Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    podkarpackie
    Posty
    21

    Domyślnie Problem w Nikonie FG

    Witam
    Mam Nikona FG ktorego uzywam ze 105 2.5 AIS. Ostatnio mam nastepujacy problem:
    wykonane zdjecia wychodza mocno niedoswietlone. Poniewaz mam rowniez F80 postanowilem
    sprawdzic czy wewnetrzny swiatlomierz jest ok. Oba aparaty pokazuja te same wartosci, na tych samych przyslonach i w tych samych warunkach.
    Takze domyslam sie ze jest to problem trzymania czasu przez aparat. Podejrzewam ze
    jest cos nie tak z migawka (czasami np. sie blokuje i dopiero przestawienie na czas B powoduje odblokowanie).
    Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem? Ile moze kosztowac naprawa czegos takiego?
    I gdzie to mozna zrobic solidnie? Zal mi sie rozstawac z tym aparatem gdyz jest fantastycznie prosty i poreczny, no i kupilem go specjalnie do tego szkielka.

    Pozdrawiam
    R

  2. #2

    Domyślnie

    Jakbyś jeszcze zdradził skąd jesteś, to by może trochę uprościło sprawę. Ja ci mogę powiedzieć gdzie się naprawia Nikony w Krakowie, ale jak jesteś np. ze Świnoujścia, to raczej ci ta wiedza na wiele się nie zda...

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    podkarpackie
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam
    Jestem z Tarnobrzega ale Krakow by mi bardzo odpowiadal. Czesto tam bywam takze nie ma problemu.

    Pozdrawiam
    R

  4. #4

    Domyślnie

    A baterie kiedy ostatnio zmieniałeś
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli wymiana baterii nie pomoże, to polecam odwiedziny u p. Kadei, ul. Czapskich, (012) 4291028

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    podkarpackie
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam
    Baterie sa swieze, takze nie wydaje mi sie zeby to bylo problemem.
    czornyj dzieki za adres, jak tylko bede w kraku to sie tam wybiore.

    Pozdrawiam
    R

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawdź, czy czasy migawki 1s, 1/2, 1/4, 1/8 brzmią poprawnie, jeśli tak jest - migawka jest prawdopodobnie OK.
    Czy problem występuje w manualu, Automatyce "A" i programie "P" ?

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    podkarpackie
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam
    Marcin_g sprawdzilem - czasy 1s, 1.8 1/30 "na ucho" brzmia Ok, tzn odpowiednio
    krocej trwaja. W trybie A rowniez jest podobnie. W P jest troche dziwniej - aparat przy przyslonach 11 i 22 ustawia okolo 1/5, 1/8 s a przy wiekszych przyslonach wariuje - tzn pstryka rozne czasy. No i jeszcze czasami migawka (a moze lustro) przycina sie i musze przelaczyc na czas B zeby aparat sie odblokowal.
    Zmienialem rowniez czulosci filmu i aparat reagowal poprawnie, czyli wydluzal lub skracal czasy (w trybie A). Sam juz nie wiem co to moze byc.

    Pozdrawiam
    R

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rnieza1
    Witam
    Marcin_g sprawdzilem - czasy 1s, 1.8 1/30 "na ucho" brzmia Ok, tzn odpowiednio
    krocej trwaja. W trybie A rowniez jest podobnie. W P jest troche dziwniej - aparat przy przyslonach 11 i 22 ustawia okolo 1/5, 1/8 s a przy wiekszych przyslonach wariuje - tzn pstryka rozne czasy. No i jeszcze czasami migawka (a moze lustro) przycina sie i musze przelaczyc na czas B zeby aparat sie odblokowal.
    Zmienialem rowniez czulosci filmu i aparat reagowal poprawnie, czyli wydluzal lub skracal czasy (w trybie A). Sam juz nie wiem co to moze byc.
    E to chyba sprawny ten korpusik jest. W trybie "P" musisz mieć maksymalnie skręcony obiektyw (f22) bo inaczej nie będzie działać poprawnie. Tak mają wszystkie nikony, które mają "P" i nie sterują przysłoną. Te które sterują przysłoną, odmówią posłuszeństwa gdy przysłona nie bedzie przymknieta.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    podkarpackie
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam
    szymony byc moze masz racje (ze korpusik sprawny) Rzeczywiscie, przejrzalem troche siec i przeslona powinna byc ustawiona na 22 w trybie P (przyznam sie ze nie wiedzialem). Ale skoro apart niby trzyma czasy, obiektyw jest sprawny (sprawdzalem na F80) to dlaczego zdjecia wychodza mocno niedoswietlone? Inaczej mowiac skoro jest tak dobrze to czemu jest tak zle? Moze ktos ma pomysla na jakis maly test ktory pomoze mi znalezc wade?

    Pozdrawiam
    R

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •