Close

Zobacz wyniki ankiety: W tym tygodniu głosuję na zdjęcie numer:

Głosujących
159. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1 - I miejsce

    52 32,70%
  • 2 - II miejsce

    51 32,08%
  • 3 - soldering

    2 1,26%
  • 4 - III miejsce

    47 29,56%
  • 5 - holka

    7 4,40%
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    on chyba nie żartuje. W kazdym razie sądzę, że ma duzo racji. Też ci kiedyś pisałem o tym, że za dużo inicjatyw spowoduje rozrzut uzytkowników do róznych inicjatyw. A jak jest mało chętnych to cos po czasie umiera. Nadal sądzę, że powinno się połaczyć to co ty robisz i konkurs. Z tym, że konkurs mocno zmodyfikowany w stronę tego co ty robisz. Bez opłat i z wyznaczonymi tematami - jak u ciebie. I w dodatku idzie tak zrobić regulamin, że może z tego wyjść kalendarz.

    Nie patrz na ilość, większośc to martwe dusze.
    Święte słowa. Trzeba połączyć siły. Sam zorganizowałem na tym forum trzy konkursy. Ufundowałem też nagrody (odbitki, po 100 super skanów, itp) Zainteresowanie było duże, ale to nie te czasy, userzy szukają, wybierają bo konkursów jest już sporo. Fotografów trzeba czymś przyciągnąć. Tym czymś w przypadku tego konkursu był kalendarz w przypadku innych temat czy popularność i ilość odwiedzających. Moim zdaniem trzeba zebrać siły i stworzyć jeden najbardziej jak potrafimy prestiżowy konkurs. Połączyć to co najlepsze z tego konkursu, z konkursami gliska i jakubsa zebrać do jednego koszyczka nagrody. I do znudzenia będę to powtarzał: prace laureatów zawiesić na głównej stornie forum, jako nagrodę, ale i wizytówkę całej społeczności. Magnes na kolejne pokolenia uzależnionych - taką pierwszą, gratisową działkę forumowego narkotyku

  2. #62

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się, żeby łączenie sił tutaj pomogło, ale może się mylę. Nie wiem też, dlaczego z uporem utrzymujecie, że Zadania Tematyczne to konkurs, ale coś mi się wydaje, że bronię z góry straconej pozycji . Naprawdę nie może być miejsca, gdzie się przysyła zdjęcia na dany temat i nie ma wygranych i poległych tylko refleksja nad realizacją zadania?

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jakubs Zobacz posta
    Nie wydaje mi się, żeby łączenie sił tutaj pomogło, ale może się mylę. Nie wiem też, dlaczego z uporem utrzymujecie, że Zadania Tematyczne to konkurs, ale coś mi się wydaje, że bronię z góry straconej pozycji . Naprawdę nie może być miejsca, gdzie się przysyła zdjęcia na dany temat i nie ma wygranych i poległych tylko refleksja nad realizacją zadania?
    OK. Szanuję Twoją indywidualność. Wycofuję propozycję, której największą wadą jest stopienie się i odarcie z indywidualności poszczególnych konkursów i "niekonkursów". Zmieniam zdanie. Obstaję za wolną i zdrową konkurencją - opozycją do monopolu.

  4. #64
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    a ja nie. Wystarczy, że powstaną dwie inne niekonkurskowe inicjatywy i jakubs się przekona co się dzieje z frekwencją.
    Byłbym za inicjatywa pt zdjęcie tygodnia (nazwa mówi wszystko) która może być realizowana na kilka sposobów. Np przez zgłaszanie forumowiczów tych zdjęc, które się pojawiły w ciągu tygodnia we wszystkich działach zdjęciowych. Zdjęcie by mógł wybierac odgórnie ktoś zaufany. Albo głosowanie, ale to utrudnia inicjatywe i ją przedłuża. Trzeba wstawić zdjęcia w nowy watek, robic głosowanie. Lepiej by wybrał ktos z "góry".
    Jest też mój pomysł - dość skomplikowany, by wybierac przez cały rok zdjęcia na kalendarz.
    Można te pomysły połączyć (a w każdym razie próbować)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zdjęcie by mógł wybierac odgórnie ktoś zaufany. Albo głosowanie, ale to utrudnia inicjatywe i ją przedłuża. Trzeba wstawić zdjęcia w nowy watek, robic głosowanie. Lepiej by wybrał ktos z "góry".
    Łoj! To czymś nieładnie pachnie... UKŁADEM? A głosowanie przynajmniej jest demokratyczne i jak widać po Kalendarzu, efekt większości Forumowiczów się podoba.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  6. #66
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    ten układ odrzucił 2/3 nadesłanych zdjęć, to raz. A po drugie i tak typowaliśmy w swoim gronie (było nas 5) które zwyciężą. Ja wytypowałem dobrze 8 na 12. Czyli kalendarz z moich typów by wyglądał prawie identycznie. A te 4 nie trafione też nie były złe i by wstydu nie przyniosły.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jchyra Zobacz posta
    OK. Szanuję Twoją indywidualność. Wycofuję propozycję, której największą wadą jest stopienie się i odarcie z indywidualności poszczególnych konkursów i "niekonkursów". Zmieniam zdanie. Obstaję za wolną i zdrową konkurencją - opozycją do monopolu.
    Dziękuję za zrozumienie (zakładam, że nie ma w Twoich słowach kpiny), a nawet jeśli jest, to przedstawiłeś właśnie mniej więcej mój punkt widzenia.

    Jacek_Z nigdy bym nie podważał trafności Twojej oceny zdjęć, jednak kwestie organizacyjne wg mnie wyglądają inaczej niż, je przedstawiasz... Zadania Tematyczne nie zabrały żadnych uczestników z Konkursów Tygodniowych, własciwie nie stanowią dla nich konkurencji, część uczestników ZT wysyła zdjęcia na KT, część, a czasem ci sami, posyłają zdjęcia na Pojedynki... nie ma mniej Pojedynków przez ZT... w momencie rozpoczęcia ZT nie ubyło uczestników w żadnym z tych projektów. Przecież te nieszczęsne ZT leżały od ponad roku chyba i nikt się po nie nie chciał schylić. Teraz, kiedy od kilku miesięcy usiłuję/usiłujemy coś nowego na ich bazie zbudować, okazuje się że rodzą się pomysły wchłonięcia ich przez jakąś inną imprezę. Otóż powiem Ci, że jeśli za tymi Konkursami Tygodniowymi nie stanie ktoś, komu będzie na nich zależało, to padną one bez względu na to, czy będą takie, czy siakie. A jeśli chciałoby się uczynić KT bardziej przyciągającymi, to oczywiście mozna zastosować jakąś zmianę formuły... na miesięczne (i np kończyć ZT i KT w innych terminach), na opierające się o podział działów w galerii, o tematy, o proporcje boków prac, o kolorystykę itp, itd, na pewno będzie dużo pomysłów... Póki co, Admin, który był inspiratorem KT jest w dużej biedzie i nie będzie sie raczej mocno angażował w ten projekt, więc wg mnie powinien za tym stanąć ktoś inny i wziąć za to odpowiedzialność. Taki już jestem, mało demokratyczny .

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jakubs Zobacz posta
    Dziękuję za zrozumienie (zakładam, że nie ma w Twoich słowach kpiny),
    Ja szczerze szanuję Twoje zdanie. Dobrze założyłeś - nie było nawet krzty kpiny.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •