Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Okres gwarancji - przegląd gwarancyjny

    Witam
    Tak jak w tytule czy trzeba robić jakiś przegląd gwarancyjny sprzętu? Jeżeli tak, to kiedy? Jak to wygląda? Kto ponosi koszty wysyłki sprzętu? Gdzie go trzeba odesłać albo być może oddać?
    Dzięki za odpowiedzi
    Nikon D7100 + NIKON NIKKOR AF-S 17-55 f/2.8 + Nikon D70S + NIKON NIKKOR 18-105

  2. #2

    Domyślnie

    a coś ci się psuje? Aparat to nie samochód - w warunkach gwarancji nie masz napisane, ze trzeba przeglądy robić
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  3. #3

    Domyślnie

    A orientuje sie ktos, ile by kosztowal w serwise przeglad+ewentualne czyszczenie korpusu i/lub obiektywow?
    Ile to moze trwac? Wiem, ze ludzie tak robia (po wygasnieciu gwarancji)
    "Best wide-angle lens? Two steps backward" and "look for the 'ah-ha'." Ernst Haas

  4. #4

    Domyślnie

    czyszczenie matrycy 80zł - jak oddajesz osobiście to robią "na poczekaniu" trwa to jakąś godzinkę/dwie zależy - jak wysyłasz to już różnie

    z czyszczeniem szkieł to już różnie to zależy od szkła
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  5. #5

    Domyślnie

    czyli nie jest powiedziane, że trzeba zrobić przegląd np. po 10000 zdjęć lub roku użytkowania?
    Nikon D7100 + NIKON NIKKOR AF-S 17-55 f/2.8 + Nikon D70S + NIKON NIKKOR 18-105

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez root21 Zobacz posta
    czyli nie jest powiedziane, że trzeba zrobić przegląd np. po 10000 zdjęć lub roku użytkowania?
    a gdzie tak masz napisane? Nigdzie
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez root21 Zobacz posta
    czyli nie jest powiedziane, że trzeba zrobić przegląd np. po 10000 zdjęć lub roku użytkowania?
    i wymienić olej?
    nie no serio nie wiem skąd w ogóle taki pomysł - robisz przeglądy odtwarzacza DVD, komputera, pralki, czy monitora?
    Aparat to też przecież nie samochód...czy rower..

    Mój ma np. 8 tys. przebiegu i nawet do głowy mi nie przyszło, żeby robić przegląd - o sprzęt trzeba dbać, ale bez tego typu przesady.
    Do serwisu idziesz jak coś się zepsuje - obyś w ogóle nie musiał.
    Zresztą w Nikonie jest to raczej rzadkością o ile właśnie dbasz o sprzęt. No i ew. w ramach czyszczenia matrycy jeśli sam się boisz lub nie potrafisz.
    A także jak kupujesz używany to może mieć to też jakiś sens. Ale przy nowym w ramach gwarancji? Nie spotkałem się z czymś takim. i chyba wszyscyto potwierdzą. Zresztą przeczytaj sobie po prostu warunki gwarancji - miałbyś tam to napisane.

  8. #8

    Domyślnie

    Pytanie root'a nie jest tak niedorzeczne jakby się miało wydawać. W analogach przeglądy robiliśmy na koniec każdego sezonu. Smarowanko, regulacje itp. Dzięki temu sprzęt nigdy nie zawodził. Tyle że teraz z elementów mechanicznych to pozostało lustro i migawka+ewentualnie stary, poczciwy śrubokręcik

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marmajt Zobacz posta
    A orientuje sie ktos, ile by kosztowal w serwise przeglad+ewentualne czyszczenie korpusu ....i
    Przy jakiejś okazji związanej z wymianą soczewki w obiektywie zapytałem w serwisie o przegląd i czyszczenie F4. Nie pamiętam kwoty, ale byłe taka, że przyszedłem do domu, F4 do wanny, gorący natrysk, suszenie, kosz, allegro i zakup F4. Jak gdyby zostało jeszcze na parę butelek i pierścionek dla małżonki.
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  10. #10

    Domyślnie

    No i dobrze, ze to nie tak jak z samochodem, bo ja juz po gwarancji mam sprzet i bez przegladu wiec jakby mnie policja zatrzymala to co.... zabraliby karte CF do czasu zrobienia przegladu??

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •