Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Filtr pomarańczowy i czerwony w D70s i fotografia BW

    Witam,

    ponieważ zakupiłem nowe body jakim jest D70s, mam krótkie pytanie, dotychczas robiąc bw zakładałem filtr czerwony lub pomarańczowy i w aparacie konwersja na bw - dawało to w miarę pożądany efekt;

    czy stosujecie ww. filtry w aparatach typu d70s, które nie konwertują od kopa na bw, jak sobie z tym radzicie;

    u mnie po zalożeniu np pomarańczki i wykonaniu zdjęcia efekt jest tragiczny, brak ostrości, pewne partie np ubioru rozmyte, faktura rozmyta, w zrobieniu w PS na bw jeszcze gorzej...

    nie pozostaje nic innego jak zdjęcie w kolorze i potem konwersja do bw w PS ? tyle że wszyscy wiemy jakie działanie ma filtr czerw. lub pom. na zdjęcia bw...



    dziękuje za pomoc i sugestie

  2. #2

    Domyślnie

    no i coś mi CS3 zgłupiał, nie chce otwierać nef-ów, podając informację o nieznanym formacie

    dziękuje za odpowiedź;

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    nie jestem specem od bw ale calkiem fajne efekty przy obrobce udalo mi sie uzyskac uzywajac filtrow w Capturze NX'e. jest tam przy wywolywaniu RAWow taka opcja

  5. #5

    Domyślnie

    Ja tymbardziej ekspertem nie jestem, ale jednak chyba lepiej robic w kolorze (nawet nefach) i konwersja na komputerze do czarno-bialych. A filtry moga tylko spowodowac wariactwo systemow WB w trybie automatycznym - ktore czasami radza sobie wystarczajaco.
    Pozdrawiam,
    kaktus
    (fotograf amator - w JPEGach robię)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xathloc Zobacz posta
    Przydałaby mu się wtyczka (Adobe RAW)
    pobrałem, podmieniłem, działa, dziękuje...


    co do filtrów...polubiłem je ))) no ale będe musiał obejść się bez, trza ciągnąć co sie da z nefów;

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Scott Kelby "Fotografia cyfrowa - edycja zdjęć" - jest kilka porad na temat osiągnięcia ciekawych B&W w PS (albo w PS Elements, w zależności od wersji książki). A może ktoś zna jakieś ciekawe tutki w internecie?

    Moim zdaniem zdecydowanie warto robić kolorowe, a potem konwertować do B&W bo ma się możliwość zastosowania kilku filtrów (np. w programie PhotoFiltre) nawet na jpegu jeszcze kiedy zdjęcie jest kolorowe, albo mieszać kanały... No i zamiast jednego typu b&w ma się kilka różnych.
    D90|S17-50|N35 1.8|N50 1.8|S70-200|SB600|tanie studyjne klamoty
    10zł miesięcznie na jakąś fundację na rzecz dzieci - świata nie zbawisz, a kogoś uszczęśliwisz.

  8. #8

    Domyślnie

    tutków na ps'a jest mnóstwo...jak coś znajdę to podeślę linka
    Nikon D40x... AF-S Nikkor 18-55mm 3.5-5.6GII AS-F Nikkor 55-200mm 4-5.6G

  9. #9

    Domyślnie

    Zastosuj filtry fotograficzne w PS na warstwach, mozesz sie bobawic z roznymi ustawieniami i efekt wyjdzie taki jaki chcesz uzyskac.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •