Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Pierwsze fotki w imitacji studio foto

    Witam

    Cóż, zaryzykuję i opublikuję tu trzy fotki z mojej pierwszej sesyjki (w domu bo studia nie mam) z nowym nabytkiem, czyli SB800.
    Wiem że zdjęcia są słabe, a modelka nie jest umalowana tak jak te ze zdjęć innych forumowiczów.
    Nie będę się rozwodził na temat tych fotek, raczej oczekiwałbym jakichś wskazówek od Was, doświadczonych
    fotografów, np. czy to ustawienie świateł nie jest przypadkiem do bani itd., może modelke źle ustawiam itd. itp.

    Napiszę jakich ustawień użyłem, otóż sabinka ustawiona była na full, lampa oddalona od modelki jakieś 1.5 m,
    ponieważ nie posiadam na razie drugiej lampy więc użyłem blendy do rozjaśnienia cieni z drugiej strony postaci.
    Balans bieli ustawiłem na razie na błysk (choć będę niebawem kombinował z ręcznym ustawieniem).
    Tło stanowi ściana, nie dorobiłem się jeszcze osobnego tła, po malutku kompletuje cały ten sprzęt więc
    wykorzystuję to co mam pod ręką.
    Ścianę rozjaśniłem od dołu lampką z zimnym ciągłym światłem 100W, tyle że
    skubana tak dawała że w sumie nie ma efektu ściemniania się od góry .
    Modelka od ściany oddalona była jakiś metr.

    Fotek nie obrabiałem w PS'ie, nawet ich nie wyostrzałem po zmniejszeniu (fotki glamour i tak nie osiągnę więc
    nie ma sensu poprawiać natury - faktura skóry modelki itd - przynajmniej z takiego wyszedłem wniosku).

    Aha, i bardzo proszę bez wulgaryzmów
    oto fotki:





    oto układ w jakim robiłem zdjęcia:


    pozdrawiam
    marcin
    Nikon D70, SIGMA 105 F2.8 EX DG MACRO, SIGMA 24-70mm F2.8 EX DG MACRO, SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    tak się zastanawiam właśnie czy przypadkiem w dobrym miejscu umieściłem ten wątek
    Jeśli nie to bardzo przepraszam i proszę moderatora o przeniesienie do portretu

    pzdr.
    Nikon D70, SIGMA 105 F2.8 EX DG MACRO, SIGMA 24-70mm F2.8 EX DG MACRO, SB-800

  3. #3

    Domyślnie

    coz - ja chcialem sie przede wszystkim niezgodzic z Twoim podejsciem do post-procesu. tu nie chodzi o osiaganie, czy nie glamour, ale zrozumienie, ze zdiecie z cyfrowej puchy to polprodukt, wymagajacy dalszej pracy - zapewniam, ze warto troche czasu posiwecic opanowaniu podstaw peesa - satysfakcja z osiaganych rezultatow bedzie duzo wieksza.
    ja tam widze potencjal i w fotografie i modelce - z tych konkretnie to chyba 3 lezy mi najbardziej (aczkolwiek po lekkim musnieciu peesem widzi mi sie jeszcze bardziej):

    oczyiscie jesli autor sobie nie zyczy usune czym predzej.
    pozdr

  4. #4

    Domyślnie

    LOL

    bukowy no wyszło to naprawdę super
    ale teraz widzę, że chyba jednak balans bieli na błysku to porażka (pomijam wady skóry modelki - brak wizażystki )

    no i strasznie zmartwiony jestem faktem iż bez PS'a już chyba się nie da obejść jeśli się chce aby fota była naprawdę dobra, wręcz nieskazitelna

    przecież kiedyś go (PS'a) nie było i fotki były równie dobre

    ale tak poza tym to mówiąc szczerze nie bardzo chciałem usuwać tych wszystkich wad skóry albowiem
    cóż, modelka (czyli moja żona) jest taka jaka jest i nie zamieniłbym jej na inny model

    dzięki za wskazówki widzę, że makijaż to jednak bardzo ważny element choć też pewnie do tego co się chce ukazać no i ten balan bieli, to chyba popsuło foty

    pzdr.
    Nikon D70, SIGMA 105 F2.8 EX DG MACRO, SIGMA 24-70mm F2.8 EX DG MACRO, SB-800

  5. #5

    Domyślnie

    balans balansem - moim zdaniem ustawiles w miare ok - fotki w tej stylistyce (trzymajmy sie tego "glamouru" - wiadomo, ze nie do konca o to chodzi, ale w miare ) i tak sie kolorystycznie podkreca - rzadko ktory aparat da ci odpowiednio duzo mozliwosci ustawien w puszce (hehe - pewnie tak prosciej opanowac krzywe w ps )by wyszlo z niego gotowe zdiecie. do tego kontrast, wygladzenie, lekki retusz - nawet gdybym zostawil znamiona zobaczylbys roznice - zapewniam, ze ich likwidacja nie byla kluczowa. teraz popatrz na czas dodania mojego posta - 20 minut po twoim - zapewniam, ze wiecej niz 5 minut temu zdieciu nie poswiecilem. nie warto?

    no i strasznie zmartwiony jestem faktem iż bez PS'a już chyba się nie da obejść jeśli się chce aby fota była naprawdę dobra, wręcz nieskazitelna

    przecież kiedyś go (PS'a) nie było i fotki były równie dobre
    tia nie ma co walkowac tego tematu - post-proces istnial zawsze - teraz jest po prostu latwiej i mozesz sam go kontrolowac.

    pozdr i udanego swiatla.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja tam już balans ustawiam w skali ""kelvina"" )
    Walka z chmurkami i słoneczkami dodawała mi zawsze kolory których nie chciałem.
    Polecam zakup PS i czytanie tutoriali.
    Aparat aparatem , ważniejszy obiektyw
    A na koniec PS i efekt miło w oczy koli )

    Pozdrawiam

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mar22 Zobacz posta
    ale tak poza tym to mówiąc szczerze nie bardzo chciałem usuwać tych wszystkich wad skóry albowiem
    cóż, modelka (czyli moja żona) jest taka jaka jest i nie zamieniłbym jej na inny model
    Panie sie pudrują, by ukryć takiego typu niedoskonałości, więc ona będzie raczej zadowolona z takiej twojej PS-owej operacji
    Wygładzanie tak mocne, by otrzymać prawie plastik mi sie osobiście nie podoba, ale tak daleko z obróbką to jeszcze jakiś czas nie będziesz - i dobrze.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Panowie tak piszecie o tej obrobce PS a moze którys z Was zapodały jakiegos tutka jak w PSie przerobic zdjecie jakies podstawowe informacje dla osoby zielonej w PS

    Zdjecia bomba ja tez pewnie cos niedlugo wrzuce tylko listonosz musi sie pospieszyc bo paczka z tlami i wieszakiem nie chce dojsc do mnie juz od grudnia
    D70s + Grip + Nikkor 80-200/2,8 + Tamron 17-50/2,8 + Vivitar 100/3,5 Macro + Nikkor 50/1,8 + SB-800
    - Całośc skradziona 30/08/2008 w okolicach Płońska

  9. #9

    Domyślnie

    Całkiem w pomkę a jaka parasola srebrna??

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Garnett Zobacz posta
    Panowie tak piszecie o tej obrobce PS a moze którys z Was zapodały jakiegos tutka jak w PSie przerobic zdjecie jakies podstawowe informacje dla osoby zielonej w PS

    Zdjecia bomba ja tez pewnie cos niedlugo wrzuce tylko listonosz musi sie pospieszyc bo paczka z tlami i wieszakiem nie chce dojsc do mnie juz od grudnia
    Litości. Przecież są gotowe tutoriale(sic!) na tym forum.
    Pozdrawiam
    Janusz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •