ ale moze warto ?? co sadzicie ? moze jakies inne propozycje ? pytam bo nie chcialbym kupic czegos zlego powoluje sie na wasze doswiadczenie

  4. #24
    Vodafone
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo fajny obiektyw - mam i polecam

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gacek80 Zobacz posta
    A ja nie polecam tego obiektywu z dwóch powodów:

    1 - Przu ogniskowej 18mm i wbudowanej lampie dzieje się coś takiego [...]
    Jak miałbym kupować jeszcze raz, to wziąłbym z 18-70 albo z 50 1.8
    Przy N18-70 będziesz miał to samo. I chyba nawet piszą o tym w instrukcji aparatu.
    Krzysztof Paszkiewicz

  6. #26

    Domyślnie

    hmm nie rozumiem czyli ten cien jest pojawia sie na zdjeciach wtedy jak jest obiektyw Nikona18-70?? czy on jest za długi ? do wbudowanej lampy ?? czy to poprstu wada jednego body ?? czyli nie warto kupowac tego nikona ?? ehh naperawde sam teraz nie wiem co kupic :/ zeby bylo dobrze Tamrona odradzacie bo mozna trafic na zły :/ z FF/BF ehh nie wiem naprawde ;/

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lvqe Zobacz posta
    hmm nie rozumiem czyli ten cien jest pojawia sie na zdjeciach wtedy jak jest obiektyw Nikona18-70?? czy on jest za długi ? do wbudowanej lampy ?? czy to poprstu wada jednego body ?? czyli nie warto kupowac tego nikona ?? ehh naperawde sam teraz nie wiem co kupic :/ zeby bylo dobrze Tamrona odradzacie bo mozna trafic na zły :/ z FF/BF ehh nie wiem naprawde ;/
    Cień pojawia się tym bardziej, in obiektyw jest dłuższy i ma większą średnicę, i im bardziej ma założoną osłonę przeciwsłoneczną. Nie ma to nic wspólnego z wadą korpusu. Taka jest po prostu właściwość fotografowania z lampą wbudowaną i trzeba być tych ograniczeń świadomym.
    Krzysztof Paszkiewicz

  8. #28

    Domyślnie

    hmm nio to powiem szczeze sie sie pierwszy raz spotkalem z taka własnascia lamp wbudowanych wsumie to nei wiem czy wziasc D80+N17-70 plus lama SB-600 czy zestawik D80+N18-200 bez lapmy :/ sam nie wiem ale cos bardziej sklaniam sie do pierwszego zestawu choc sam nie wiem jeszcze rozwazam trzecia mozliwosc pierwszy zestawik i za miast lampy jakis inny obiektyw stałke wmiare tania a dobra i ostra

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lvqe Zobacz posta
    wsumie to nei wiem czy wziasc D80+N17-70 plus lama SB-600 czy zestawik D80+N18-200 bez lapmy
    Weź zestaw nr 1, teleobiektyw dokupisz sobie potem jakiś konkretny.

  10. #30

    Domyślnie

    tak tez wlasnie mysle ze D80+N17-70 bedzie najlepsza wersja i jeszcze troszke zostanie moze na jakies szkiełko a ze tak spytam to nie masz problemow z ostroscia jak ci dziala AF ? ?? bo zauwazylem ze masz podobny zestawik jak ja chce kupic

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •