Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Szkła do d200

  1. #1

    Domyślnie Szkła do d200

    Witam wszystkich - jestem nowym użytkowanikiem forum.
    Mam prośbę o pomoc w dobraniu szkieł do d200 - mam body które dostałem w prezencie i nie chciał bym dokonać niewłaściwego wyboru szkieł - nie chciał bym żałować.
    Chciałbym robić zdjęcia na imprezach ze znajomymi (rodzinne) ale i krajobrazy no i pewnie jakiś zoom by się przydał. Robie też dużo zdjęć koniom... Nie chce szaleć więc jakaś stałka z 1,8 - może 50mm ?? a reszta szkieł 2,8 i powinno wystarczyć.
    Ale bez szaleństw - na początek chciałbym kupić coś co przyda się w przyszłości a przy okazji pozwoli mi poznać aparat. Pewnie napadnie na mnie teraz multum osób po co ci taki aparat skoro jesteś amatorem itp lub użytkownicy którzy będą radzili szkła za 5k pln - a ja potrzebuje rzeczowej pomocy w dobraniu szkieł za rozsądne pieniądze. A jest z czego wybierać i trochę się w tym wszystkim pogubiłem. Z góry uprzejmie dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie chcesz wydać dużo kasy kup Tamrona AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD Asp. (IF) i gotowe.
    jak wolisz szerzej to Tokina AF 12-24mm f/4 AT-X PRO DX.
    50 trzeba polubić do cyfry ja mam 1.4 i robię nią większość zdjęć. Zoomów w ogóle nie używam. Ale to już jak kto woli.
    Jak konie są daleko to Nikkor AF 80-200mm f2.8 D ED ale to już droższe szkło.
    pattom


  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź - dokładnie nad szkłem się zastanawiam AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD Asp. (IF) ale mam dylemat czy nie kupić AF 28-75mm F2.8 Di XR LD Asp. (IF) ?

  4. #4

    Domyślnie

    To już zależy czego bardziej potrzebujesz czy szerszego kąta czy tych 75 mm.
    Ale ja nie znam się na zoomach, wolę obiektywy ze stałą ogniskową.
    pattom


  5. #5

    Domyślnie

    chciało by się i jedno i drugie A co polecacie jako uzupełnienie AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD Asp. (IF) - bo raczej wybór padnie właśnie na to szkło...

  6. #6

    Domyślnie

    może Sigmę 50-150/2,8 EX DC HSM, lekkie i jasne szkiełko
    Pozdrawiam, Sławek

    D7000/Nikkor 18-105 VR/SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    Pomysł dobry tylko słyszałem że w Sigmach jest kłopot z AF - jakieś inne propozycje ??

  8. #8

    Domyślnie

    Już kiedyś pisałem - przed zakupem tej sigmy przejrzyj testy i zdjęcia. Nie wypada najlepiej.
    Sam się nad nią zastanawiałem ale odpuściłem.

  9. #9

    Domyślnie

    a może jako uzupełnienie kupić jakieś ciemniejsze szkło tańsze np: Nikon AF-S 55-200 f/4.0-5.6 G DX ED; Nikon AF-S 55-200 f/4.0-5.6 G DX VR IF-ED; Tamron AF 70-300 f/4-5.6 Di LD Macro 1:2; Nikon AF 70-300 f/4.0-5.6G - co sądzicie ?? A jeżeli tak to które z powyższych ??

  10. #10

    Domyślnie

    Powiem tak. Kupisz ciemne szkło to stracisz kasę. Ja tak miałem raz i więcej nie chcę. Lepiej poczekać, uzbierać kasę i kupić to co chcesz i jasno, jasno ! Nie chodzi tylko o fakt jasności obiektywu ale o to jakiej jakości będziesz miał obraz. Przeważnie jasne szkła dają ciekawsze
    pattom


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •