Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wyposażenie studia raz jeszcze

    Witam.
    Staram się coś złożyć niskobudżetowego do małego studia (ok 30m, wiem, że to mało ale ceny lokali wysokie). Głównie będą to pary młode + portrety. Myślałem o zestawie 2x300K + 2x200K z Funsportu. 2 softboxy standardowe, 2 ośmiokątne, ew. zamiast tego parasolki + jakieś blendy z góry, czy boku (w zależności od pożądanego efektu). Nie wiem na ile to starczy do oświetlenia całej postaci, ale pozostaje jeszcze oświetlenie tła. Może połączyć to z żarówkami błyskowymi? Czy może lepiej zamiast 300K kupić 200 i 100K?
    Będę bardzo wdzięczny za wskazówki osób, które mają pojęcie o oświetleniu studyjnym.

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    czy przeczytales JAKIKOLWIEK watek w tym dziale? gwarantuje ze znajdziesz tam odpowiedzi

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, jest sporo, ale chciałbym usłyszeć konkrety.
    Bo byc może lepiej darować sobie 4 lampy i kupic 2 np 500 (tlo z zarówek). Spodziewałem sie raczej takiej odpowiedzi:
    1xcy400 + 2xcy200 + okta + soft 60x90 + soft 60x120 + 3statywy w806
    Tylko wszędzie mowa jest o fotografii reklamowej, ew. portrecie, a mnie zależy głównie na całych postaciach. Stąd pytanie. Jeśli mógłbyś pomóc byłbym wdzięczny.

  4. #4

    Domyślnie

    Większość ludzi na tym forum pewnie powie ci "światła nigdy nie jest za dużo".

    Co do lamp CY - podobno lepiej brać 400Ws -> mają chłodzenie.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli całe postaci to wziąłbym przynajmniej 1 lampę mocną (między 500, a 1000 Ws - raczej bliżej 1000 Ws) + dużą oktę (np 140 cm). Duża okta zabierze dużo światła więc dlatego proponuję mocną lampę. Poza tym warto ją tez odstawić na jakąs odległość od grupy oświetlanych osób.

    Cienie od tej lampy wypełnisz pewnie dużą blendą/styropianem - ewentualnie weź drugą lampę - 500-600 Ws, i duży softbox ale jeżeli ma być budżetowo to duża blenda lub styropian dadzą radę bez problemu.

    Trzeba czymś poświecić na tło - idealnie byłoby mieć do tego 2 lampy. Wszystko zależy od wielkości tego tła i odległości tych lamp od niego ale pewnie takie około 350 Ws wystarczą. Co do modulatorów się nie wypowiadam. Ja na tło lubię akurat zaświecić 1 lampą ze snootem - po prostu lubię ten efekt.

    Trzebaby było też móc zaświecić kontrowo - 1 lampa + nieduży soft lub czasza 60 stopni lub snoot


    Weź też beauty dish - przyda się na alternatywne główne źródło światła.

    A najlepiej to zadzwoń do właściciela Markoflash - powiedz mu co chcesz fotografować i poproś o poradę oraz o wycenę- sam tak zrobiłem i kupiłem cały sprzęt u niego.

    EDIT: właśnie doczytałem, że tylko 30 m kw. A jaka wysokość? Pytam, bo jeżeli nisko to raczej taka okta 140 cm Ci się nie zmieści na rozsądnym statywie i rozsądnej wysokości. Co do mocy lamp w takim przypadku... hmmm... sam nie wiem. Nie brałbym słabszych bo mocną lampę możesz skręcić, a niech Ci się trafi "wyjazdowe" zlecenie, w większych pomieszczeniach... wtedy będziesz sobie pluł w brodę, że przynajmniej jednej tysiączki nie masz... (zaznaczam - wiem co mówię w tym przypadku)
    Ostatnio edytowane przez fragles ; 01-01-2008 o 16:18

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fragles Zobacz posta

    EDIT: właśnie doczytałem, że tylko 30 m kw. A jaka wysokość? Pytam, bo jeżeli nisko to raczej taka okta 140 cm Ci się nie zmieści na rozsądnym statywie i rozsądnej wysokości. Co do mocy lamp w takim przypadku... hmmm... sam nie wiem. Nie brałbym słabszych bo mocną lampę możesz skręcić, a niech Ci się trafi "wyjazdowe" zlecenie, w większych pomieszczeniach... wtedy będziesz sobie pluł w brodę, że przynajmniej jednej tysiączki nie masz... (zaznaczam - wiem co mówię w tym przypadku)
    Sufit jest b. wysoko, ok 4m, to nowy budynek - taka galeria bardziej z antresolami, pewnie trzeba bedzie cos podwiesic. Budzetowo, bo wszystko trzeba bedzie urzadzic, wydzielic pomieszczenia... Co do wyjazdówek to czesto mi sie trafia takie cos, ale do tej pory radzilem sobie bez lamp, samą sabinką. Zwykle takie sesje są tez ograniczone czasowo (muzeum udostepnia pomieszczenia na godzinę) więc rozstawienie lamp + proby... Malo czasu troche.
    Tła myslalem 2,75m z funsportu, jakis gnieciuch + bialy, czarny, szary. Do tego wlasna aranzacja, jakies koraliki itp
    Wiem, że światla nigdy za wiele, ale chodzi o rozsadna propozycje cenowa.
    1000Ws to sporo kasy, ale jesli 300-500 to za malo to nie ma sensu ich kupowac.
    W kazdym razie dzieki, zadzwonie do Makroflasha. Chcialem sie zmiescic w 2-3tys i coraz mniej realne mi sie to wydaje

  7. #7

    Domyślnie

    500 to nie jest za mało - jest rozsądnie. Jedną taką lampę na pewno musisz mieć (500-600 Ws) - 1000 byłaby gites i idealna (na inne ewentualne ewentualności )- ale 500-600 też spokojnie opędzisz
    300 na kontrę czy też tło też będzie ok.

    2000-3000 - ?netto oczywiście? - może być naprawdę ciężko kupić 4 lampy (z tłami, statywami i softami/snootami/czaszami/słoneczkami).

    Zacznij w takim razie od 1 lampy 500-600 Ws z jakimś większym softboxem, 1 lampy 350 Ws z czaszą 60 stopni, żarówki z parasolką na kontrę, tła 2,75, blendy (lub dużego styropianu - będzie znacznie znacznie taniej), statywów na to wszystko.

  8. #8

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę Funsports starczy na 1x600Ws, 1x500Ws, 2 zarowki, duzego softboxa 170, okta 140, 2 parasolki, statywy, tla a liczac,ze to netto to jeszcze snoota i sloneczko dokupie
    W markoflashu pewnie 5tys pęknie z tego co widze...

  9. #9

    Domyślnie

    być może - ale najpierw sprawdź sobie ceny w Marko. Zawsze to jednak producent i jakoś takoś... pewniej, że jest się w razie czego do kogo zwrócić...

  10. #10

    Domyślnie

    Ok, podzwonie, popytam, moze sam sie przejde tu i tam.
    Dzieki za pomoc, bo jednak mnie oswieciles

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •