Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ja miałem problem z lampą (zresztą szkoda gadać).
    Skorzystałem z gwarancji.
    Lampy nie było.
    Zacząłem chodzić do Federacji z prośbą o pomoc.
    Oni powiedzieli, że z "ustawą konsumencką" jest tak jak z gwarancją.
    Oddajesz powołując się na nią, a oni zabierają sprzęt na ekspertyzę (czy aby sam nie uszkodziłeś przedmiotu) i jeśli okaże się, że to nie z winy użytkownika, oni oddają pieniądze.

    Jedyny problem jaki pamiętam, to spór, czy: "Jeśli raz skorzystało się z gwarancji, to czy można później skorzystać z ustawy konsumenckiej".

    Jedni mówią mi, ze można, drudzy, że nie.
    Więc jak to właściwie jest...... nie wiem
    Trzeba było walić do Rzecznika W Federacjach siedzą stare cioty ..... Rzecznik działa zwykle przy Urzędzie Miasta, Urzędzi Wojewódzkim. Oj, oj czytałem tamtem wątek. Wtopiłeś synu i to nieźle. Cwaniaczki z sklepu dały Ci radę .. Ale trzymaj pion i nie przejmuj się następnym razem będziesz wiedział, że jak ty do kogoś z sercem a on Ciebie wali siekierą od tyłu .. .jak go załatwić
    Ostatnio edytowane przez pikus73 ; 02-11-2007 o 03:25

  2. #22

    Domyślnie

    No niestety, taka jest prawda.
    Dałem ciała.
    Ale cóż, 20 letni gość taki jak ja, nawet nie widział o istnieniu czegoś takiego jak "niezgodność towaru".
    Zresztą tak to jest, jak chce się zaoszczędzić parę złoty, kupując sprzęt nie w swoim mieście tylko wysyłkowo.
    Co najlepsze, sklep zgubił mój paragon, który ja (głąb kapuściany) odesłałem im razem z gwarancją.
    Oni powiedzieli, że nie ma paragonu.
    Powoływałem się na gwarancję w której było jasno napisane NAPRAWA 21 DNI, a ja czekałem chyba z 3-4 miesiące!
    Od tamtej pory lampę już mam, ale jakoś nie jestem z niej już tak zadowolony.
    Firma nawet nie wysłała pisma z okresem naprawy, bo na gwarancji pisało, że czas naprawy jest odliczany i przedłużany.
    Ale jak ja im teraz to udowodnię jak w kwietniu (już po gwarancji) lampa się zepsuje.
    Nie wiem, czy mój wątek (a raczej nie mój) jeszcze istniej, ale jeśli chcecie zobaczyć, jakich błędów unikać, to przeczytajcie go.

    Pozdr.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    No niestety, taka jest prawda.
    Dałem ciała.
    Ale cóż, 20 letni gość taki jak ja, nawet nie widział o istnieniu czegoś takiego jak "niezgodność towaru".
    Zresztą tak to jest, jak chce się zaoszczędzić parę złoty, kupując sprzęt nie w swoim mieście tylko wysyłkowo.
    Co najlepsze, sklep zgubił mój paragon, który ja (głąb kapuściany) odesłałem im razem z gwarancją.
    Oni powiedzieli, że nie ma paragonu.
    Powoływałem się na gwarancję w której było jasno napisane NAPRAWA 21 DNI, a ja czekałem chyba z 3-4 miesiące!
    Od tamtej pory lampę już mam, ale jakoś nie jestem z niej już tak zadowolony.
    Firma nawet nie wysłała pisma z okresem naprawy, bo na gwarancji pisało, że czas naprawy jest odliczany i przedłużany.
    Ale jak ja im teraz to udowodnię jak w kwietniu (już po gwarancji) lampa się zepsuje.
    Nie wiem, czy mój wątek (a raczej nie mój) jeszcze istniej, ale jeśli chcecie zobaczyć, jakich błędów unikać, to przeczytajcie go.

    Pozdr.

    Witam,

    Skontaktuj się jednak z Rzecznikiem i opisz mu swój problem. Weź z sobą wszystkie dokumenty, które dostałeś/masz. Musisz mieć potwierdzone że lampa była tyle czasu w serwisie ponieważ o ten okres przedłuża się odpowiedzialność sprzedawcy lub gwarancja.

    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Powiem ci szczerze, że zakończyłem już walkę i nie chce mi się latać po rzecznikach.
    Żałuję, że od razu się tam nie udałem, bo może bym coś zdziałał.
    Teraz jest już 3 miesiące po sprawie i wydaje mi się, że sprawa już przedawniona.
    Póki lampa działa, nie będę kombinował.
    Zresztą szczerze mówiąc nie bardzo mam czas.
    Ale dziękuje za radę.

  5. #25

    Domyślnie

    pikus73- czyli najlepiej wystosowac pismo do sklepu z żadaniem wymiany sprzetu na nowy, ze względu na... Ok, zrobię tak, zobaczymy co odpisze sklep. Dzięki za pomoc

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    pikus73- czyli najlepiej wystosowac pismo do sklepu z żadaniem wymiany sprzetu na nowy, ze względu na... Ok, zrobię tak, zobaczymy co odpisze sklep. Dzięki za pomoc
    Witam,

    Na razie się wstrzymaj do poniedziałku, wtorku napiszę ci pismo i prześlę na PW! Jeszcze potwierdzę u kolegi, który zajmuje się w Urzędzie tymi sprawami. Dwa dni więcej Ciebie nie zbawią ! Wybacz za opóżnienie ale właśnie z tym kolegą jestem właśnie w delegacji i walczę ostro z armią generała Smirnofa .....
    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Wow, wielkie dzieki pikuś. Jasne, że poczekam

    walczę ostro z armią generała Smirnofa
    Walcz, dzielnie

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Wow, wielkie dzieki pikuś. Jasne, że poczekam



    Walcz, dzielnie
    Sprawdź PW.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •