Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie Sigma 105mm vs Tamron 90mm..lepsza sigma?

    Witam
    Wiem ze watek byl porownywany pare razy
    ale tak sie zastanawiam miedzy Tamron SP AF DI 90mm f/2.8 Macro a Sigma 105mm f/2.8 EX DG Macro.....
    POczytalem troche i juz bylem za Tamronem, ale zastanowilo mnie jedno. Ponizej dwa znane linki
    zdjecia z tamrona
    http://www.pbase.com/cameras/tamron/...di_90_28_macro

    i zdjecia z sigmy
    http://www.pbase.com/cameras/sigma/105_28_ex_dg_macro

    Wedlug nie tylko mojej opini, zdjecia z sigmy sa duzo ladniejsze niz z tamrona (obejrzalem po kilkadziesiat z kazdego

    Co o tym sadzicie tak obiektywnie?? przyznacie racje ze z sigmy sa ladniejsze??
    ....wiem ze wiekszosc osob tutaj ma tamrona.. dlatego prosze o zimne spojrzenie na zdjecia

  2. #2

    Domyślnie

    Podobno tamron jest ostrzejszy.
    Rezultaty maja sie tobie podobac, a nie nam.
    Zwroc uwage na to, ze sigma jest solidniejsza i minimalna odlegosc ostrzenia jest wieksza niz w tamronie (wazne w makrofotografii).

  3. #3

    Domyślnie

    ))
    Dzięki ))) Wasze milczenie jest dla mnie potwierdzeniem mojego przypuszczenia

    Jednak co Sigma to Sigma )))

  4. #4

    Domyślnie

    Tamron jest lepszy.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Tamron jest lepszy.
    Tez tak sadze, mialem oba szkla i Tamron byl mz duzo lepszy.

  6. #6

    Domyślnie

    Tamron jest lepszy - ostrzejszy i ma ładniejszy bokeh
    natomiast Sigma 70 jest bardziej udanym szkłem od 105
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Widzisz, trzeba troche podpuscic, to sie fani tamronowego plastiku odezwa. Ja napisze tylko - uzywaj wyszukiwarki, bo o tych obiektywach bylo duzo i dlatego wczesniej nie palono sie do dyskusji.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Widzisz, trzeba troche podpuscic, to sie fani tamronowego plastiku odezwa. Ja napisze tylko - uzywaj wyszukiwarki, bo o tych obiektywach bylo duzo i dlatego wczesniej nie palono sie do dyskusji.
    Wcale tak dużo o Tamronie nie pisano na forum, szczególnie w relacji do N 85 czy S 105.
    Ponieważ sam jestem zainteresowany tym Tamronem to przeszukałem całe forum.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Ja tam nie mam ani jednego ani drugiego szkla, wiec obiektywnie moge orzec, ze mi osobiscie zdjecia z sigmy podobaja sie bardziej...
    D70sG | F100 | N50/1.4 | N18-200 | N28-105 | N35-70 | SB600 | SB-80DX | M055CLB+488RC4 |

  10. #10

    Domyślnie

    o może by jeszcze wziąć pod uwagę tokinę 100mm, moim zdaniem również udane szkło.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •