Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie 80-200/2.8 Uchwyt do statywu

    Niestety ma stara wersje tego obiektywu, bez pierscienia z mocowaniem do statywu. Co byscie poradzili na ten problem (owycziscie oprocz wymiany obiektywu na taki z gniazdem) . Na razie znalazlem tylko wynalazek z Manfrotto. Czy ktos to testowal? Chdzi mi o mocowanie z numerem 293.

  2. #2

    Domyślnie

    Sam nie probowalem ale wiem ze to dziala. Byl jeszcze uchwyt tworzywowy, opasujacy przesuwajacy sie element korpusu. dzialal ponoc dobrze po mocniejszym zacisnieciu. Problemem przy slabszym bylo obracanie sie korpusu wokol jego osi, zreszta nie moge znalezc producenta. Kosztowal 89 zlotych.

  3. #3

    Domyślnie

    Korzystam z tego wynalazku, bo też mam starą wersję obiektywu 80-200. Krótko:

    1) wady:
    - nie taki mały ciężar i wielkość, czasami zniechęca do zabierania w pieszy plener
    - dłuższy proces mocowania, niż przy nowszych wersjach z pierścieniem mocowania

    2) Zalety:
    - lepsza stabilność niż w przypadku pierścienia mocowania z nowszych modeli, bowiem aparat z obiektywem jest oparty na dwóch przeciwległych punktach (body i front obiektywu).
    - zawsze można sprzedać razem z obiektywem, bo napewno kupujący, będą mieli ten sam problem
    - Czy jest inne wyjście?

    Pozdrawiam
    N D70
    Nikkor 35, 50, 85, 80-200 ED, 18-70
    SB-800

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jamal
    Korzystam z tego wynalazku, bo też mam starą wersję obiektywu 80-200.
    Ale korzystasz z tego wynalazku Manfrotto?

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, Manfrotto.
    N D70
    Nikkor 35, 50, 85, 80-200 ED, 18-70
    SB-800

  6. #6

    Domyślnie

    Aby nie zasmiecac forum nowym tematem zapytam tu.

    Czy Nikkor 70-210/4 lub 4-5.6 podpiety do D70 nie bedzie za ciezki aby podpinac go bezpostrdnio w body a body na statyw. Fakt jest on lzejszy od 80-200/2.8 ale swoje wazy..

    Czy mocowanie manfrotto 293 umozliwia zmiane ogniskowej bez jakichs dodatkowych zabiegow (wersja suwana). Z gory dzieki za odpowiedz.
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  7. #7

    Domyślnie

    Odświeżam temat.
    Natknąłem sie na takie wynalazki:

    http://www.gadgetinfinity.com/produc...cat=260&page=1

    http://allegro.pl/item691743434_cano..._usm_f2_8.html

    Za tym pierwszym przemawia to, że jest przystosowany do 80-200. Tylko ta cena...
    Za to ten drugi jest do obiektywów Canona - pomaluje się w razie czego na czarno i będzie ok no i kosztuje kolo 60 zl z przesylka

    Poza tym w opisie średnica canona jest 78 mm a w nikonowskim 82. 4 mm to niby dużo i nie dużo. Gdyby go dobrze docisnąć...
    Może ktoś używał już tych opcji i się podzieli uwagami....

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko do wersji 80-200 "pompka" nie za bardzo jest gdzie "to" przyczepić. Gdzieś na forum jest post o tym jak to D80 stracił bagnet wyrwany z korzeniami z body po dopięciu cięzkiego szkła.
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MYSZ Zobacz posta
    Tylko do wersji 80-200 "pompka" nie za bardzo jest gdzie "to" przyczepić. Gdzieś na forum jest post o tym jak to D80 stracił bagnet wyrwany z korzeniami z body po dopięciu cięzkiego szkła.
    Uzywam pompki juz chyba ok 5 lat z D70 i do tej pory nic się nie wydarzyło. Na statywie mocowałem aparat z 80-200 i gdyby nie problemy ze stabilnością i kadrowaniem to nie poszukiwałbym mocowania statywowego.
    Skonstruowałem nawet takie swoje mocowanie które umieściłem na pierścieniu do ustawiania ostrości i wszystko działało do póki nie puściła śruba mocująca uchwyt do głowicy. Ale tego się po trosze spodziewałem. Zarzuciłem dalsze prace i zacząłem szukać jakiegoś fabrycznego rozwiązania, stąd mój poprzedni post.

  10. #10

    Domyślnie

    Odświeżam wątek. Może ktoś już wpadł na jakiś ciekawy pomysł? Może ktoś próbował zamontować te canonowskie uchwyty z allegro (http://allegro.pl/listing/search.php...&description=1) do pierścienia pompki 80-200? Może da się go jakoś sensownie przerobić jeżeli średnica jest zbyt mała (bo chyba jest) ?
    S5PRO, D70s, N80-200Pompa, S30 1.4, N50 1.4, N18-55 VR sb600, SB-80DX
    www.lukfoto.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •