Close

Strona 3 z 166 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1660
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2007
    Miasto
    Staszów
    Posty
    48

    Domyślnie

    Zdolność odwzorowania to 96% przestrzeni AdobeRGB tego monitora wg parametrów podawanych przez producenta.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Urbanowicz Zobacz posta
    Zdolność odwzorowania to 96% przestrzeni AdobeRGB tego monitora wg parametrów podawanych przez producenta.
    To nie ma nic do rzeczy (na czerwono aRGB, na zielono CG241W):


  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2007
    Miasto
    Staszów
    Posty
    48

    Domyślnie

    Wykresy profili często pokazywane są zbyt idealistycznie i różnie wyglądają w zależności od silnika programu. Proszę zobaczyć jak będzie wyglądał profil np. w GamutVision czy Profil Maker 5. W Color Think też troszkę inaczej pokazuje w porównaniu do programów które wymieniłem.
    Jeśli możesz podziel się profilem tego monitora - przetestuję sobie go

  4. #24

    Domyślnie

    http://www.eizo.pl/pl/pobierz_profile.html

    Proszę zauważyć, że fakt iż dana przestrzeń pokrywa 96% innej, nie wyklucza możliwości, że jakaś pozostała część owej przestrzeni nie leży jeszcze gdzieś obok Można wręcz podejrzewać, że im bardziej przestrzeń danego monitora pokrywa np. przestrzeń aRGB, tym większe są szanse, że może poza nią wykraczać...
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 26-10-2007 o 14:44

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2007
    Miasto
    Staszów
    Posty
    48

    Domyślnie

    Oo, dziękuję

    Porównanie gamutu monitora do AdobeRGB (szary kolor to aRGB, żółty monitor) przy luminancji 25%:


    Jednak myślę, że do wykresów gamutów należy podchodzić z rezerwą
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Urbanowicz ; 26-10-2007 o 14:44

  6. #26

    Domyślnie

    Profil z definicji jest niedokładny, ale stanowi jakąś przesłankę. Jak już Classicus i Tom01 wspominali, kalibracja CG241W za pomocą kolorymetru dawała dobre rezultaty - gdyby przestrzeń tego monitora w znaczący sposób wykraczała poza możliwości tego przyrządu, to prawdopodobnie nie byłoby tak różowo. Pospolicie mówią, że z CG220 jest już zdecydownie gorzej. Skoro zaś Eizo zaleca spektrofotometr, to - jak słusznie zauważył p. Tomasz - zapewne są po temu jakieś powody. Może dmuchają na zimne, ale mają doskonalsze urządzenia pomiarowe i pewnie im wyszło, że jakieś ryzyko trafienia na wqrvionego purystę-kolorystę istnieje.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    .... Może dmuchają na zimne, ale mają doskonalsze urządzenia pomiarowe i pewnie im wyszło, że jakieś ryzyko trafienia na wqrvionego purystę-kolorystę istnieje.
    Moim zdaniem cała zabawa polega na tym, że zawsze da się coś zmierzyć jeszcze trochę dokładniej. Zazwyczaj nie wiadomo w jakim celu tak dokładnie mierzyć, ale się da. W technice wprowadzono nawet pojęcie ekonomicznej dokładności pomiaru, czyli takiej, która jest już wystarczająca dla uzytkownika, a jeszcze nie wywala ceny urzadzeń pomiarowych w kosmos. Takie minimalne podniesienie dokładności pomiaru zazwyczaj pociąga za sobą istotny wzrost ceny i pewnie o to tu chodzi. Jeśli nawet Tom01 nie za bardzo widzi różnice, to oznacza, że są one na poziomie laboratoryjnym, a nie użytkowym i dla wiekszości użytkowników praktycznie róznic nie ma. Problem chyba polega na tym, że w X-Rite pracują normalni ludzie i wolą sprzedawać droższe spektrometry zamiast tańszych kolorymetrów. Jeśli trafia się nadziany klient na drogi (czytaj bardzo drogi) monitor, to dlaczego go jeszcze trochę nie oskubać. Spektrometr gorszy od kolorymetru raczej nie będzie, więc ryzyka kłopotów nie ma, a do kasy firmy wpływa odpowiednio więcej gotówki.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 26-10-2007 o 15:58
    Jacek

  8. #28

    Domyślnie

    Jeszcze jeden aspekt do sprawy. Eye One Display ma cztery oczka z filtrami, a Lafot jedno. Nie rozbierałem tych urządzeń, ale samo to mówi, że czujnik jest inny. Jak Tomek (swoją drogą witaj na forum), stwierdził, Lafot kładzie konkurencję w cieniach na łopatki.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    MJeśli nawet Tom01 nie za bardzo widzi różnice, to oznacza, że są one na poziomie laboratoryjnym, a nie użytkowym i dla wiekszości użytkowników praktycznie róznic nie ma.
    Co więcej kalibrowałem CG221 kolorymetrami i spektrofotometrem, i też nie widziałem różnicy. Jednak nie oglądałem plansz testowych i prób, ale oglądałem zdjęcia i inne przypadkowe, choć wysokiej jakości obrazy. Mimo wszystko mam podstawy sądzić, że w warunkach krytycznych, różnica może być nieprzyjemna i marnująca potencjał monitora za grubą kasą.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #30

    Domyślnie

    Zgoda. W warunkach krytycznych. Ale nie przy normalnym korzystaniu z monitora dla potrzeb edycji zdjęć.
    Jacek

Strona 3 z 166 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •