Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2006
    Miasto
    Krajenka k/Piły
    Posty
    100

    Domyślnie Do czyszczenia szkieł, ale co?

    Witam,

    Powiem, że niezbyt wnikliwie przeszukałem forum, i nie znalazłem wątku na temat czyszczenia obiektywów.
    Chodzi mi o narzędzia do tego celu.
    Nie wiem czy jest to problem, bo na pewno są tacy, dla których ściereczka z irchy jest JEDYNYM narzędziem do tego celu, będą tacy to czyszczą jakąś chemią i tacy jak ja, niezdecydowani na żadną z tych metod...
    Powiem, że szukałem po kilku sklepach ściereczki, wydawało mi się, że to najlepsze rowiązanie, jednak w pewnym sklepie trafiłem na taką rzecz:


    [center:6d8414589c][/center:6d8414589c]

    Kupiłem to za 16 zł (+/- 5 gr) i muszę powiedzieć, że jestem BARDZO zadowolony, pędzelek i koncówka czyszcząca w jednym!
    Na prawdę fajna sprawa i BARDZO dobrze się tym czyści.

    A czym Wy czyścicie swoje szkiełka? Podzielcie się tutaj swoimi doświadczeniami w tym zakresie.
    D2BC | D46s | N18-70 | N24-120 | S70-300 | N50 | SB800

  2. #2

    Domyślnie

    Ja gruszeczka z pedzelkiem w jednym - ot taki wynalazek a co trwalsze zabrudzenia to taka sciereczka z optyka (ni to ircha, niz to plusz - takie cieniutkie, jakby "gumka" pokryte) - rewelka... Jak mam jakiegos ekstremalnego syfa na starych filtrach np to odpalam jednorazowe, nasaczane "listki" do optyki...

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  3. #3

    Domyślnie

    Ja używam chusteczki z mikrowłókien polskiej produkcji. 100% zadowolenia! Widziałem na Allegro takie cosik firmowane przez Nikona.
    O tu jest:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82770398
    mju II / D50+18-70DX

  4. #4

    Domyślnie

    ja mam takie same ,,pen-y,, maly i duzy kupilem w komplecie i fajnie czysci szkielka
    d70s,kit 18-70nikkor,70-300sigma apo,i rozne filterki, przelaczniki,statywy i piloty

  5. #5

    Domyślnie

    A gdzie kupiliście te peny? Miałe kiedyś taki i był naprawdę ekstra, niestety gdzieś mi wsiąkł... Szczególnie mnie ciekawi ten komplet, mały i duży.

  6. #6

    Domyślnie

    Sprany podkoszulek, koszula flanelowa, dobrze wyprany polar w ostatecznosci szmata do szkiel optycznych i grucha.

  7. #7

    Domyślnie

    united kingdom ebay
    d70s,kit 18-70nikkor,70-300sigma apo,i rozne filterki, przelaczniki,statywy i piloty

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •