Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie ** Działalność gospodarcza **

    Jak w temacie.

    Na dniach bede rejestrowal spolke cywilna. Ogolnie vending. Dzialalnosc bedzie lekko zahaczac o fotografie. Moglbym robic zdjecia produktom i samym maszynom. Czy ktos sie orientuje co nalezy zrobic przy rejestracji aby moc pozniej odliczac sobie Vat od np. kupna obiektywu, lampy czy nawet aparatu ? Nie chce nic hahmecic, serio czasem bede zdjecia robic do reklamy.
    >>> Pozdrawiam <<<

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli w zakresie działalności masz jakieś usługi foto, to nic specjalnego nie musisz robić, żeby potem odliczać Vat od zakupów foto.
    Oczywiście zakładam, że jakies faktury na usługi foto będziesz co jakiś czas wystawiać
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  3. #3

    Domyślnie

    W odpowiednim urzędzie skarbowym musisz zgłosić, że będziesz płatnikiem podatku VAT. Otrzymasz papierek i od tego dnia pamiętaj o dniu 25-tym każdego miesiąca do którego należy złożyć deklaracje V-7 i wpłacić US należny podatek. Jak się zgłosisz jako tz. mały przedsiębiorca będziesz to mógł robić co trzy miesiące.

  4. #4

    Domyślnie

    No wlasnie, nie wiem jeszcze czy bede.

    To beda raczej fotki na strone internetowa i ogolnie do archiwizacji produktow.

    Czyli skarbowka bedzie co jakis okres zadac ode mnie jakichs faktorek, dobrze rozumuje?

    Czyli ciezko bedzie.

    To jak robia to tutaj obecni na forum?

    Czy wszyscy macie dzialalnosc foto lub scisle zwiazana?
    >>> Pozdrawiam <<<

  5. #5

    Domyślnie

    nie musisz sprzedawac zdjec zeby odliczac vat ze sprzetu, sprzet foto bedzie twoim narzedziem pracy do tworzenia np wlasnych folderow reklamowych lub wlasnej strony www.

  6. #6

    Domyślnie

    Bycie vat-owcem nie ma nic wspólnego z robieniem zdjęć. To się tyczy działalności gospodarczej. Jak chcesz odliczać VAT musisz się zarejestrować jako VAT-owiec. Radzę pogadaj z jakiś księgowym to ci to dokładnie wyjaśni.

  7. #7

    Domyślnie

    Jedna mala uwaga, jak odliczysz VAT od srodkow trwalych przy ich zakupie to przy likwidacji firmy trzeba ten VAT bedzie zaplacic do US. Taka odroczona platnosc.

  8. #8

    Domyślnie

    Różnicę w vacie. Kupujesz sprzęt w którym do cenny netto jest doliczone 22% VAT. Np obiektyw kosztuje 1000,00 netto + 22 % VAt czyli masz do odliczenia 220,00 zł. Jak będziesz ten obiektyw sprzedawał jako używkę za kwotę np. 500.00 netto + 22% Vat to vatu wychodzi 110.00 zł Do US oddasz tylko różnicę 220.00 minus 110,00 czyli 110,00 zł
    Zawsze jednak zyskujesz.

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Jedna mala uwaga, jak odliczysz VAT od srodkow trwalych przy ich zakupie to przy likwidacji firmy trzeba ten VAT bedzie zaplacic do US. Taka odroczona platnosc.
    Pewny jesteś?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, jak to bedzie srodek trwaly nie zlikwidowany i nie sciagniety z ewidencji srodkow trwalych to tak to wyglada. Sam jestem po likwidacji firmy. Ze sprzetem foto to pikus, a jak masz auto na firme ... mozna sie pochlastac.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •