Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 136
  1. #11

    Domyślnie

    ja nie zarabiam i nie chcę zarabiać, foto jako hobby mi wystarczy
    boli mnie kolano czasem

  2. #12
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    zarabiam na fotografii i sie tego nie wstydze
    staram sie aby fotografia zarabiala przynajmniej na siebie a najchetniej i na mnie

    jakby wsydliwie odnosi się do możliwości zarabiania za jej pośrednictwem
    bo to wstyd niesamowity jest tak po prostu zarabiac na zdjeciach


    czasem jakieś małe zlecenia [ np. takie Tabazco ]
    sorki ze spytam offtopicznie ... klient za to zdjecie zaplacil????

    a co adzicie o fotobankach? czy tam mozna sobie dorobic?
    dorobic na pewno nie .. przy dobrym databanku i dobrej jakosci zdjec pare groszy zarobic na pewno.

  3. #13

    Domyślnie

    W sumie to głównie dla przyjemnosci, ale ostatnio udaje mi sie sprzedawac swoje zdjecia, glownie prywatnie, ale tez trafila mi sie publikacja. A ostatnio jakies male prywatne zlecenia. Moze nie tyle co zarabiam ale staram aby mi sie koszty zwracaly
    pozdrawiam
    JELO
    F100 /F50 /D90 /NIKKOR 35-80,18-105, 20, 50, SIGMA 100-300

  4. #14

    Domyślnie

    Na razie wylacznie jako hobby. Ale kiedy ktoregos pieknego dnia sprzet na siebie zacznie zarabiac to sie nie obraze. Choc obecnie nie narzekam...
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JELO
    W sumie to głównie dla przyjemnosci, ale ostatnio udaje mi sie sprzedawac swoje zdjecia, glownie prywatnie, ale tez trafila mi sie publikacja. A ostatnio jakies male prywatne zlecenia. Moze nie tyle co zarabiam ale staram aby mi sie koszty zwracaly
    Dobrze powiedziane, żeby koszty się zwracały. Ci co traktują narazie fotografie jako hobby napewno nie myślą o wielkim zarabianiu na tym, ale dobrze jak troche grosza wpadnie do kieszeni i nie widzę w tym nic złego, dlatego nie rozumiem opinii "nie chce zarabiać".
    A druga sprawa, że jak ktoś kupi twoje zdjęcie to mozesz czuć sie 'doceniony' że wybrał własnie twoje.

    Co do fotobanków, to własnie przegladam i widze takie gnioty.... widocznie ktoś to kupuje. Ludzie jednak nie mają skrupółow i sie nie szczypią, tylko walą jak najwiecej zdjec do tych fotobanków - a nóż ktoreś sie sprzeda... Trzeba liczyć na szczęscie i mu pomagać, bo chyba lepiej mieć jakieś akcesoria do aparatu szybciej niż poźniej

    Hobby jako hobby - ok, ale nie można wiecznie dokladać bo się z torbami pójdzie Takie jest moje zdanie.
    D300 + S 10-20 | T 17-50 2.8 | T 90 2.8 | S 70-200 2.8 | SB-800 | SB-600 | Cokin Hitech 0.6 1.2 |
    LowePro CompuTrekker AW
    http://submit.shutterstock.com/?ref=64681- zarabiaj na zdjęciach!

  6. #16

    Domyślnie

    czasem jakieś małe zlecenia [ np. takie Tabazco ]
    sorki ze spytam offtopicznie ... klient za to zdjecie zaplacil???? [/quote]


    Dziwie ci sie Sailor ? ludzie kupuja Fakt i nikogo to nie dziwi a ciebie dziwi ze ludzie kupuja zdjecia wlasnie takie ? ja rozumiem ze niby konkurencja i wiadomo walczysz ale poco ?
    sa rozne gusta i rozne potrzeby rynkowe

    "dziwie ci sie sailor ze nie robisz zdjeci srednio formatowa cyfrowka !!!! " to tak samo zabrzmi jak twoje stwierdzenie.

    P.S. to byla moja opinia, lubie twoje zdjecia i ucze sie na ich podstawie , ale taka wypowiedz mnie zdziwila
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  7. #17
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    ludzie kupuja Fakt i nikogo to nie dziwi a ciebie dziwi ze ludzie kupuja zdjecia wlasnie takie
    mnie dziwi .. ja nie kupuje .. duza czesc moich znajomych rowniez

    sa rozne gusta i rozne potrzeby rynkowe
    nigdy nie uznawalem zapotrebowania na bylejakosc .. to jedna z moich wielu olbrzymich wad ... nie lubie mcdonaldow i innych fastfoodow (takze fotograficznych typu fotobanki), nie czytam szmatlawcow, drazni mnie brak profesjonalizmu na kazdym kroku .. nie mowie ze kazdy ma byc avedonem .. ale kazdy powinien dawac z siebie maksium swoich mozliwosci i wymagac jeszcze wiecej

    wiadomo walczysz ale poco
    sam sie czasem zastanawiam .. bo walka o jakosc fotografii i dawanie klientowi zdjec dopracowanych faktycznie przypomina walke z wiatrakami .. przynajmniej w polsce .. gdzie kupuje sie byle co byle tansze
    "dziwie ci sie sailor ze nie robisz zdjeci srednio formatowa cyfrowka !!!! "
    bo robie srednioformatowym analogiem kiedys pewnie przerzuce sie na tylna sciane


    lubie twoje zdjecia i ucze sie na ich podstawie
    dziekuje .. choc pewnie niedlugo juz to potrwa

  8. #18

    Domyślnie

    Sailor napisał
    …. bo walka o jakość fotografii i dawanie klientowi zdjęć dopracowanych faktycznie przypomina walkę z wiatrakami .. przynajmniej w Polsce .. gdzie kupuje się byle co byle tańsze….
    Masz rację, ale drugiej jednak strony w Polsce panuje wszechwładna bylejakość w każdej dziedzinie nie tylko fotografii. Jeżeli robię komuś fotki na ślubie to wiem, że pierwszym kryterium przy wyborze mnie jako fotografa jest cena, im niższa tym lepszym jestem fotografem a zdjęcia żeby były dobre muszą być „ostre” i muszą mieć ładne kolory.

    Ja fotografię traktuję przede wszystkim jako pasję, czasami zrobię coś za pieniądze i mam z tego frajdę bo mogę je przeznaczyć na swoje hobby. Z fotografii pewnie bym się nie utrzymał bo zleceń nie mam aż tak dużo zresztą nie jestem przekonany czy chciałbym być zawodowym fotografem wolę jednak włóczyć się w terenie z aparatem na szyi dla przyjemności.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  9. #19

    Domyślnie

    Vladek Tychy prosze Cie nie mowcie tak ze liczy sie cena ostrosc i kolorki ladne bo ja naprawde zaczene robic zdjecia ze slubow juz ktorys raz w ciagu ostatnich tygodni to slysze !!!!!!
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz
    Vladek Tychy prosze Cie nie mowcie tak ze liczy sie cena ostrosc i kolorki ladne bo ja naprawde zaczene robic zdjecia ze slubow juz ktorys raz w ciagu ostatnich tygodni to slysze !!!!!!
    Niestety w większości przypadków tak wlaśnie jest
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •