Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie zamiennik HL-EL3 hahnel - zawieszanie lustra

    Witam

    Jakiś czas temu, przed dłuższym wyjazdem kupiłem zamiennik Nikona HL-EL3 firmy Hahnel. Używałem z kitowym 18-70 do d70s - nie było problemów. Schody zaczęły się przy pożyczonym 70-300 VR - lustro czasami zostawało podniesone, na wyświetlaczu err, wyjęcie baterii, pstryknięcie fotki przywracało go do życia, problemów tych nie miałem z oryginalnym zasilaniem. Problem zniknął bo oddałem obiektywik.
    Wracając do rzeczy - zakupiłem 55-200 vr i sprawa wróciła - upierdliwość straszna i w dodatku przestraszyło mnie znacznie ostatnie zachowanie z dziwnym paskiem na zdjęciu - niby znikło - jednak hahnela nie włożę za żadnego skarby.
    Moje pytanie - Czy wszystkie zamienniki mają taki problem, kiedy aparat potrzebuje zwiększonego poboru mocy (tak wnioskuję z postów na podobny temat).

    Serdecznie pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Swego czasu trafiłem na info (jak znajdę to wrzucę), że to częsta przypadłość zamienników. Ale być moze masz walnięty akumultor, może spróbuj go wymienić.
    P.S. Jak przeglądałem zamienniki to w MM za Hannela chcieli 199, a oryginalny Nikona w bodajże e-cyfrowe był za ok. 150
    Rachunek był prosty ...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Orginał Nikona to w Fotojokerze za 249 zł sprzedają.
    A Sławek za 150 zł (EN-EL3e), w dodatku oryginał, a nie orginał.
    Krzysztof Paszkiewicz

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Aku trzeba obmierzyć- sprawdzić czy walnięty i jesli są papiery wysląć na reklamacje to bez problemów wymieniają na nówke z 2 letnia gwarą.
    Rozumiem że mam sprawdzić jaki prąd podaje bez obciążenia i porównać go z nikonowskim? Po pełnym naładowaniu? Jaka różnica może być potwierdzeniem wadliwości? Gwarancja jest - zastanawia mnie tylko zapis "opakowanie, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna stanowią integralną część sprzętu objętego gwarancją. Niedostarczenie tych elementów uniemożliwia wykonanie naprawy przez Gwaranta i oznacza zwolnienie go z zobowiązań gwarancyjnych" (moje wytłuszczenia) Czy taki zapis jest zgodny z prawem? Z opakowania to został mi jedynie ten dolny plastik, instrukcji to sobie nie przypominam...

    Pozdrawiam wszystkich i życzę stabilnych zasilań!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fishaa Zobacz posta
    ... jaki prąd podaje bez obciążenia ...
    OT
    W ramach sprostowania, pobór prądu jest wymuszany przez odbiornik-"obciążenie" (w tym wypadku aparat).
    Bez "obciążenia" można sprawdzić, nawet nie napięcie, a jedynie siłę elektromotoryczną.
    ... N17-55/2.8 ...

  6. #6

    Domyślnie

    To jak sprawdzić to ustrojstwo ?!

  7. #7
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    a te dwa sprawdzenia z VR-kami ci nie wystarczą ? Tak się niestety czasami dzieje - ponoć D50 jest szczególnie uczulony na tą przypadłość. Akku który u mnie wieszał lustro(i nota bene doprowadził do uszkodzenia mechanizmu tegoż - na razie nie bardzo upierdliwego ale czas pokaże co będzie dalej) działa do dziś bez problemów w D70 kolegi. W chwili gdy aparat podnosi lustro i otwiera migawkę następuję skokowy, większy pobór energii którego akku na kiepskich ogniwach nie jest w stanie zrealizować. Aparat się zawiesza. Oryginał daje radę zasilić ten skok i dlatego wszystko jest ok. U ciebie jest ok do chwili gdy nie musisz oprócz szkła zasilić też VR w obiektywie. Wtedy zaczyna się beret. oddaj ten akku i kup oryginał bo uszkodzisz mechanizmy jak ja.

  8. #8

    Domyślnie

    no dobra panowie , bo stoję przed zamiarem zakupu Hahnela lub oryginału do d50 i sie zdezorientowałem po tym temacie, ale sadzać po ostatnim poscie dołożę do oryginału..
    Ostatnio edytowane przez is0 ; 31-01-2008 o 14:56
    Nikon D80 + Nikkor 50 mm f/1.8 D + Tamron 17 - 50 f/2.8 + Samyang 500 mm 6,3 + 8GB on board + sb-800
    www.is0.digart.pl moje prace

  9. #9

    Domyślnie

    Na Hahnela nie powiem złego słowa. Działa bez zastrzeżeń. Każdy aku może się uszkodzić i nie działać. Sądzę, że oryginały Nikonowskie też....
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  10. #10

    Domyślnie

    czyli ryzykowac i kupować hahnela ?
    Nikon D80 + Nikkor 50 mm f/1.8 D + Tamron 17 - 50 f/2.8 + Samyang 500 mm 6,3 + 8GB on board + sb-800
    www.is0.digart.pl moje prace

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •