Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pytanie odnosnie sb-800?

    Kupiłem lampę sb-800 do aparatu nikon d-80 zastanawiam się czy istnieje możliwość ustawienia kilku przebłysków przed zrobieniem zdjęcia tak jak jest to w lamach canona?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal84 Zobacz posta
    Kupiłem lampę sb-800 do aparatu nikon d-80 zastanawiam się czy istnieje możliwość ustawienia kilku przebłysków przed zrobieniem zdjęcia tak jak jest to w lamach canona?
    jakiego typu przedłbysków ? Jak masz ustawiony ttl to lampa przez zrobieniem zdjęcia robi przedłbysłki pomiarowe z tym że ich nie widzisz bo są bardzo krótkie, dzięki temu dobiera moc. Możesz też ustawić redukcję czerwonych oczu (w aparacie) wtedy te przedłbyski będa dłuższe
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, tak wiem chodzi mi o przebłyski widoczne dla ludzkiego oka (ale bez używania opcji redukcji czerwonych oczu) taka możliwość jest z lampami canona. Podczas robienia zdjęć przy słabym oświetleniu najcześciej na imprezach w klubach (gdzie często zmienia sie światło stroboskopowe) czasami lampa przepala mi zdjęcie I jeszcze czy możliwe jest ustawienie trybu iTTL z d80?

  4. #4

    Domyślnie

    Chodzi Ci o przedbłyski ułatwiające ustawienie AF w kiepskich warunkach oświetleniowych? Jeśli tak, to system Nikona ma lampę wspomagającą, która jest niezależna od palnika. Jest to w zasadzie większa i sprawniejsza lampka podobna do tej w korpusie. Wspomaganie AF włączone/wyłączone ustawia się w menu lampy (przytrzymać SET). Warto zaznaczyć ze wspomaganie AF nie działa, gdy korzystamy z AF-C.
    Da się ustawić iTTL. Instrukcje posiadasz?
    Ostatnio edytowane przez turbo ; 16-12-2007 o 15:31
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  5. #5

    Domyślnie

    Chodzi mi o przebłyski z palnika lampy, Nie niestety nie mam Jak ustawić iTTL?

  6. #6

    Domyślnie

    Ale po co te przedbłyski? Bo jeszcze nie napisałeś I cieżko się domyslić co miały by dawać
    Zapinasz lampe na sanki odpalasz aparat i klikając MODE wybierasz TTL jeśli koło TTL będą błyskawice to masz iTTL (chyba błyskawice nie dam głowy nie mam lampy pod ręką). Dla porównania uruchom lampe nie zapiętą na sanki i też daj na TTL, błyskawice powinny zniknąć.
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  7. #7

    Domyślnie

    A może błysk modelujący? Kliknij na podgląd GO.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal84 Zobacz posta
    Chodzi mi o przebłyski z palnika lampy, Nie niestety nie mam Jak ustawić iTTL?

    ja się chyba pogubiłem, ittl masz włączony zawsze, wybierasz w lampie TTL i gotowe, a co do przebłysków to jeśli chodzi co o to żeby lampa poczas robienia zdjęcia kilka razy wypaliła to jest taka opcja, funkcja RPT, wybierasz ilość, częstotliwość i moc błysku.
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  9. #9

    Domyślnie

    Mowisz o przedbłyskach wspomagający AF - ale to tylko w przypadku lampy wbudowanej w body.
    Zewnętrzne lampy mają inny system wpsomagania AF: w uproszczeniu czerwony krzyżyk.
    W lampach nikona nie ma takiej opcji (ustawianie takich przedbłysków) i w lampach canona z tego, co wiem, też nie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez turbo Zobacz posta
    ... jeśli koło TTL będą błyskawice to masz iTTL ...
    Dokładnie Tak.

    (dwie błyskawice)
    ... N17-55/2.8 ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •