Close

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 136
  1. #21

    Domyślnie

    A ja osobiście chciałbym zarobić na jakieś przysłowiowe "piwko" np robiąc fotki jakiejś parze podczas ślubu jako uzupełnienie materiału video , albo trochę fotek z jakiegoś pokazu itd itd. Np. za 200zł byłbym w stanie zapełnić kartę pamięci, obrobić fotki (jakiś auto-levels ) i nagrać na płytkę... Jednocześnie byłby to doskonały sposób na udoskonalenie warsztatu...

    Ogólnie jeśli ktoś chciałby - jestem do dyspozycji w Płocku i okolicach
    Tylko soboty niestety
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  2. #22
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Np. za 200zł byłbym w stanie zapełnić kartę pamięci, obrobić fotki (jakiś auto-levels Wink) i nagrać na płytkę... Jednocześnie byłby to doskonały sposób na udoskonalenie warsztatu...
    jest to rowniez doskonaly sposob na psucie rynku. przy takich cenach fotografia komercyjna ma dwa wyjscia a) zejsc ponizej ogolnie prezentowanego i tak jzu niskiego poziomu
    b) strzelic sobie w leb i przestac istniec.

    cena 200pln za zdjecia slubne jest minimum 4rokrotnie za niska ....
    niestety dopoki fotografowie nie zaczna cenic swojej pracy i siebie proceder ten bedzie postepowal i niedlugo trzeba bedzie placic zeby zrobic zdjecia.
    przyklad?
    jeszcze nie tak dawno sesja do portfolio modelki kosztowala od 600pln w gore .. i byla to dobra i rozsadna cena minimalna(100-150pln wizaz, 250pln studio, 100koszty dodatkowe, ktore zawsze sie trafiaja, 100-150 zostawalo dla fotografa)
    aktualnie 90% modelek i pseudomodelek po 1-2 sesjach z czego jedna lub obie byly trzaskane compaktem przez chlopaka lub kolezanke uwaza sie za profesjonalistke i nie pozuje za mniej niz 300pln a w czlowieku sie wszystko przewraca

  3. #23

    Domyślnie

    ja na ostanich 2 weselech jakich bylem to na obu fotografem byl gosciu z kamera DV i compaktem sony a drugi a95 bodajze no coz ja sie nie znam i wole nie ruszac wogole takiego tematu jak hobby i zarobek


    mialem kiedys kolege motocykliste jezdzilismy razem na wycieczki , zloty i wogole nocami w garazach robilismy maszyny polerowalismy je i marzylismy zeby zjezdzic europe afryke itp tyle ze on zaczol sprowadzac motocykle robic i sprzedawac a ja jezdzilem dalej

    dzis on ma zycie w stresie i nie jezdzi juz od kilku lat tylko handluje motocyklami, a ja jezdze ,bawie sie i mam w d... czy zarobie 1000 miesiecznie czy 10000 najwazniejsze jest to ze to co robie to kocham i nie chcial bym zeby moja milosc stala sie produkcja kasy

    tak samo chce zeby bylo w fotografii , niechce sprzedawac moich zdjec wolala bym zeby conajwyzej ludzie o mniejszym doswiadczeniu wzorowal sie na moich zdjeciach (tak jak ja dzis na tych ktorzy to robia duzo lepiej odemnie)

    ja wiem zaraz podniesie sie krzyk ze trzeba pracowac w tym co sie kocha robic i laczyc pasie z praca ale dla mnie w zyciu nie jest najwazniejsza praca i pieniadze, ja czerpie radosc z krotkich chwil w ktorych czuje sie wolny, szczesliwy... ale to nie ejst tematem tej dyskusji .


    P.S. kazda pasja jest powodem do samodoskonalenia sie , smodoskonalenie sie w celu zarobkowym to poprostu pracoholizm to moje prywatne zdanie
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mihow
    A ja osobiście chciałbym zarobić na jakieś przysłowiowe "piwko" np robiąc fotki jakiejś parze podczas ślubu jako uzupełnienie materiału video , albo trochę fotek z jakiegoś pokazu itd itd. Np. za 200zł byłbym w stanie zapełnić kartę pamięci, obrobić fotki (jakiś auto-levels ) i nagrać na płytkę... Jednocześnie byłby to doskonały sposób na udoskonalenie warsztatu...

    Ogólnie jeśli ktoś chciałby - jestem do dyspozycji w Płocku i okolicach
    Tylko soboty niestety
    No i o to właśnie chodzi. Ktoś klepnie byle jak na weselu 500 fotek cyferką (ja śluby robię tylko analogiem) za 200 zł.(zawsze coś z tego wyjdzie) i jest ok. tylko jak na tym tle ja wyglądam gdzie moje koszty (filmy,laboratorium,albumy,skanowanie filmow itp.itd) oscyluja ok.400-450 zł. a czas a benzyna itp.
    Osobiście znam ludzi którzy fotografują aparatami typu Eos 3000 lub Nikon F55, kupują filmy w hipermarketach po 4,99 wywołują zdjęcia w cenie 29 gr/szt. (9x13cm) wszystko oddają ludziom luzem w reklamowce i biorą za wesele 300-400 zł. na tym tle ja jestem bardzo drogi tylko gdzie tu jest miejsce na jaką kolwiek jakość.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #25

    Domyślnie

    Ehhh, widzę, że za bardzo podchodzicie na serio do tego co napisałem

    Pisałem na luzie i w formie żartu. Nie mówię, że chcę jeżdzić i robić fotki masowo, tymbardziej w celu osiągnięcia większej korzyści majątkowej. Miałem na myśli przypadkowe sytuacje (znajomi itd itd). Nie każdego stać na fotografa za 1000zł. Niektórzy wolą mieć więcej zdjęć ze ślubu, wesela, imprezy zgrane na płytkę i w kompie. Wybrać sobie kilkanaście najlepszych fotek i wsadzić do albumu. Ja przygodę z aparatem traktuję również jako hobby. Ale wiele razy spotkałem się z sytuacją kiedy młodzi mieli sesję tylko w studio (4-5 pozycji). Nie zamawiali fotografa na ślub. Chcieli mieć poprostu parę fotek. A że chcieli zapłacić parę groszy... co w tym złego? Również pracuję i starcza mi na życie...

    Oczywiście ludzie latający z kompaktami w ręku, którzy życzą sobie 600-700zł za zdjęcia to trochę przesada i śmiać mi się chce, bo traktują swoją pracę bardzo profesjonalnie. Bez przesady... Troszkę dystansu...
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2005
    Miasto
    BB
    Posty
    37

    Domyślnie

    Gdybym zaczęła zarabiać na fotografii przestałaby być moim hobby, bo zrobienie zdjęcia warunkowałoby spojrzenie potencjalnego klienta a nie moje. Dotychczas jest to impuls, coś zobaczę, co wzbudzi jakiąś pozytywną emocję i chcę to utrwalić (emocję również ). Nie chcę się zastanawiać czy innym będzie się to podobało, jeśli tak to dobrze, jeśli nie to ich sprawa. Z ciekawości oglądam zdjęcia mistrzów, ale nie próbuję ich naśladować, mam swój styl. Nie czuję potrzeby oceny moich zdjęć przez innych, dlatego raczej ich nie wystawiam. Szanuję punkt widzenia innych, ale jeśli robię taki a nie inny kadr to znaczy, że taki chciałam zrobić. Pasja jest moją wolnością, dostosowując się do oczekiwań odbiorcy straciłabym ją i przestałaby mnie cieszyć. A poza tym nie lubię ludzi na zdjęciach, więc np. reportaż ślubny to dla mnie przykra sesja. Ale to tylko moje zdanie

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    podpisuje się pod słowami sailora.
    w łeb sobie strzelić. ja mam studio więc mi odpada te 250 zł z twojej kalkulacji sesji zdjęciowej, ale czynsz miesięczny za lokal mam. ZUS też płacę. Nie mam innego źródła utrzymania. nie mogę mieć zdjęć po 200 zł bo nie utrzymam się. a klienci patrzą głównie jednak na cenę a nie na jakość. już układy są ważniejsze niż jakość.

    Jak konkurować z kimś kto daje zdjęcie na kalendarz, do prasy, folderu za darmo, albo za śmiesznie niskie pieniądze? Rozumiem, macie satysfakcje z tego, ale innym podcinacie dochody.
    Każdy z was pracuje zawodowo w innej branży. Jak by wyglądał, gdyby jego konkurencja pracowała za darmo - dla satysfakcji? zbankrutowałby. Zawodowi fotograficy mają pecha że fotografia tez jest fajnym hobby. Jak ktoś dajmy na to buduje domy to nie ma tego typu konkurencji - budowniczy za darmo? - z pasją budowlańca, nie bierze za materiały? Nie słyszałem o takich i podobnych przypadkach.

    na szczęście jest sporo tematów których się nie da domowym sposobem i bez drogiego sprzętu zrobić, więc żyję. Nawet nie najgorzej. Ale przed epoką cyfry było łatwiej - bo było trudniej (taki paradoks) zrobić dobre zdjęcie (czytaj poprawnie naświetlony slajd).
    Ktoś w innym temacie chce sobie postawić studio z oświetleniem za 2,5 tys zł. na szczęście dobry komplet oświetlenia to około 20 tys, a bardzo dobry duży zestaw to jakieś 50 tys. i więcej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Hel teraz to przyznam szczerze narobiles mi smaka na twoje zdjecia

    ja jednak ucze sie obserwujac innych nie kopiuje ich
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  9. #29

    Domyślnie

    Jacek_Z, masz całkowitą rację. Jeśli będę potrzebował profesjonalnej sesji uderzam do takich ludzi jak ty. Niestety w dzisiejszych czasach pieniądz jest najważniejszy. Oczywiste jest, że każdy woli taniej, szybciej. Jakość spada na dalszy plan.

    Ostatnio robiłem przygotowania do ślubu. Szukałem kamerzysty. Byłem chyba u 5 osób. Warsztat różny, różne wykonanie i oczywiście różna cena. Jednak chciałem mieć dobre nagranie, fajne skomponowane, pomysłowe. Wybrałem najdroższą opcję, jaką miałem do wyboru. W sierpniu ślub więc wszystko się okaże

    Jeśli chcecie to przyjedźcie pofocić trochę. Ale na zapłatę nie liczcie
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  10. #30

    Domyślnie

    Jacek Z i oto chodzi profesionalista ma sprzet ktorym zrobi to czego nie zrobi amator , i musi zainwestowac zeby miec z tego zysk (to tak jak kazda inna dzialalnosc gospodarcza)
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •