Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie profil kolorów - i need help

    Wywołuje swoje zdjęcia w Fotonet – Tychy i zauważyłem, że kolory na nich różnią się od kolorów, które widzę na monitorze. Napisałem, więc do LAB-u, aby przysłali mi swój profil kolorów. Przysłali mi tylko teraz mam problem rozszerzenie tego pliku to.icc (PS chce profile o innych rozszerzeniach), Jeżeli próbuje skojarzyć ten profil z monitorem (we właściwościach obrazu/zarządzanie kolorami) to wyświetla mi komunikat, że profil ten jest od drukarki i nie mogę go skojarzyć z monitorem. Zgłupiałem już nie wiem, co mam zrobić? Powiem, że z obawami zadaje na forum pytanie. Boję się troszkę, że znowu zostanę odesłany do Google itp.

    PS
    Waldku z Tych (najlepszych) o ile mnie pamięć nie myli Ty wywołujesz również w Foto-Net Tychy czy masz (miałeś) podobny problem ?
    ......co ja moge wiedziec o foceniu ...NIC

  2. #2

    Domyślnie Re: profil kolorów - i need help

    Cytat Zamieszczone przez Umba
    Wywołuje swoje zdjęcia w Fotonet – Tychy i zauważyłem, że kolory na nich różnią się od kolorów, które widzę na monitorze. Napisałem, więc do LAB-u, aby przysłali mi swój profil kolorów. Przysłali mi tylko teraz mam problem rozszerzenie tego pliku to.icc (PS chce profile o innych rozszerzeniach), Jeżeli próbuje skojarzyć ten profil z monitorem (we właściwościach obrazu/zarządzanie kolorami) to wyświetla mi komunikat, że profil ten jest od drukarki i nie mogę go skojarzyć z monitorem. Zgłupiałem już nie wiem, co mam zrobić? Powiem, że z obawami zadaje na forum pytanie. Boję się troszkę, że znowu zostanę odesłany do Google
    Bo od tego powinienes zaczac! Jest masa materialu w sieci (strony, opisy w usenecie) -- tylko szukac i czytac. Czemu sie dziwisz, ze profil ICC jest dla drukarek? A co niby bardziej przypomina Ci fotolab; monitor czy drukarke wlasnie?
    Poza tym tutaj tez sporo razy sie ten temat przewijal. Zamiast nerwowo przebierac w miejscu z pytaniem "co robic?" -- moze po prostu lepiej poszukac i poczytac.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Wywoływalem w Fotonet ale od jakiegoś czasu robię to w Foto Hit na Grota Roweckiego (mam bliżej) A z kolorami nie miałem większych problemów.Mój pomysl na kolorki wyglądał tak: Wywoływałem zdjęcie w labie bez żadnych ingerencji z mojej strony później mając to samo zdjęcie na monitorze ustawiałem jego kolorystykę tak aby było jak najbardziej zbliżóne do tego co uzyskalem z labu.Na ogół sprawdzalo się i z kolejnymi zdjęciami nie miałem już problemów kolororystycznych.Może nie jest to najlepsza metoda ale w moim przypadku dawała zadowalające efekty.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  4. #4

    Domyślnie

    Wstępny opis co robić z profilami kolorów jest tu:

    http://www.phototrip.pl/

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki . Wiedziałem że Stig odeśle mnie do Google . Pomyślałeś że nie każdy ma na tyle czasu żeby siedzieć przed kompem i szukać w google ? Tyma bardziej jak "takie 2,5 letnie coś" biega i rozrabia.

    Ps
    Zresztą mogłeś się wstrzymać i nic nie pisać. Też czasem tak robie.
    ......co ja moge wiedziec o foceniu ...NIC

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umba
    Dzięki . Wiedziałem że Stig odeśle mnie do Google . Pomyślałeś że nie każdy ma na tyle czasu żeby siedzieć przed kompem i szukać w google?
    No Kolego! Troche poplynales... Twoj stosunek do zdobywania wiedzy jest po prostu rewelacyjny! Q! CO MNIE TO OBCHODZI, ZE TY NIE MASZ CZASU SZUKAC W GOOGLE! JAK NIE MASZ 5 MINUT, ZEBY WPISAC ZAPYTANIE I PRZEJRZEC WYNIKI, TO JA MAM MIEC CZAS ZEBY CI TO WSZYSTKO STRESZCZAC I WYKLADAC?? WTEDY ZNALAZLBYS CZAS NA CZYTANIE TEGOZ??
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie przeglądam linka którego podał Yossarian a Ty znowu piszesz jakieś bzdury opanuj się troche. Zdobywanie wiedzy nie polega na przeszukiwaniu google. Tak znalazłbym czas gdybyś napisał. Prosze cię nie pisz już więcej nic nie wnoszących postów bo nie mam czasu na ich czytanie.


    .....i wątpie że w 5 minut znalazłbym to czego szukam w google.
    ......co ja moge wiedziec o foceniu ...NIC

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umba
    Właśnie przeglądam linka którego podał Yossarian a Ty znowu piszesz jakieś bzdury opanuj się troche.
    Czlowieku. Przeczytaj najpierw to co do mnie napisales, a potem przemysl to wszystko. My mamy miec czas, zeby sie uczyc z najprzerozniejszych zrodel (poswiecajac czas na wlasne eksperymenty, czytanie ksiazek, przekopywanie internetu, itd.), a Ty nieszczesny nie masz czasu wpisac kilku hasel do wyszukiwarki?
    Z takim podejsciem, dziwie sie, ze w ogole nauczyles sie obslugiwac komputer!


    Cytat Zamieszczone przez Umba
    Zdobywanie wiedzy nie polega na przeszukiwaniu google.
    Skoro wg Ciebie na tym nie polega, to co tu jeszcze robisz? Skorzystaj ze standardowych metod edukacji i idz do szkoly. Ale oczywiscie na to tez nie masz czasu (i jak mniemam ochoty).


    Cytat Zamieszczone przez Umba
    Prosze cię nie pisz już więcej nic nie wnoszących postów bo nie mam czasu na ich czytanie.
    Jakzesz mi przykro, ze nie masz czasu... I jakzesz jestem szczesliwy, ze wygospodarowales chwilke w swoim jakze cennym czasie na to, zeby odwiedzic nasze forum!


    Cytat Zamieszczone przez Umba
    .....i wątpie że w 5 minut znalazłbym to czego szukam w google.
    A to juz nie moj problem, tylko Twojej indolencji...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    My już dziękujemy. My jeżeli nie mamy ochoty komuś odpowiedzieć na pytanie to nic nie piszemy. My też czytamy książki. My nie jesteśmy nerwowi. My postaramy się znaleźć więcej czasu.

    Pozdrawiamy.

    Nie wiem czy dobrze kombinuję ?
    Otwieram PS-a następnie w nim zdjęcie które chcę wywaołać.
    Potem EDIT/ASSIGN PROFILE wybieram profil który otrzymałem z LAB-u i mam podgląd jak fota będzie wyglądała bez konwersji.

    Czyli że jak skonwertuje w PS-ie fotki do profilu LAB-u to otrzymam takie właśnie jak widze na monitorze ?
    ......co ja moge wiedziec o foceniu ...NIC

  10. #10

    Domyślnie

    fajnie napisana stronka muszę wypróbować bo też mam u siebie dlaba
    dzięki yossarian
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •