Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    krzysztof jot, może napisz nam, z jakiej odległości oglądasz te zdjęcia na monitorze, żeby widzieć ten banding. Z 10 cm, 15 cm, czy może z 20 cm. Na moim monitorze crop 1:1 jest wyświetlany z rozdzielczością około 85 dpi. Jeśli z taką samą rozdzielczością 85 dpi zostanie wykonane zdjęcie na papierze to będzie ono miało rozmiar 774x1157 mm. Czy zdjęcie o takich rozmiarach też będziesz oglądał z odległości 15 cm? Przyjęło się, że kąt widzenia oka to około 46 stopni. Aby widzieć całe zdjęcie o takich rozmiarach powinieneś więc je oglądać z odległości nie mniejszej niż 135 cm (wynika to z prostych przeliczeń trygonometrycznych). Z takiej odległości tego bandingu na pewno nie zobaczysz. Nie zobaczysz go nawet z odległości 30 cm.
    Jacek

  2. #22

    Domyślnie

    hehe . właśnie sobie puściłem tą fotę na starej bańce SONY (na której mi TV normalnie leci) z "delikatnie" rozjechanymi działami - no i teraz to widac extra .. !

    idę na laptopa / tylko się boję bo był kalibrowany niedawno /

  3. #23

    Domyślnie

    JK,
    To nie chodzi o to... ma tego nie być i basta...
    Bo to już chodzi o zasadę a nie o samą rzecz w tej chwili...
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  4. #24

    Domyślnie

    na lapie przetestowano .. nie widzę niestety .. 15'' z kawałkiem @ 1600x1200 ..
    - chyba mam coś popsute jednak ..

    [ Dodano: Wto 14 Lut, 2006 ]
    .
    oraz do druku czy nie idzie 300dpi lub przynajmniej 150 ?

  5. #25

    Domyślnie

    deck, mam wrazenie ze koniecznie chcesz rozmawiac, pisac, gadac.... ale chyba nie za dobrze czujesz sie w temacie...

    proponuje zglebic sie, uzbroic sie w normalny monitor (1600x1200 przy 15" to nie jest normalne) i zajac stanowisko - bo jak na razie to zupelnie nie rozumiem po co robisz tyle szumu
    pzdr
    Zbigniew Kruk - KrukBook

  6. #26

    Domyślnie

    kruku .. staram sie rozkminić o co tu w tym wszystkim chodzi .. oraz nie ja napisałem "pirsy" o oglądaniu fot z aparatu na laptopie - nie jest to dla mnie wyznacznik tego co będę miał na odbitce .

    Staram się możliwie dobrze zawsze kalibrować sobie monitor pod mój lab w którym "drukuję" .. dlatego dziwią mnie tego typu texty krzysztofa jot .. mam nadzieję, że nie ogladał tych fot testowych w 1024x768 na jakimś parchu do pracy biurowej - nie napisał nic dokładniej .. zatem oczym tu jest mowa woogle ?

    .. wiem niewiele na tematy foto .. ale jedno z pewnością do mnie dociera - monitor to nie jest odbitka/druk a matryca cyfrowa to nie jest klisza .. oraz jak bym miał D200 to z pewnością byłbym bardziej szczęśliwym człowiekiem ;F

  7. #27

    Domyślnie

    MzMarcin, trochę luzu. Czego ma nie być? O jaką zasadę Ci chodzi?

    Jeśli podczas oglądania tego zdjęcia, na papierze, w formacie 1000x1500 mm, z sensownej odległości (przyjmijmy, że będzie to jakieś 50 cm) zobaczysz ten banding bez dodatkowych urządzeń optycznych (lornetki, lupki, lunety, mikroskopy), to oddaj po prostu to badziewne D200 i kup sobie Canona. Procedura już Ci chyba znana.
    Jacek

  8. #28

    Domyślnie

    JK,
    "Procedura już Ci chyba znana"
    Spoko spoko peace brachu. Po prostu nie chodzi mi o banding sam w sobie tylko o to jak Nikon postępuje w tej sprawie. Spoko serio po prostu uważam że trzeba firmie wypominać braki by nie popełniała ich w przyszłości, nie wolno ustępować.
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  9. #29

    Domyślnie

    Dwa że wystąpił u mnie na 2-3 fotkach z pół tysiąca
    zobacz moje odnosniki wyzej - oraz przeczytaj
    http://www.photo.net/bboard/q-and-a-...id=00EqaA&tag=
    piszecie aby pisac - to jest, i są zawodowcy oddajacy D200 - bo coś takiego
    jest absolotnie niedopuszczalne - i wali mnie czy to widac na 200% a czy
    na 400%. Za 1800EU ? Swiadomie? półprofesjonalny sprzet ?
    stary ! dam ci moje D70 za ten twój szajs - chcesz ?
    nie, ale moge ci tanio sprzedac i kupie to - dobra cenka i z kielc choć.... goły
    zupełnie, nawet bez ładowarki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86674037

    mam nadzieję, że nie ogladał tych fot testowych w 1024x768
    czytaj co napisałem - u siebie tego nie widziałem, na laptopie z 14" matryca - zabiło mnie....

  10. #30

    Domyślnie

    gadacie, z takimi paskami jak na zdjeciu ferrari moge foty walic spokojnie gdzies do polowy 2007 conajmniej
    jednak wydaje mi sie ze widzialem gdzies duzo bardziej agresywny banding lub mowiac inaczej fotke w zabek czesana
    dobrze ze mi zona zabronila aparat zmieniac, mam problem z glowy

    ps1. nie jestem profesjionalista, jak bym byl i by mi paski przeszkadzaly to pewnie sprzet bym oddal szybciej niz kupil.
    ps2. krzysztof, tylko uwazaj bo jak cie poprzedni wlasciciel znajdzie.... (oczywiscie zartuje... chyba ).
    Andrzej

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •