Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie D200 - banding - komunikat oficjalny

    dla zainteresowanych - komunikat firmy Nikon:

    http://tinyurl.com/dymlu


    I co ma znaczyć:
    Jeśli wzór jest widoczny na wykonanych przez Państwa zdjęciach, prosimy o kontakt z
    najbliższym przedstawicielem handlowym firmy Nikon.Wyreguluje on ustawienia tak że na zdjęciach winikowych linie staną się praktycznie niewidoczne.


    przedstawiciel handlowy mi wyreguluje ? !! - o jesu

  2. #2
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Wyjście salomonowe. Aparat jest całkowiecie dobry, nie ma mowy o żadnej wadzie,
    niedociągnięciu, błędzie w obliczeniach inżynierów, itd. Rzecz wymaga wyłącznie
    drobnych regulacji w serwisie. Sformułowane to jest w bagatelizujący zresztą
    sposób (czemu się nie dziwię, boć przecie to czysty marketing).

    Tym sposobem mają z głowy wymianę czegokolwiek, jeśli ktoś się spodziewał - lecz
    z drugiej strony nie zostawiają wkurwionych klientów na ulicy, bo mówią: przynieście
    do serwisu, to się jakoś naprawi.

    Z trzeciej strony (i mam nikłą satysfakcję) potwierdzili, że problem jednak jest,
    i nie jest wymysłem.

  3. #3

    Domyślnie

    I co ma znaczyć:
    - pewnie wyreguluja puszke, tak by przenosila mniej informacji w cieniach i przez to banding przestanie byc problemem

  4. #4

    Domyślnie

    HAHAHAHAHA JUŻ JA IM DAM DO WYREGULOWANIA
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  5. #5

    Domyślnie

    http://tinyurl.com/99mey

    tam w linku jest odrobine wiecej informacji jak tez podali ze problem w znaczacym stopniu wystepuje na pierwszych seriach aparatow i kolejne powinny miec tylko banding nr1
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  6. #6

    Domyślnie

    Wiec jednak Nikon potwierdził, ze leciutko niedopracował w szczegulikach nowej puszeczki ??

  7. #7
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Coz, Canon do dzis nie przyznaje sie do bandingu w swoich puszeczkach, nawet w tych bardzo drogich Ale on przeciez bledow nie popelnia

  8. #8

    Domyślnie

    A czego się spodziewaliście? Wymiany puszek? Przecież z informacji większości użytkowników D200 wynika, że ten cały banding występuje sporadycznie i jest to jakiś ułamek promila wykonanych zdjęć. Już z pobieżnej lektury tego forum jasno widać, że problem bandingu został rozdmuchany przez tych, którzy D200 w ręku nie mieli i co za tym idzie nie mieli szansy sprawdzenia tego w praktyce. A ci co D200 maja po prostu robią zdjęcia. Jeśli w jakiejś konkretnej sztuce D200 banding jest problemem to zawsze można oddać puszkę do serwisu.
    Jacek

  9. #9

    Domyślnie

    Jaki numer seryjny puszki D200 można uznać za ten późniejszy skoro wcześniejsze były blee?? orientujecie sie?
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  10. #10

    Domyślnie

    Po raz ostatni zabieram głos w sprawie bandingu.

    Są puszki w których to zjawisko jest rzeczywiście okrutne i tam jak rozumiem Nikon zrobi poprawki. Z tych puszek, które mają tu ludzie na forum nie słyszłałem o jakiejś strasznej przypadłości.

    Ja wiem, że ten który u mnie występuje to żaden problem i na pewno nie będzie to powodem mojej wizyty w serwisie.

    Trzeba robić zdjęcia i wyolbrzymione problemy traktować tak jak na to zasługują - olać temat.

    Już wiele razy napisałem że jestem na 110% zadowolony z samej puszki a ze zdjęć, które z niej wychodzą chyba nawet bardziej niż na 110%. Kupiłem 15 grudnia więc numer mam niski.

    Na ponad 1000 zdjęć które zrobiłem będąc przez kilka dni w Belgii minimalne zjawisko bandingu znalazłem na 2 fotkach i jest to kompletnie nie przeszkadające gdyż rozmiar tego bandingu na fotce o rozmiarach 30x45 będzie miał 2mm x 0,5 mm więc nawet progrmamowo nie będę tego usuwał.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •